Przewód doprowadzający spaliny

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Tomalll
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 29, 2007 16:01
Lokalizacja: Opolskie

Przewód doprowadzający spaliny

Post autor: Tomalll » ndz kwie 29, 2007 20:57

Mam pytanie odnośnie gumowego węża zaznaczonego na zdjęciu.


Obrazek
Zdjęcie zapoczyczone od forumowicza (myśle ze sie niepogniewa?)


Przewód ten doprowadza spaliny z bloku silnika do turbiny do ponownego spalenia z minimalna ilością oleju bynajmniej tak jest u mnie. Wiec najprostszym i najlepszym rozwiazaniem byłoby poprowadzenie tego przewodu pod spód silnika i zaślepienie rury doprowadzającej powietrze tak aby niebyło żadnych nieszczelnosci. Silnik dostawałby wtedy czeste powietrze, a nie spaliny które uciekł pod tłoki. A co za tym idzie wiecej tlenu! Ale nie jest tak do końca. Po przeprowadzeniu tego przewodu tak aby silnik niedostawał syfu nastąpił odczuwalny spadek mocy. Co było dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Zbiegiem czasu założyłem inne turbo( oba T2 ale obecne ma wiekszą ośke i inne łopatki, coś mi sie wydaje że to tylko obudowa z T2 ale tego niewiem napewno) teraz puszczenie przewodu pod spód czy pozostawienie go w orginalnym miejscu niepowoduje żadnej różnicy, a nawet wydaje mi się minimalna poprawa w wyszym zakresie obrotów. Dziwi mnie że jeszcze nikt nieporuszył tego tematu.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » ndz kwie 29, 2007 21:10

To co pokazałes to jest chyba odpowietrzenie skrzyni korbowej, przewód od spalin czyli EGR jest z tyłu ten metalowy. U mnie nie ma tam żadnej oleju i nie ma potrzeby go wywalac na zewnatrz, najczesciej zaslepia sie EGR. Widocznie masz przedmuchy i wywala olej spowrotem do spalenia. A odpwietrzenia skrzyni korbowej nie można zaslepiac bo wywali wszystkie symeringi a co najgorsze mozę wywalić cały olej jak wzrośnie cisnienie w komorze korbowej. Tym przewodem uchodzi cisnienie które powstaje w wyniku ruchu tłoków w dół i ruchu korbowodu- u mnie jest tam 0% spalin. Jezeli u kogos są to juz pierscionki nie sa pierwszej młodosci. Odmę się czysci a nie zaslepia.



obobo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt lut 20, 2007 18:12
Lokalizacja: Kolbuszowa

Post autor: obobo » ndz kwie 29, 2007 21:19

PinkFloyd pisze:To co pokazałes to jest chyba ospowietrzenie skrzyni korbowe
nawet napewno. co do takich modow o jakich piszesz to chyba nie ma wiekszego sensu. bo gaz ktory idzie tym weze to normalne powietrze, no moze z bardzo minimalna domieszka mgielki olejowej.
PinkFloyd pisze:Widocznie masz przedmuchy i wywala olej spowrotem do spalenia
dokladnie tak choc niewielka mgielka na wezu uwazam jest dopuszczalna, ale jak bedzie tego sporo to jest tak jak kolega PinkFloyd napisal



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » ndz kwie 29, 2007 21:22

Widziałem kiedys takie mody w wysłuzonych autach, zeby komuś olej z odmy nie zawalał filtra zaślepiali z jedne a z drugiel wywalali na zewnatrz ale żeby nie ciekł po silniku i na ulicę wchodził do buteli , co 200km wyciagali butelkę i wlewali spowrotem olej do silnika :rotfl:



obobo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt lut 20, 2007 18:12
Lokalizacja: Kolbuszowa

Post autor: obobo » ndz kwie 29, 2007 21:29

hehe ale to takie przedmuchy musialy byc, ze pewno trzeba bylo bagnet na sile dociskac



gienekp007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 15:02
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: gienekp007 » śr maja 02, 2007 19:07

jak się czyści tą odmę widoczną na zdjęciu. U mnie ten przewód zaczą się pocic co to oznacza??

[ Dodano: 02 Maj 2007 19:10 ]
Na zdjęciu chyba widać wyciek z pod tej odmy. Tak mi się wydaje może trzeba opaskę docisnąć czy coś. U mnie też jest taki jakiś delikatny wyciek. Co to oznacza??



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » śr maja 02, 2007 23:34

gienekp007 pisze:jak się czyści tą odmę widoczną na zdjęciu. U mnie ten przewód zaczą się pocic co to oznacza??

[ Dodano: 02 Maj 2007 19:10 ]
Na zdjęciu chyba widać wyciek z pod tej odmy. Tak mi się wydaje może trzeba opaskę docisnąć czy coś. U mnie też jest taki jakiś delikatny wyciek. Co to oznacza??
a nic nie oznacza. mgielka olejowa tam zawsze bedzie i jak bedzie gdzie troche luzu to bedzie sie pocilo.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 116 gości