Dziwne syczenie przy dodaniu gazu.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

fantomas00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 15:04
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Dziwne syczenie przy dodaniu gazu.

Post autor: fantomas00 » wt kwie 17, 2007 11:22

Mam taki problem z moim Golfem III TDi 90 KM. Otóż przy naciśnięciu pedału gazu od mniej więcej 2 tys. obrotów we wnętrzu słychać jakiś świst lub syczenie. Po odjęciu gazu ten dźwięk ustaje. Myślałem że to łożyska z agregatów pomocniczych ale po zdjęciu pasków i przejechaniu się ten dziwny dźwięk nie ustępuje. Może miał ktoś podobny przypadek? Jeżeli tak to proszę o poradę.


fantomas00

Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: rob555 » wt kwie 17, 2007 11:30

Moze masz nieszczelnosc w dolocie i powietrze Ci ucieka....


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

booro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr lis 01, 2006 23:34
Lokalizacja: KRAKOW

Post autor: booro » wt kwie 17, 2007 12:03

mialem podobna sytuacje swist ale bez syczenia. Powodem byla nieszczelnosc w ukladzie wydechowym a dokladnie plecionka sie rozsypala. łączy ryre wydechową z kolektorem wydechowym. Jest też połączona ze sprezarką sprawdz to sobie.
Syczenie moze powodowac kazda nieszczelnosc układu doladowania. Sprawdz sobie doloty do chlodnicy powietrza czy nie jest gdzies opaska gumowa peknieta albo na czujniku temperatury.
A slychac syczenie po wyłączeniu samochodu?



fantomas00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 15:04
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: fantomas00 » wt kwie 17, 2007 12:13

Po wyłączeniu silnika i podczas biegu jałowego nie słychać żadnego syczenia. Ten dźwięk jest podobny do łożyska w którym rozwalił się wianek i kulki uderzają o siebie i powodują hałas.


fantomas00


fantomas00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 15:04
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: fantomas00 » wt kwie 17, 2007 22:34

Dziś byłem u znajomego mechanika i odkrył przyczynę syczenia. Diagnoza: dziura w intercoolerze przez które ucieka doładowane powietrze. Rada: wykryć i usunąć nieszczelność.


fantomas00

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr kwie 18, 2007 08:26

fantomas00 pisze:Dziś byłem u znajomego mechanika i odkrył przyczynę syczenia. Diagnoza: dziura w intercoolerze przez które ucieka doładowane powietrze. Rada: wykryć i usunąć nieszczelność.
to nie rada - to KONIECZNOŚĆ jeśli Ci turbina miła :)

wykryć już nie musisz, bo jak napisałeś znaleźliście dziure w IC :P



Awatar użytkownika
research1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pt lis 04, 2005 23:37
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

Post autor: research1 » śr kwie 18, 2007 21:41

Ja tez mam podobny problem ze przy dodaniu gazu na biegu słychac dziwne syczenie. Na jałowym nawet przy gazowaniu nie słychac. Niestety nieszczelnosci nie wykryłem, wiec chyba pozostaje mi udanie sie do warsztatu. Ile kosztuje taka usługa mniej wiecej? Auto nic na mocy nie straciło, dzisiaj jechałem 190km/h w 3 osoby i jeszcze troszke sie dało rozpedzic ale brakło miejsca. Czy jezdzenie w takim stanie moze jakos uszkodzic turbine lub cos innego?

[ Dodano: Pon Kwi 23, 2007 21:41 ]
czy ktoś jest w stanie odpowiedz na moje pytania?



ryger
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn lut 27, 2006 23:58
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: ryger » pn maja 07, 2007 17:04

research1 uporałeś sie z problemem syczenia? U mnie zrobiło sie identycznie z dnia na dzien. Na jałowym jak go gazuje to nic, a podczas jazdy przy wkrecaniu na obroty slychac jakies dziwne szyczenie. Wykryłeś co to jest??


Nigdy nie rozmawiaj z debilem - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem...

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » pn maja 07, 2007 17:29

ryger pisze:slychac jakies dziwne szyczenie.
słychac zasysane powietrze przez turbine , nie ma się czym przejmowac jesli turbo nie gwiżdze zbyt mocno. Jak zacznie mocno gwizdac to trzeba bedzie sie rozgladac za nowa suszarka.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

ryger
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn lut 27, 2006 23:58
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: ryger » pn maja 07, 2007 17:45

Dla mnie to gwizdze zbyt glosno. Dziwi mnie fakt,ze wczoraj wieczorem jeszcze wszystko bylo ok a dzis rano juz nie, I dlaczego to gwizdze tylko podczas jazdy a na postoju przy gazowaniu nie? Przeciez jak na jalowym sie wcisnie w podloge, to turbo tez sie zalacza!


Nigdy nie rozmawiaj z debilem - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem...

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pn maja 07, 2007 19:18

ryger pisze:Przeciez jak na jalowym sie wcisnie w podloge, to turbo tez sie zalacza!
turbo się nie wyłacza :) ale od obciążeniem nadmucha tyle że zaczyna syczeć - czyli powietrze ucieka przez nieszczelność...

na jałowym tylko lekko się wskaźnik wychyla :) nie ma sensu butować na jałowym, bo do wkręcenia na obroty silnikowi nie potrzeba doładowania



ryger
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn lut 27, 2006 23:58
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: ryger » pn maja 07, 2007 20:10

Juz znalazłem: była pęknięta guma, która łączyła kolektor ssący z jedną z tych długich rur, która idzie od intercooler'a :) narazie zakleilem tasma patex a jutro zmienie gumę. Dzięki za porady!! :)


Nigdy nie rozmawiaj z debilem - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 158 gości