Opinie potrzebne o 101KM - koszty eksploatacji itp

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

martinsurf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw lis 10, 2005 14:38
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Opinie potrzebne o 101KM - koszty eksploatacji itp

Post autor: martinsurf » wt maja 01, 2007 20:36

Witam
chciałem sie dowiedziec czegos wiecej odnośnie silnika 1,9 TDI 101 KM nie znam numeru serii, chce kupic mk4 Variant 2002 rok dokładnie z tym silnikiem
Prosze o Wasza opinie czy ktos jeździł z tym motorkiem, jak wyglada jego ekspalatcja,(spalanie, itd) Jak mozecie to podajcie tez dane technincze tego motoru. Z góry dziekuje za informacje

Pozdro
martinsurf
Ostatnio zmieniony ndz maja 13, 2007 12:38 przez martinsurf, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: rob555 » wt maja 01, 2007 20:42

AXR lub ATD
Podstawowy pompowtrysk. Rakieta to nie jest ale przyjemnie jezdzi. Po wizycie u tunera bedzie smigac bardzo milo.
Spadalnie wyzsze niz w VP (90 i 110KM) o okolo litra, pozatym jezdzi na drozszym oleju.


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

mirass
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 23, 2006 21:23
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: SILNIK 1,9 TDI 101 KM pompowtrysk z MK4 2002 rok- prosze

Post autor: mirass » śr maja 02, 2007 01:12

martinsurf pisze:Witam
chciałem sie dowiedziec czegos wiecej odnośnie silnika 1,9 TDI 101 KM nie znam numeru serii, chce kupic mk4 Variant 2002 rok dokładnie z tym silnikiem
Prosze o Wasza opinie czy ktos jeździł z tym motorkiem, jak wyglada jego ekspalatcja,(spalanie, itd) Jak mozecie to podajcie tez dane technincze tego motoru. Z góry dziekuje za informacje

Pozdro
martinsurf
siostra ma takie cudo w swojej fabii. przebieg obecny to 70 tysiecy i na motor nie mozna zlego słowa powiedziec.pali 5-5,litra w miksie a pomiar mocy po infekcji przeszedł moje oczekiwania 146 KM/335Nm


www.vagtune.pl tel. 502730289

martinsurf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw lis 10, 2005 14:38
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: martinsurf » śr maja 02, 2007 10:28

Fabia troche lzejsza od VW, ale po wirusie to golf bedzie tez aldnie smigał ciekawe jak z żywotnoscia tego silnika po wirusie.
Zobaczymy moze poszukam wersji 130 KM ale niełatwo taka znalesc za rozsadne pieniadze, wiadomo to co dobre kosztuje kupe szmalu.

Pozdro



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr maja 02, 2007 13:10

martinsurf pisze:jak z żywotnoscia tego silnika po wirusie
jeżeli dobrze napisany program, olej zmieniany co 10-12 kkm, kierownik uświadomiony to żywotność powinna być taka sama jak na serii..

nie wiem jak w PD ale na pompie spalanie przy spokojnej jeździe może nawet nieznacznie się zmniejszych :bigok:



piąty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 01:30
Lokalizacja: Lublin

Post autor: piąty » śr maja 02, 2007 14:47

Mam właśnie taki model, Variant ATD, 74 kW.
Ładnie śmiga, na trasie przy prędkościach 110-120km/h ciapie ok. 5,2-5,5 l.
Przy 140-150 ok. 6 l/100. W mieście nie wiem bo nigdy nie sprawdzałem, mam go od 2 miesięcy.
Wszystko fajnie tylko trochę mułowaty w dolnym zakresie obrotów.
Uśmiech na twarzy pojawia się po przekroczeniu 1800 obrotów.
Nie wiem jak u innych, bo u mnie obniżył się trochę poziom oleju na miarce po przejechaniu od wymiany dystansu 5 000 km. Ale gdzieś już czytałem, że mogą trochę brać oleju - dlatego bez paniki.

Oczywiście jak trafisz wersję z silnikiem 130 KM to ok, ale jak zostaniesz przy tym 100 KM to również nie będziesz narzekał.

Pozdrawiam i udanego zakupu.



ojeju
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 17, 2006 18:37
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: ojeju » czw maja 03, 2007 19:12

Hej mam właśnie takie autko<Vriant 74KW>
Spoko pali około6
Moc- można więcej
Mam z nim maly problemik a mianowicie troche trzęsie motorkiem na wolnych obrotach,jak jest ciepły silniczek.
JAK PODNIEŚĆ DAWKĘ PALIWA NA JAŁOWYM - PROSZę O POMOC
ZASTANAWIAM SIę NAD WIRUSEM-WARTO??



mirass
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 23, 2006 21:23
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Post autor: mirass » czw maja 03, 2007 22:46

ojeju pisze:Hej mam właśnie takie autko<Vriant 74KW>
Spoko pali około6
Moc- można więcej
Mam z nim maly problemik a mianowicie troche trzęsie motorkiem na wolnych obrotach,jak jest ciepły silniczek.
JAK PODNIEŚĆ DAWKĘ PALIWA NA JAŁOWYM - PROSZę O POMOC
ZASTANAWIAM SIę NAD WIRUSEM-WARTO??
a 2-mas w jakiej jest kondycji ?
warto zrobić infekcje - naprawde czuc róznicę


www.vagtune.pl tel. 502730289

Awatar użytkownika
Darass
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: sob sty 21, 2006 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Darass » czw maja 03, 2007 22:50

miałem troche do czynienia z tym silniczkiem, u mojego dziadka w Fabii. dziadzio juz ma nakulane 210tyś km i przy silniku zrobił tylko wtryski. nie musiał robic ale zrobił. pozatym rozrząd, olej i śmiga. na prawde jeszcze nigdy go nie zawiódł i po takim przebiegu chodzi jakby z salonu wyjechał. wiecej problemów (chodz i tak nie wiele) ma z sabą fabią, ale na silnik złego słowa powiedzieć nie moze. nie wiem jak to w golfie jezdzi, ale w fabii na prawde milutko. pozatym moze o tym świadczyć fakt, ze przy przebiegu 180tyś był na hamowni i pokazało 104KM, niutków nie pamiętam, także serie ma + mały rabacik ;) jeżeli znajdziesz zadbany i pewny egzemplasz, to śmiało mozesz brać.

pozatym u nas w Polsce w salonie mowili ze ten silnik do 500tyś km powinien chodzić bez zarzutu, natomiast w salonie w niemczech mówili ze jak bedzie dobrze eksploatowany to moze i milion wytrzymać. po prostu typowy wół roboczy :)

mirass pisze:warto zrobić infekcje - naprawde czuc róznicę
nie powiem jak to sie ma w VW (ale na pewno super) ale robiłem chipa u ojca w Oplu Vectrze 2.0DTI. robilismy to w V-techu. Na hamowni wyszło 96KM i 201Nm. Po chipie było 120KM i 252Nm. różnica? ogrooomna. jak depnąłem na gaz to banan na twarzy. wogóle nie poznałem auta. niby 24KM a różnica na prawde spora. wczesniej dobić to 200km/h było ciężko, z góry jeszcze ok. teraz na prostej 200km/h leci z palcem w d... a z góry 220 poleci. w VW wiadomo ze lepiej sie kręcą silniki i pewnie 130KM jest w zasiegu reki, takze różnica bedzie jeszcze wieksza ;)



Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: rob555 » czw maja 03, 2007 23:14

Darass pisze: w VW wiadomo ze lepiej sie kręcą silniki i pewnie 130KM jest w zasiegu reki, takze różnica bedzie jeszcze wieksza ;)
Dobrze prawisz :hehe:
Te silniki ok 135-140KM na seryjnych gratach robia na lajtowym sofcie. Roznica oooogromna :chytry:


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

piąty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 01:30
Lokalizacja: Lublin

Post autor: piąty » czw maja 03, 2007 23:41

Jaki jest orientacyjny koszt ? Coraz bardziej chodzi mi to po głowie...



Awatar użytkownika
Darass
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: sob sty 21, 2006 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Darass » pt maja 04, 2007 00:38

rob555 pisze:Roznica oooogromna
otóż to :) do czasu jak sam nie wsiadłem do auta po chipie, to myslalem ze różnica bedzie minimalna, ale gdzie tam :) czuć różnice, i to zayebiście czuć ;)
piąty pisze:Jaki jest orientacyjny koszt ? Coraz bardziej chodzi mi to po głowie...
ja dałem jakieś 1300zł i pewnie teraz koszta są mniej wiecej te same.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 219 gości