co to wastegate

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gienekp007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 15:02
Lokalizacja: Podlasie

co to wastegate

Post autor: gienekp007 » pt maja 04, 2007 02:23

Mam silnik AAZ i wielki problem Kapie mi olej z EGR pisałem o tym wcześniej ale zostało to pominięte do tego EGR jest podłączony żółty przewód który idzie do czegoś czarnego jakby jakiś nie wiem jak to nazwać w każdym razie jest prostokątne nieduże i koloru czarnego i ten żółty przewód tam wchodzi a i chyba z niego wychodzi jeszcze jeden żółty przewód ale pewien nie jestem. Szukałem trochę na ten temat ale jakoś nic nie znalazłem. I co to jest to wastegate i gdzie sie znajduje piszą że to też występuje w AAZ. To chyba coś związanego z turbo ale sam nie wiem. Na pewno ktoś wie o co z tym chodzi więc bardzo proszę o pomoc. Samochód nie kopci nawet przy wyższych obrotach. Pomóżcie + czekają :bigok:



pasiak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt paź 14, 2005 20:17
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: pasiak » pt maja 04, 2007 06:50

To czarne coś to mam nadzieje opisujesz zawór elektryczny do podciśnienia. Steruje on wastegate turbiny i EGR.
Na jałowym i przy hamowaniu silnikiem otwiera EGR i wastegate a przy obciązeniu zamyka.


Był passat jest volvo i jeden i drugi ma w znaczku V

Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » pt maja 04, 2007 08:20

gienekp007 pisze:I co to jest to wastegate i gdzie sie znajduje
to zawór turbiny. steruje ciśnieniem doładowania. jest zazwyczaj w bliskości turbiny tworząc całość. może być regulowany albo nie ( teoretycznie)


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 138 gości