Temperatura silnika w AGR

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
RALFI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 19, 2005 14:08
Lokalizacja: W-WA

Temperatura silnika w AGR

Post autor: RALFI » śr maja 02, 2007 11:02

Witam

Mam pytanie wskaźnik temp. pokazuje pięknie 90 stopni i jadąc w korku czy na trasie zawsze równo 90 stopni. I stad pytanie ponieważ stałem w korku z 20 min temp. na dworzu w sobote z 25 stopni w słońcu a wskaźnik równo 90 stopni nawet nie drgnie, czy to możliwe zeby nie łapał temp. w korku, te silniki tak dobre mają chłodzenie??, wcześniej miałem 1Z i po tym czasie już wentyaltor chodził, prośba o opinie użytkowników AGR-a, Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz maja 13, 2007 12:35 przez RALFI, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » śr maja 02, 2007 11:07

to tylko sie cieszyc z tego. nie szukaj problemow gdzie ich nie ma. wentyl pewnie sie zalaczyl, ale go nie slyszales. gdyby sie nie zalaczyl to i temp by skoczyla, zwlaszcza w korku.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

skorp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob gru 30, 2006 19:01
Lokalizacja: mikołów
Kontakt:

Post autor: skorp » śr maja 02, 2007 11:09

wczoraj stałem w korku 45min i też temperaturka nie wztosła ponad 90stopni,ażsie zdziwiłem ale widocznie silniki te są na tyle dobrze chłodzone że potrzeba większego upału żeby się wentylatorek włączył.dużo tez zależy od czystości silnika i chłodnicy.



mular
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: czw lut 08, 2007 23:56
Lokalizacja: chelm

Post autor: mular » śr maja 02, 2007 21:21

Ewidentnie musisz jechac do afryki.



daro31ie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 20:23
Lokalizacja: Carlow
Kontakt:

Re: TEMPERATURA SILNIKA AGR

Post autor: daro31ie » śr maja 02, 2007 21:51

RALFI pisze:Witam

Mam pytanie wskaźnik temp. pokazuje pięknie 90 stopni i jadąc w korku czy na trasie zawsze równo 90 stopni. I stad pytanie ponieważ stałem w korku z 20 min temp. na dworzu w sobote z 25 stopni w słońcu a wskaźnik równo 90 stopni nawet nie drgnie, czy to możliwe zeby nie łapał temp. w korku, te silniki tak dobre mają chłodzenie??, wcześniej miałem 1Z i po tym czasie już wentyaltor chodził, prośba o opinie użytkowników AGR-a, Pozdrawiam

Pracujacy wentylator to nic innego jak awaryjne chlodzenie silnika. W dzisiejszych czasach tak oblicza sie zdolnosc chlodnicy aby wentylator byl tylko zabezpieczeniem przy problemach nap z termostatem.

Wiec ciesz sie i moze :pub:


nie ma glupich ludzi sa tylko trosze inni

Wiesiek74
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 23:27
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Wiesiek74 » śr maja 02, 2007 22:02

Cześć
Ja tez mam AGR i też mnie to zaciekawiło że wstazóka zatrzymuje się dokładnie na 90
i ani drgnie, ale wiatraka nigdy niesłyszałem. :bajer:



mular
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: czw lut 08, 2007 23:56
Lokalizacja: chelm

Post autor: mular » śr maja 02, 2007 22:09

Daro31ie wentylator jest po to zeby wymuszac przeplyw powietrza przez chlodnice np. na postoju a nie przy problemach z termostatem bo gdy termostat sie nie otworzy to nawet 2 wentylatory nie pomoga . Jesli RALFI I WIESIEK maja klopoty ze temp. im ladnie stoi na 90 st. to ja juz nic nie wiem. PRZECIEZ tak ma byc.



Wiesiek74
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 23:27
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Wiesiek74 » czw maja 03, 2007 12:04

Ja nie mówiłem że mam problem, ale miałem na myśli to że termostat jest wyjątkowo
stabilny w porównaniu do innych marek, którymi jeźdiłem.
Pozdrawiam Wiesiek. :bajer:



Awatar użytkownika
RALFI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 19, 2005 14:08
Lokalizacja: W-WA

Post autor: RALFI » pt maja 04, 2007 08:03

Dokładnie, też sie zdziwiłem że tak pięknie jest regulowany przepływ płynu chłodzącego w tych silnikach, dzieki za wszelkie sugestie, chodziło mi o to czy czujnik nie padł i pokazuje tylko do 90 stopni, ale widać AGR-y tak mają ze dobrze są chłodzone i trzymają w korku czy na trasie 90 stopni. Pozdrawiam



mcmichal20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 11:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

TEMPERATURA SILNIKA AGR

Post autor: mcmichal20 » pt maja 04, 2007 08:24

Witam, własnie tez mnie to ciekawiło w moim AGR autko spoko sie nagrzewa do 90stopni i tak trzyma i tez nie widzialem nie slyszalem, aby wentylator sie załączal kiedykolwiek bylem nawet u elektryka i sprawdził, ze wszystko ok- jak bedzie potrzeba to sie zalaczy. Dobrze usłyszec, ze inni tez tak mają. Pozdro


Bora-Bora

Awatar użytkownika
RALFI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 19, 2005 14:08
Lokalizacja: W-WA

Post autor: RALFI » śr maja 23, 2007 09:20

Panowie w pewnym sensie rozwiązałem swój problem (pytanie) dotyczące trzymania temperatury 90 stopni w upałach w korku czy na trasie i postanowiłem się podzielić informacjami pomimo złośliwych postów typu " jedź do Afryki" ale zazwyczaj piszą to ludzie którzy nic do powiedzenia nie mają a więc do tematu: czujnik temp. skonstruowany jest tak w silniku AGR i pochodnych że charakterystyka jego jest nie liniowa tzn. w zakresie temperatury silnika od 75 stopni do 105 zawsze na szafie pokazuje 90 stopni, po to tak zrobili aby nie denerwować kierowcy, i teraz wiadomo ze w korkach temp. wzrasta ale nie przekracza 105 które nie mają znaczenia dla silnika (układ zamknięty). Dopiero po przekroczeniu tej temp. wskazówka szybko skacze do góry a to już zły znak. Więc wszystkim użytkownikom AGR-a będzie pokazywało 90 oczywiście przy sprawnym układzie chłodzenia a w rzeczywistości jest trochę inaczej (temp. spada i podnosi się). Pozdrawiam wszystkich i myślę że ta informacja Wam się przyda.



jajko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:49
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: jajko » czw maja 24, 2007 00:26

RALFI, a skąd masz takie informacje? IMHO to byłoby głupie, bo dowiadujesz się o kiepskiej sytuacji niemalże w ostatniej chwili, a jak jesteś w tym momencie np. na autostradzie i jedziesz 160km/h, to ani gdzie się zatrzymać i jak zareagować, a przed chwilą właśnie minąłeś ostatni zjazd, co wtedy?
Mogę się mylić, ale sensu w takim ustawieniu czujnika nie widzę. :bajer:



Awatar użytkownika
RALFI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 19, 2005 14:08
Lokalizacja: W-WA

Post autor: RALFI » czw maja 24, 2007 08:05

jajko pisze:RALFI, a skąd masz takie informacje? IMHO to byłoby głupie, bo dowiadujesz się o kiepskiej sytuacji niemalże w ostatniej chwili, a jak jesteś w tym momencie np. na autostradzie i jedziesz 160km/h, to ani gdzie się zatrzymać i jak zareagować, a przed chwilą właśnie minąłeś ostatni zjazd, co wtedy?
Mogę się mylić, ale sensu w takim ustawieniu czujnika nie widzę. :bajer:
Też mi się to nie podoba ale te informacje mam od ludzi którzy na codzień zajmują się elektroniką samochodową, powiem jeszcze tak że założyłem nie oryginalny czujnik i pokazywał mi normalną temp. 80 stopni i jak stanąłem w korku temp. wzrastała do 90 stopni i po ponownym ruszeniu (czyt. normalnej jeździe) znowu spadała do 80. Czyli jak czujnik ma charakterystyke liniową widać na szafie każdy skok temp. Po założeniu oryginału cały czas pokazuje 90 stopni - korek czy trasa więc dla mnie wniosek jest jeden taki jak opisałem wcześniej. (przy sprawnym układzie są wentylatory które nie dopuszczą do takiej temp i powinno być dobrze).

Jeżeli ktoś ma inne info na ten temat to proszę o wypowiedzi, a dokładniej jeżeli ktoś ma AGR i pochdne czy słyszał kiedyś wentylator chodzący i jaką temp. miał na szafie (może to nam pomorze wysnuć prawidłowe wnioski).Pozdr.



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » czw maja 24, 2007 19:35

105 stopni dla silnika to jeszcze nie zabojstwo wiec moze byc tak jak piszesz, aczkolwiek mozna sobie zmierzyc opor czujnika przy roznych temp i bedzie jakies odniesienie. 200-290 ohmow to ok. 90 stopni. dopiero 110 i w gore mozna sie modlic o graty.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 224 gości