Gniazdo diagnostyczne...Gdzie mogę je znależć?????

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

GieniomaN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 11:51
Lokalizacja: Trzcianka
Kontakt:

Gniazdo diagnostyczne...Gdzie mogę je znależć?????

Post autor: GieniomaN » sob kwie 21, 2007 08:40

witam wszystkich

Chciałbym podłączyć VAG-a do mojego MK3 z silnikiem 1Z ale nie mogę znależć gniazda diagnostycznego.Mój golf jest z 95 roku.Proszę o pomoc dobrze by było jakby ktoś zrobił fotke i jakiś mały opis.Z góry dzięki i pozdrawiam. :okej:



Awatar użytkownika
ZagorTDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr sie 23, 2006 18:56
Lokalizacja: Zakręt
Kontakt:

Post autor: ZagorTDI » sob kwie 21, 2007 08:58

koło popielniczki.
wyciągnij popielniczkę, a następnie po prawej stronie masz zaślepkę złącza diagnostycznego.


SERIALIK :) tak sie powinno odnawiać samochodziki http://www.voodoo-people.com/~daz/mull/wmv/

JAK TANKOWAĆ BEZ OGRANICZEŃ http://video.interia.pl/obejrzyj,film,33697,sortuj,sm,st,18303,pozycja,6,Stacja_benzynowa

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » sob kwie 21, 2007 08:59

ewentualnie pod jedną z zaślepek nad popielniczką


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Lennox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: czw cze 23, 2005 19:39
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Gniazdo diagnostyczne...Gdzie mogę je znależć?????

Post autor: Lennox » sob kwie 21, 2007 09:13

GieniomaN pisze:witam wszystkich
Chciałbym podłączyć VAG-a do mojego MK3 z silnikiem 1Z ale nie mogę znależć gniazda diagnostycznego.Mój golf jest z 95 roku.Proszę o pomoc dobrze by było jakby ktoś zrobił fotke i jakiś mały opis.Z góry dzięki i pozdrawiam. :okej:
Sądząc z tego co piszesz nie jesteś biegłym w tych sprawach. Radzę uważać by nie nakopać sobie w ustawienich twojego TDI bo może być źle. Może lepiej warto pojechać do kogoś kto się zna.
Pozdrawiam



GieniomaN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 11:51
Lokalizacja: Trzcianka
Kontakt:

Post autor: GieniomaN » sob kwie 21, 2007 09:21

Dzięki chłopaki zaraz pujdę i sprawdzę.Nie mam zamiaru nic tam grzebać ale po prostu jestem ciekawy gdzie to jest. :grin:



figurel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob paź 02, 2004 08:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: figurel » sob kwie 21, 2007 15:41

Lennox pisze: Sądząc z tego co piszesz nie jesteś biegłym w tych sprawach. Radzę uważać by nie nakopać sobie w ustawienich twojego TDI bo może być źle. Może lepiej warto pojechać do kogoś kto się zna.
Brrr...Aż mnie zatrzęsło....Nadmierna i bardzo przesadzona ostrożność, gniazdo jest po to by komunikować się z furką... Ta przestroga koresponduje z inną: lataj synku nisko i powoli...
GieniomaN pisze:Nie mam zamiaru nic tam grzebać
Jeśli pod pojęciem grzebania rozumiesz odczyt parametrów to grzeb jak najbardziej, po to te gniazdo jest, to żadna czarna magia, wiedza dostepna dla każdego. Nie tak prosto zmienić parametry, a te które zmienić można, nie są tak od ręki dostepne i ich zmiana nie jest dowolnie możliwa.



Lennox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: czw cze 23, 2005 19:39
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Post autor: Lennox » sob kwie 21, 2007 16:28

A niech Cię trzęsie, twój problem. Uważam tylko że jeżeli ktoś nie zna się na poruszaniu po Vagu to przez przypadek można coś zrobić nie tak.
Nie rouzmiem takiej uszczypliwości z Twojej strony.



figurel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob paź 02, 2004 08:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: figurel » sob kwie 21, 2007 17:23

Lennox pisze:A niech Cię trzęsie, twój problem. Uważam tylko że jeżeli ktoś nie zna się na poruszaniu po Vagu to przez przypadek można coś zrobić nie tak.
Nie rouzmiem takiej uszczypliwości z Twojej strony.
Od trzech lat zaglądam regularnie do swojej furki, nic przypadkowo nie tak nie zrobiłem (większość userów tego forum również). A przecież, o zgrozo, na początku nic o VAG-u nie wiedziałem. Nieodpowiedzialny byłem? Demonizujesz VAG-a! To tylko program!!!
A jak ktoś się nie zna na "poruszaniu się po Vagu" to szybciutko załapie, to jeden z łatwiejszych w obsłudze programów (Excel np. znacznie powazniejszy). Nie pozna VAG-a ten, kto tak jak Ty, bedzie do niego jak do jeża podchodził.



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » sob kwie 21, 2007 17:34

figurel pisze:Od trzech lat zaglądam regularnie do swojej furki, nic przypadkowo nie tak nie zrobiłem (większość userów tego forum również). A przecież, o zgrozo, na początku nic o VAG-u nie wiedziałem. Nieodpowiedzialny byłem? Demonizujesz VAG-a! To tylko program!!!
A jak ktoś się nie zna na "poruszaniu się po Vagu" to szybciutko załapie, to jeden z łatwiejszych w obsłudze programów (Excel np. znacznie powazniejszy). Nie pozna VAG-a ten, kto tak jak Ty, bedzie do niego jak do jeża podchodził.
:bigok:



Lennox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: czw cze 23, 2005 19:39
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Post autor: Lennox » sob kwie 21, 2007 18:11

figurel pisze:
Lennox pisze:A niech Cię trzęsie, twój problem. Uważam tylko że jeżeli ktoś nie zna się na poruszaniu po Vagu to przez przypadek można coś zrobić nie tak.
Nie rouzmiem takiej uszczypliwości z Twojej strony.
Od trzech lat zaglądam regularnie do swojej furki, nic przypadkowo nie tak nie zrobiłem (większość userów tego forum również). A przecież, o zgrozo, na początku nic o VAG-u nie wiedziałem. Nieodpowiedzialny byłem? Demonizujesz VAG-a! To tylko program!!!
A jak ktoś się nie zna na "poruszaniu się po Vagu" to szybciutko załapie, to jeden z łatwiejszych w obsłudze programów (Excel np. znacznie powazniejszy). Nie pozna VAG-a ten, kto tak jak Ty, bedzie do niego jak do jeża podchodził.
Nie podchodzę do niego jak do jeża, troszkę źle to odebrałeś. :) :pub:



Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » sob kwie 21, 2007 18:16

No fakt, niewiele da sie namieszac i zeby to zrobic, trzeba raczej znac program, przez przypadek raczej nic sie zlego nie zrobi:)



GieniomaN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 11:51
Lokalizacja: Trzcianka
Kontakt:

Post autor: GieniomaN » ndz kwie 22, 2007 07:50

Dajcie mi jakieś porady dotyczące komunikacji z samochodem.Jaki program wybrać VAG czy VWTool.Może jakieś inne propozycję.Chciałbym poznać tą "tajemną wiedze" bo jak widać nie jest to ani skomplikowane ani szczegulnie niebezpieczne. Z resztą karzdy kiedyś musiał się tego nauczyć. :bigok:



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » ndz kwie 22, 2007 10:17

GieniomaN pisze:VAG
polecam Vag-com......tu masz stronkę w której jest co nieco opisane ... http://www.vw-passat.pl/index.php?optio ... 7&Itemid=9



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 212 gości