Gdzie znajduje sie mokry FAP

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
martini44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob paź 29, 2005 18:46
Lokalizacja: MysłoVWice

Gdzie znajduje sie mokry FAP

Post autor: martini44 » pt maja 11, 2007 12:29

POMOCY....gdzie znajduje sie zbiornik oleju do mokrego FAP (filtr cząstek stałych) Nie pisze do jakiego samochodu bo to najmniej ważne, najbardziej mnie interesuje czy takowy zbiornik istenieje osobno czy kest w samym filtrze ......
Ostatnio zmieniony ndz maja 13, 2007 11:34 przez martini44, łącznie zmieniany 1 raz.


...niewiem, nieznam się, nieumiem...wiekszość wychodzi z założenia że tak jest lepiej...iii mają racje !!!!

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pt maja 11, 2007 12:42

http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?=&p=21335

tu masz wykład mastersa jednak o suchyp FAPie
martini44 pisze:najbardziej mnie interesuje czy takowy zbiornik istenieje osobno czy kest w samym filtrze ......

Działanie systemu mokrego polega na cyklicznym dodawaniu do paliwa specjalnego płynu który w procesie spalania podnosi temperaturę gazów spalinowych a to powoduje regenerację filtra umieszczonego na wydechu...wypalanie. Wadą tego systemu jest to że co jakiś czas ok 80kkm zmuszeni jesteśmy zajechać do ASO aby uzupełnić owy tajemniczy płyn.



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pt maja 11, 2007 16:07

martini44 pisze:Nie pisze do jakiego samochodu bo to najmniej ważne,
pewnie volvo albo france - z tego co gdzies widzialem to jest ten płyn dodawany do paliwa - zbiornik na (prawie) pewno nie jest w filtrze - moze gdzies przy baku - jak znajde gdzie to widzialem to napiszę :)

MAM: :)

- urządzenia dodawania domieszki do paliwa złożonego z systemu pobierania, z systemu wtryskiwania preparatu Eolys do głównego zbiornika i ze specjalnego modułu obliczeniowego. Eolys jest przechowywany w dodatkowym zbiorniku umieszczonym w pobliżu zbiornika paliwa. Jest wtryskiwany proporcjonalnie do objętości paliwa. Przykładowo przy pełnym wypełnieniu zbiornika paliwa (60 l) system wtryskuje 37,5 ml roztworu zawierającego 1,9 g ceryny. Zbiornik preparatu Eolys o pojemności 5 l jest wystarczający dla przebiegu rzędu 80 000 km.

Czyszczenie filtra i napełnianie dodatkowego zbiornika zawierającego Eolys jest przeprowadzane co 80 000 km w autoryzowanym serwisie.

http://www.roadlook.pl/technika/filtr-c ... h-hdi.html
Ostatnio zmieniony pt maja 11, 2007 16:11 przez Corvax, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
martini44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob paź 29, 2005 18:46
Lokalizacja: MysłoVWice

Post autor: martini44 » pt maja 11, 2007 16:09

"Działanie systemu mokrego polega na cyklicznym dodawaniu do paliwa specjalnego płynu który w procesie spalania podnosi temperaturę gazów spalinowych a to powoduje regenerację filtra umieszczonego na wydechu...wypalanie. Wadą tego systemu jest to że co jakiś czas ok 80kkm zmuszeni jesteśmy zajechać do ASO aby uzupełnić owy tajemniczy płyn."
TO JUZ WIEM ....SA TO SŁOWA GOSCIA Z FORUM AUTO-CENTRUM TO JUZ PRZERABIAŁEM A SUCHEGO FAPA JUŻ ZNAM NA WYLOT INTERESUJE MNIE TYLKO I WYŁĄCZNIE GDZIE JEST ZBIORNIK I EWENTUALNIE JAKI OLEJ....UWIERZCIE BĄDŹ NIE ALE NIE WIEDZĄ TEGO NAWET W ASO VW !!!!!!!!!! PORAŻKA.....
TAK NAWIASEM TO CHODZI MI O SILNIKI VW 2.0 TDI PASSATA BADZ SUPERB-a
Dzieki chłopaki piszcie piszcie piszcie bo nie daje mi to spokoju....


...niewiem, nieznam się, nieumiem...wiekszość wychodzi z założenia że tak jest lepiej...iii mają racje !!!!

Awatar użytkownika
szpac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 14:51
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: szpac » sob maja 12, 2007 20:05

zbiorniczek takowy jest w prawym lub lewym nadkolu z tyłu samochodu trzeba ściągnąć boczki z tyłu i tam sobie siedzi!!

[ Dodano: 12 Maj 2007 20:17 ]
Poniżej zdjęcie i z tego wygląda że to może być w miejscu koła zapasowego ale mi się wydaje że na błotniku od wewnątrz
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 155 gości