Bierze olej?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
b4k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 11:35
Lokalizacja: OśVWięcim | KrakóVW
Kontakt:

Bierze olej?

Post autor: b4k » pn kwie 30, 2007 17:22

Witam,


Golfa mam od paru tygodni, od momentu zakupu nie zmienialem oleju, bo sprzedajacy zapewnial mnie, iz olej jest OK i nawet dorzucil troche Castrol GTX Magnatec Diesel 10W40 na "dolewke" - czy to w ogole mozna lac?

Problem pojawil sie dzisiaj, podczas gdy jechalem sobie A4 z predkoscia ok. 140km/h uslyszalem "pikniecie" i nagle zaswiecila sie kontrolka, ze nie ma smarowania(ta oliwiarka:). Natychmiast zjechalem na pobocze i wylaczylem silnik w obawie, ze cos sie zepsuje na amen. Odczekalem 5 minut i poszeldem sprawdzic poziom oleju, na bagnecie bylo ponizej minium, a w piatek jeszcze dokladnie pomiedzy max a min(w polowie tego wygiecia na bagnecie). Mialem ze soba troche tego oleju, ktory pozostawil mi poprzedni wlasciciel Golfa, wyjalem go z bagaznika i wlalem ok 0,2-0,25 l. Poziom podniosl sie do stanu z piatku, odpalilem silnik i kontrolka juz sie nie swiecila. Dodam, ze w piatek troche pomeczylem Golfa na A4 (nawet 190km/h jak byla okazja), od piatku przejchalem nim ok 800-850km. Czy to mozliwe, zeby mi bral tyle oleju? Stan licznika to 182000km, niby serwisoany w ASO, czytalem na forum, ze TDI bierze olej, ale max 1l miedzy wymianami, czyli max 1l na 10000-15000km, a u mnie....

Jezeli ktos ma jakies porady to chetnie poczytam.

Pozdrawiam i z dolu dzieki za pomoc!
Ostatnio zmieniony ndz maja 13, 2007 12:32 przez b4k, łącznie zmieniany 1 raz.



macias 130
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr lut 28, 2007 22:23
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Post autor: macias 130 » pn kwie 30, 2007 20:23

Mój bierze 2setki/1000km . Pozdrawiam



Awatar użytkownika
pasio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr maja 03, 2006 22:51
Lokalizacja: małopolskie
Kontakt:

Post autor: pasio » pn kwie 30, 2007 21:19

Sprawdź ponownie po dłuższej przerwie tak 15-20 min. Może poprostu Ci cały nie spłynął i teraz możesz mieć za dużo a to z kolei też niedobrze.



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pn kwie 30, 2007 21:31

no moze brac olej. pojezdz troche i sprawdzaj poziom to sie dowiesz.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

zloty60
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: zloty60 » pn kwie 30, 2007 22:53

Raczej ani grama nie powienien brac.Czy to klekot czy benzyna.A jak ci bierze to troche niedobrze.Poprzedni wlasciciel Ci zostawil na dolewke bo moze rzeczywiscie bierze olej i trzeba dolewac...


CB :) BEZ TEGO SIE NIE RUSZAM !!!!!!!!!

Awatar użytkownika
b4k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 11:35
Lokalizacja: OśVWięcim | KrakóVW
Kontakt:

Post autor: b4k » pn kwie 30, 2007 23:41

macias 130 pisze:Mój bierze 2setki/1000km . Pozdrawiam
Rozumiem, ze masz MK IV?

Troche sie martwie, ze bierze ten olej, mam zamiar wymienic olej i filtr - doradzcie moze na jaki, lany byl ten Castrol, o ktorym pisze w 1 poscie - chyba polsyntetyczny, wiec jaki wlac teraz?



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » wt maja 01, 2007 14:57

Niech ci dobry mechanik obejrzy silnik, czy nigdzie się nie poci od oleju. Sprawdź spaliny czy nie są niebieskie, bo to by znaczyło, ze silnik spala olej.
GTX magnatec to pełen syntetyk.
Castrol to nie jest najlepszy olej, zwłaszcza sprzedawany w Polsce, bo często jest u nas rozlewany.
Jak już chcesz zmieniać olej, to lej dalej syntetyka, ale z pewnego źródła.
Ja preferuję Mobila, ale zrobisz jak chcesz.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

zloty60
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomocy! Problem z olejem :(

Post autor: zloty60 » wt maja 01, 2007 20:08

b4k pisze: Castrol GTX Magnatec Diesel 10W40
10W40 to polsyntetyk

Ja leje castrola,nie mam zastrzezen.Mobil tez jest pierwsza klasa


CB :) BEZ TEGO SIE NIE RUSZAM !!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Macienty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 966
Rejestracja: czw mar 02, 2006 23:10
Lokalizacja: BWA

Post autor: Macienty » wt maja 01, 2007 21:15

b4k pisze:Troche sie martwie, ze bierze ten olej, mam zamiar wymienic olej i filtr - doradzcie moze na jaki, lany byl ten Castrol, o ktorym pisze w 1 poscie - chyba polsyntetyczny, wiec jaki wlac teraz?
a sprawdzasz olej zawsze w jednym miejscu i na zimnym silniku? Sprawdz weze od IC czy jest w nich olej. Wymien olej na swiezy, wraz z filtrem i wtedy sprawdz jak bedzie to wygladalo po kilku tysiącach.
BENITO pisze:Sprawdź spaliny czy nie są niebieskie, bo to by znaczyło, ze silnik spala olej.
znowu herezje prawisz kolego, choć ostatnio napisałes
BENITO pisze:Wiesz ja mechanikiem nie jestem z zawodu i chyba mam prawo nie wiedzieć.
dymineie na niebiesko moze oznaczac rowniez zle ustawienie kąta wtrysku :bajer: b4k, powinienes wiedziec ze zeczy typu oleje, plyny i paski zmienia sie zaraz po kupnie auta i nie warto na tym oszczedzac.


"Most perfect silence is when
there´s no need to explain"

Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » wt maja 01, 2007 21:21

Rzeczywiście-przepraszam z pomyłkę. Co do jednego jestem pewien, lepiej go sprawdzić, czy czasami jakaś uszczelka nie puszcza.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

Awatar użytkownika
b4k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 11:35
Lokalizacja: OśVWięcim | KrakóVW
Kontakt:

Post autor: b4k » śr maja 02, 2007 16:05

macientyvw pisze:a sprawdzasz olej zawsze w jednym miejscu i na zimnym silniku? Sprawdz weze od IC czy jest w nich olej. Wymien olej na swiezy, wraz z filtrem i wtedy sprawdz jak bedzie to wygladalo po kilku tysiącach.
no wlasnie jeszcze nie mialem okazji kontrolowac tego w jednym miejscu i na zimnym silniku, bo jak wrocilem z weekendu to zostawilem auto staruszkowi i pojechalem innym, jak wroce to tak zrobie jak polecasz... a co to bedzie oznaczalo jak bedzie olej w IC?

Poza tym olejem to takze od tego momentu jak troche pomeczylem Golfa komputer pokazuje wieksze spalanie, zwlaszcza na jalowym biegu(czasem nawet 5-9l/100km) i pozno reaguje jak zdejme noge z gazu a szybko natomiast skacze w gore jak przycisne;/

Poleca ktos mechanika albo ASO z okolic Oswiecimia?



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » śr maja 02, 2007 16:24

Poziom oleju sprawdza się TYLKO na zimnym silniku, bo inaczej olej ci całkiem nie spłynie do michy i takie sprawdzanie nie ma sensu.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

Awatar użytkownika
Macienty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 966
Rejestracja: czw mar 02, 2006 23:10
Lokalizacja: BWA

Post autor: Macienty » śr maja 02, 2007 16:30

b4k pisze:no wlasnie jeszcze nie mialem okazji kontrolowac tego w jednym miejscu i na zimnym silniku, bo jak wrocilem z weekendu to zostawilem auto staruszkowi i pojechalem innym, jak wroce to tak zrobie jak polecasz... a co to bedzie oznaczalo jak bedzie olej w IC?
za duze jego ilosci moga oznaczac o zlej kondycji turbo, puszczajacych uszczelnieniach.


"Most perfect silence is when
there´s no need to explain"

Awatar użytkownika
b4k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 11:35
Lokalizacja: OśVWięcim | KrakóVW
Kontakt:

Post autor: b4k » śr maja 02, 2007 18:48

A jaki olej teraz wlac najlepiej po tym Castrol GTX Magnatec Diesel 10W40? A wam biora olej, bo w sumie tylko jeden kolega sie przyznal?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 118 gości