drgania tłumika przy zimnym silniku :/

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Darass
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: sob sty 21, 2006 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

drgania tłumika przy zimnym silniku :/

Post autor: Darass » czw kwie 12, 2007 18:40

mam problem z drgającym tłumikiem. zawsze jak silnik jest zimny albo chociaz letni to przy zapalaniu obroty są niskie (około 800obr) i tłumik mi drży jak cholera. po jakims czasie cos pstyknie w okolic bezpieczników i obroty wracają na 950obr i wszystko jest ok.

jak tłumik drży i z tyłu go przytrzymam noga to jest ok. jak puszcze to znowu drży. nasiliło sie to po założeniu końcówki wydechu, i na pewno nie jest to dźwięk obijającego sie gdzieś tłumika, tylko jakiś dziwny rezonans. denerwujące jest to ze najbardziej to słychać w srodku auta, nie na zewnątrz bo tak to bym to olał.

poradzicie cos? :crazy:



vencio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn mar 13, 2006 18:29
Lokalizacja: Łódź

Post autor: vencio » pn kwie 16, 2007 15:40

Złącze elastyczne w układzie wydechowym może masz do wymiany i słabo tłumi drgania od silnika. A spadające obroty po uruchomieniu zimnego silnika spowodowane są grzaniem świec.



KrisT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 22:44
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: KrisT » pn kwie 16, 2007 15:52

Wymiana gumowych mocowań powinna wyeliminowac drgania, powinna- bo nie zawsze je eliminuje.. U mnie w pasku środkowy tłumik przez drgania sam z siebie wydaje nie przyjemny dzwięk,(wpada w rezonans) gdy nadepnę koncówki tylnego tłumika wszystko się uspokaja..
Trzeba pokombinowac z mocowaniami, jak juz było napisane sprawdzić złącze elastyczne bądz wywalić tę cholerną puche :hehe: i zamontować inny tłumik (jeśli wszystkie sposoby zawiodą.) Naszczęście u mnie to słychac na zewnątrz a nie w środku auta..



Awatar użytkownika
Darass
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: sob sty 21, 2006 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Darass » śr maja 02, 2007 00:15

dzieki za rady, dopiero teraz je zauważyłem ;) za radą vencio, chce wymienić owe złącze elastyczne bo i tak juz zauważyłem że jest jak by troche popękane (apropos, zna ktoś moze jego wymiary w AAZ?) tylko nie wiem czy wymiana jest bardzo trudna? chce też wymienić wszystkie gumowe mocowania trzymające tłumiki i moze wywalić katalizator. jeżeli to nie pomoże to nie wiem :/
KrisT pisze:tę cholerną puche
mowa o kacie? ;)



adam aa22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 17, 2006 13:40
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Post autor: adam aa22 » pn maja 28, 2007 13:02

Przyłącze sie do was bo u mnie było dokładnie to samo!! Tyle ze odwrotnie, a zimnym drgań nie było tylko na ciepłym silniku. Złącze "na oko" było OK, ale wymieniłem je przez jakis czas było dobrze, ale po 3 miesiacach znowu wróciły te denerwujące drgania (u mnie na ciepłym silniku) jak sie noga przytrzyma tłumik to jest cicho. Moim zdaniem to złącze elastyczne jest po prostu za któtkie, po jakims czasie w skutek nagrzewania "twardnieje" i traci swoje własciwości ( a kupiłem złączke firmy Bosal, więc to nie jest jakas najtańsza podróbka). U mojego ojca w Mondeo 1.8 TD to złącze jest dużo dłuższe, a pozatym znajduje sie troche dalej od silnika ( jest w pozycji pionowej ). Ja mysle ze po prostu wspawanie jescze jednej złączki elastycznej za katalizatorem albo w miejsce katalizatora powinno zlikwidowac problem. Co o tym myslicie? Robił już ktoś cos takiego? Może ma ktoś inny pomysł?



Awatar użytkownika
daszczyk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: daszczyk » pn maja 28, 2007 15:28

ja mialem to samo, odkręciłem cały tłumik i zobaczyłem że ktoś kombinował i po podkładał jakieś podkładki, śruby itd pod śruby. Wywaliłem to i problem znikł.

pozdro


Seba

QwertKalety
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 12:56
Lokalizacja: Kalety
Kontakt:

Post autor: QwertKalety » pn maja 28, 2007 17:22

Darass pisze:chce wymienić owe złącze elastyczne bo i tak juz zauważyłem że jest jak by troche popękane (apropos, zna ktoś moze jego wymiary w AAZ?) tylko nie wiem czy wymiana jest bardzo trudna?
Kup samo złącze i wspawaj w niejsce starego. Jest to jedna z tańszych metod. Inna to kupić całą rurę kolektorową z tym złączem jednak, że koszta automatycznie rosną.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 225 gości