Naprawa, Regeneracja intercoolera

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Soloo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 19:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Naprawa, Regeneracja intercoolera

Post autor: Soloo » pt kwie 27, 2007 00:41

Witam, zauważyłem że mi sie poci intercooler ( do 1/3 od dołu jest uwalony olejem z tad wnioskuje że jest dziurway). Zna ktos jakieś sposoby na załatanie jego jak najmniejszym kosztem? Z czego sa zrobione żeberka intercoolera ( czy przypadkiem nie da sie tego zlutować? Zaży mi na tym gdyż może to być powód przepalania ( Audi 80 B3 1.6 TD ze stajni VW). Pali mi teraz ok 7.5l/100 co mnie zbytnio nie cieszy. Licze na waszą pomoc.



Awatar użytkownika
spokojny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 03:23
Lokalizacja: Tychy

Post autor: spokojny » pt kwie 27, 2007 05:46

Po Twoim opisie sugerowałbym przyjrzeć się turbinie. Możliwe, że przepuszcza olej. W ic, teoretycznie przynajmniej, nie może być oleju :chytry:
Soloo pisze:zauważyłem że mi sie poci intercooler ( do 1/3 od dołu jest uwalony olejem z tad wnioskuje że jest dziurway)
Ja podejrzewam, że to na połączeniu rura - ic wyrzuca Ci olej (który się bierze z nieszczelnej turbiny, bo znikąd więcej raczej nie może). STĄD wnioskuję jak na wstępie :)
Ale zawsze mogę się mylić :rolleyes:


[i]"Ileż to trzeba wiedzieć, aby zrozumieć jak mało się wie..."[/i]

obobo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt lut 20, 2007 18:12
Lokalizacja: Kolbuszowa

Post autor: obobo » pt kwie 27, 2007 12:56

a jak wyglada sytuacja z tylu autka, jest czarny dym? jesli tak jest to pewnie masz dziurawa chlodnice. lepiej kupic nowa w takim przypadku, da sie oczywiscie zespawac, zalutowac ale ze wzgledu na olej i cisninie to tylko na krotka mete sie sprawdza. no chyba ze autko idzie na sprzedaz.
spokojny pisze:Ja podejrzewam, że to na połączeniu rura
< od tego zacznij, dociagnij lepiej opaske



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » pt kwie 27, 2007 13:57

W przewodach od intercoolera zawsze jest troche oleju , oby nie było go przesadnie dużo znaczy żeby sie nie wylewał. A icek można sprubowac skleic klejem dwuskładnikowym , , niedawno klejłem bęben od pralki (plastikowy) i trzyma zaje...e
Przed klejeniem pożądnie odłuścic .


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Scotto
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 662
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 23:09
Lokalizacja: londyn

Post autor: Scotto » pt kwie 27, 2007 21:11

tak jak twardy, pisze, odrobiny oleju powinny byc w Ic, masz zapewne nieszczelnosci na loczeniach rur i olej powoli se splywal na ic i stad jest usmarowany rozkrec wszystko dokladnie wymyj sprawdz czy niemasz dziur i zakladaj spowrotem, znam to mialem podobnie


Moj golf
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=75825 vento front
[url=http://img293.imageshack.us/my.php?image=golfsesjaaaa001vq3.jpg][img]http://img293.imageshack.us/img293/5788/golfsesjaaaa001vq3.th.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Darass
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: sob sty 21, 2006 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Darass » sob kwie 28, 2007 00:35

z doświadczenia wiem ze klej kiedyśp puści. zajmuje sie spawaniem aluminium, i przyjeżdzają ludki co myslą że nawali poxiliny i bedzie git. a tu kupa. najpewniej to pospawać i zrobić próbe ;)



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » sob kwie 28, 2007 08:02

Darass, zgadzam się że pospawanie jest pewniejsze od klejenia , sam też często w pracy spawam aluminium (mechanik DUR) a najlepiej wymienić na nowy. Ale nieraz jeśli nie masz dostępu do TIGa a chcesz sam naprawić to można sprubować klejic tylko nie poksyliną ale np, płynnym metalem z WURTH lub innym dwuskladnikowym jest duży wybór w castoramie
Soloo, jak wyciągniesz intercooler wymyji sobie cały dolot z osadów oleju.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

daro31ie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 20:23
Lokalizacja: Carlow
Kontakt:

Re: Naprawa, Regeneracja intercoolera

Post autor: daro31ie » ndz kwie 29, 2007 14:52

Soloo pisze:Witam, zauważyłem że mi sie poci intercooler ( do 1/3 od dołu jest uwalony olejem z tad wnioskuje że jest dziurway). Zna ktos jakieś sposoby na załatanie jego jak najmniejszym kosztem? Z czego sa zrobione żeberka intercoolera ( czy przypadkiem nie da sie tego zlutować? Zaży mi na tym gdyż może to być powód przepalania ( Audi 80 B3 1.6 TD ze stajni VW). Pali mi teraz ok 7.5l/100 co mnie zbytnio nie cieszy. Licze na waszą pomoc.
Zeberka sa wykonane z foli aluminiowej najczesciej grubosci 01milimetra. Proces produkcji tych chlodniczek jest podobny jak zwyklych, roznica jest taka je do intercoolera uzywa sie grubszych foli. Chlodniczki sa lutowane w specjalnych piecach w wspomaganiu fluksu, a po tym procesie krepowanie plastikowych zbiornikow ,test i jazda :okej:


nie ma glupich ludzi sa tylko trosze inni

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » ndz kwie 29, 2007 18:40

Dzisiaj to znalazłem , co myslicie o takim lutowaniu http://elmech.ovh.org/


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

daro31ie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 20:23
Lokalizacja: Carlow
Kontakt:

Post autor: daro31ie » ndz kwie 29, 2007 20:06

Ciezko ocenic alu to alu bardzo trudne do zlutowania. Wiesz troszke mam doswiadczenia z lutowaniem wlasnie aluminium. Pracowalem kilka lat przy produkcji chlodnic wszelkiego rodzaju takze intercoolera.Folia aluminiowa jest pokryta nie pamietam dokl nazwy ale wlasnie pokrycie tym aluminium pozwalalo lutowac ten metal. Wielokrotnie chociaz bylo to zabronione w zakladzie niedolutowane chlodniczki zostaly wkladane do pieca jeszcze raz. Wlasnie dlatego mozesz sprubowac ja zlutowac lutownica kolbowa. Nie gwarantuje ale moze sie uda.

pozdarwiam daro


nie ma glupich ludzi sa tylko trosze inni

Awatar użytkownika
Darass
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: sob sty 21, 2006 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Darass » pn kwie 30, 2007 00:56

twardy pisze:Ale nieraz jeśli nie masz dostępu do TIGa a chcesz sam naprawić
to jest druga sprawa. do takich rzeczy potrzebny jest TIG. przyjeżdzają tez asy co gdzies znalezli pana gienka który nasmarkał półautomatem za pare złotych czy to na miske olejową czy to na intercooler i potem paaanie, tam pospawali a to cieknie. a jak sie zapytam czy robili próbe szczelości to taaaakie wielkie gały czy takie cos sie wogole robi :blush:



Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

Naprawa, Regeneracja intercoolera

Post autor: SZOPENN » ndz paź 16, 2011 08:45

Dobra.. wszyscy tu gadacie o gienkach którzy kleją IC, i że tylko TIG.... a j się pytam w takim razie kto jest tutaj większym gienkiem??. Jak wy spawacie to IC jak on od środka jest zasrany olejem, a jak się spawa po oleju to każdy wie.... nie ma mowy zagwarantować szczelności no chyba że tak zapaćkacie i wypalicie olej ze środka że jakoś pójdzie.... Jak wy chcecie te IC od środka wyczyścić???

BO jeśli ktoś kładzie dobry epoksyd na zewnątrz na dobrze odtłuszczoną powierzchnie, to nie sądze że przy dzisiejszych klejach (np JB WELD*) cokolwiek puści...


PS.
*na sieci goście JB WELDEM przekształtowują kanały ssące w motocyklach, warunki pracy o wiele gorsze niż jakieś uszczelnienie zewnętrzne IC...



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Naprawa, Regeneracja intercoolera

Post autor: Adamm » ndz paź 16, 2011 09:21

SZOPENN, a o nitro czy inych srodkach czyszczacych slyszales? wystarczy utopic IC na troche i wszystko pusci :P


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

Naprawa, Regeneracja intercoolera

Post autor: SZOPENN » ndz paź 16, 2011 12:08

sorry ale ile litrów tego nitro?? 50L żeby zanurzyć całe IC? i jeszcze dobrze wypłukać???

Możesz powiedzieć... OK... jak ktoś robi pofesjonalnie to ma wanienke i sobie zaleje... klient i tak zapłaci. Ale powiedz mi ta wanienka i te nitro w tej wanience to będzie ile służyć? Bo wydaje mi się że wystarczy że zanurzysz jeden IC i nitro szlag trafi bo i tak olej w nim będzie.... To co obciążyć następnego klienta za kolejne 50L w wanience???

bzdury............ to ja wole wyczyścić zewnętrzną powierzchnie, odtłuścić i dać dobry poliuretan albo epoxyd... nie ma prawa puścić...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 153 gości