Bicie kola pasowego - prosba o diagnoze

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

medin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 19:15
Lokalizacja: Tychy

Post autor: medin » śr kwie 18, 2007 00:22

Robak jeśli na twoim wale czop nie jest uszkodzony to pewnie ze nie ma sensu kupować nowy wał.Wiem ze robia to bez wyciagania wału ,miałem to robione u siebie facet przerobił mi to na IDI ale wycioł otwur ktury był troche za duzy zpieprzył ta robote wywałiłem nie potrzebnie 300zł pewnie jakis fachowiec do dupy ale to nie tylko chodzi o wyciecie klina ale na wale czopu płaszczyzna musiy byc idealna tam sa dokładnosci w mikronach.mimo to szkoda by mi było wydac na to 300zł za ta cene mam kompletny wał z TDI,mechanik ktury mi wymieniał wał powiedział ze z ta regeneracia jest tak albo sie uda albo nie,ale decyzie zostawiam tobie.Miałem duzo kłopotów z tym biciem i dla tego chce ci doradzic jak nailepiej.Jesli masz mozliwozci wyciagniecia silnika sposobem domowym przy pomocy znaiomych to to zrub kup wał i dostarcz go do bardzo dobrego mechanika na wymiane wału,wteczasz bedziesz miał pewność ze to bedzie chulało na 100 procent zycze powodzenia
Ostatnio zmieniony śr kwie 18, 2007 00:47 przez medin, łącznie zmieniany 1 raz.



robak7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn gru 27, 2004 20:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: robak7 » śr kwie 18, 2007 00:46

medin, tak jak pisalem na razie jest w miare dobrze. Zobacze co bedzie sie dzialo dalej. Jesli trzeba bedzie to bede sie zastanawiam czy napawac czy wymieni. Masz racje, ze czolo walu musi miec dokladnosc w mikronach aby nie bylo widac bicia.


Pozdrawiam,

Rafał

medin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 19:15
Lokalizacja: Tychy

Post autor: medin » śr kwie 18, 2007 00:53

Pamietaj jak napawasz czop wału to struktura chemiczna tego czopu sie zmieni dla tego to nie jest to co orginalny czop wału. to musi byc solidnie zrobione bo inaczej bedziesz miał z tym kłopoty



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » śr kwie 18, 2007 06:34

Po spawaniu zmieni sie na pewno struktura materiału , polecałbym napawac wał twardym dtutem 50 hrc i spawac TIG-em , pomału żeby nie przegrzac wałka .
Nie wydaje mi sie zeby tolerancje spasowania koło wał były w mikronach , moze sa w setkach . Co do szlifowania to pilnik diamentowy . Cała operacja jest bardzo precyzyjna i na szybkiego to raczej nie da rady zrobic regeneracji dobrze.
Sam jak miałem kłopot z wałkiem to miałem go tak zregenerowac , sprawdzajac czujnikiem zegarowaym z pods, mag czy koło sie nie buja. Nie zapomnij wymienic uszczelnienia na wale.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

barca90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob lis 26, 2005 11:46
Lokalizacja: Beskidy
Kontakt:

Post autor: barca90 » śr kwie 18, 2007 07:12

Jeżeli ktoś sie decyduje na rozebranie silniczka i naprawę wału radzę kupić używany od TDI. Jeżeli masz wał kupiony(oczwiście w dobrym stanie koszt wału to około 300-400 zł) to 2 dni i masz autko znowu na chodzie. A masz przynajmniej o 30-40 % większe szanse że nie będziesz miał więcej problemów z tym kołem. Przypadków z kołem w TDI jest napewno mniej niż w TD.



robak7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn gru 27, 2004 20:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: robak7 » sob kwie 28, 2007 12:35

No to problem z kolem juz nie istnieje...

Samochod wczoraj mi ukradli...

Moze dam zdjecia gdzies na grupe i jesli by ktos cos widzial to prosze dzwonic na 997 lub do mnie: 695052020. Znaki szczegolne to rysa pomalowana na pomaranczowo na obramowaniu drzwi pasarzera (pomiedzy przednia i tylna szyba)

Oto zdjecia mojego bylego Golfika


Pozdrawiam,

Rafał

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » sob kwie 28, 2007 19:01

robak7 pisze:Samochod wczoraj mi ukradli...
Szkoda , :( szczerze Ci wspułczuje straty autka ,
cholera by wzieła pier...ch złodzieji.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » sob kwie 28, 2007 19:31

robak7 pisze:No to problem z kolem juz nie istnieje...

Samochod wczoraj mi ukradli...

Moze dam zdjecia gdzies na grupe i jesli by ktos cos widzial to prosze dzwonic na 997 lub do mnie: 695052020. Znaki szczegolne to rysa pomalowana na pomaranczowo na obramowaniu drzwi pasarzera (pomiedzy przednia i tylna szyba)

Oto zdjecia mojego bylego Golfika
Kurna wielka szkoda, trzeba im rece poucinać, czuje że się znajdzie :smoke: . Jezeli mozesz to napisz jakie miałem zabezpieczenia w chwili kradziezy autka.



robak7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn gru 27, 2004 20:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: robak7 » sob kwie 28, 2007 22:12

Juz aby nie pisac tego samego to w linku jest wszystko opisane.
Jeszcze kurcze mialem zatankowany, oczywiscie skrzynka z kluczami, ktorych notabene nigdy nie przyszlo mi uzyc... i cholera jeszcze mialem w aucie interfejs vag'a!!!

Niestety mamy marke, ktora chyba jest na pierwszym miejscu w rankingach kradziezy.

Nastepny tez bedzie VW ale pewnie passat ze wzgledu na rodzinke.


Pozdrawiam,

Rafał

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 191 gości