mocno kopci na siwo

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » wt kwie 24, 2007 18:29

Darass, napisałem że u mnie u mnie był koszt 1 tyś, za wałek dałem 300 zł (nie wiem czy to duzo ale był wyciagany z silnika przy mnie ) rozrząd +uszczelki jakieś 400 zł i kółka teraz juz dokładnie nie pamietam cen ale wyszło spokojnie ponad tysiac .
Nie oszczedzałem na cześciach gdyz chciałem miec pewność że do tego tematu juz nie wruce kupiłem nawet nowa srube centralna za 5zł :)


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
Darass
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: sob sty 21, 2006 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Darass » wt kwie 24, 2007 20:33

twardy pisze:upiłem nawet nowa srube centralna za 5zł
no to to jest standard przy tej robocie ;)

a co do ceny. wyszło Ci bo wyciągałeś wał i kupowałes inny, a spokojnie można zregenerować stary.

ale mowisz ze chcesz miec spokój i juz do tego nie wracać. skoro tak to pewnie wiesz ze przewaznie przyczyną bicia jest walnięte to duże koło po którym chodzi pasek wieloklinowy. ono sie wyrabia i przez nie bicie dostaje to mniejsze kółko. wszystko by było ok, gdyby nie to że duże kółko kosztuje koło 700zł :evil:



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » wt kwie 24, 2007 22:30

Darass pisze:przewaznie przyczyną bicia
jest nieumiejetna wymiana rozrzadu , załozenie starej sruby , przykrecenie bez kleju za małym lub za mocnym momentem,.
nie regenerowałem starego bo nie dość ze klin był lekko ziechany ale końcówka wałka miła bicie . A tego chyba nie da sie zregenerowac , chociaz polak potrafi wszystko. :bajer:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
Darass
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: sob sty 21, 2006 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Darass » śr kwie 25, 2007 12:59

twardy pisze:A tego chyba nie da sie zregenerowac
o to chodzi ze sie da ;) na tym właśnie polega regeneracja wału bez jego ściągania. są specjalnie frezarki które to zrobią, a nie każdy nawet dobry warsztat ją ma.

wiadomo ze rozrząd tez jest przyczyną, moze i glówniejszą, ale bicie dużego koła pasowego tez jest częstą przyczyną. znam przypadki gdzie kółko od nowości nie było ruszane, a i tak biło, właśnie przez wyrobienie się tego dużego koła.



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » śr kwie 25, 2007 16:56

o to chodzi ze sie da ;) na tym właśnie polega regeneracja wału bez jego ściągania. są specjalnie frezarki które to zrobią, a nie każdy nawet dobry warsztat ją ma.
o tym narzędziu dowiedziałem sie po fakcie , pozdr


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 244 gości