dziwny dzwiek w okolicach pompy wspomagania

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maciek_k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw mar 02, 2006 20:10
Lokalizacja: gdynia

dziwny dzwiek w okolicach pompy wspomagania

Post autor: maciek_k » pt kwie 13, 2007 20:26

witam mam problem ostatnimi czasy pojawil sie w moim golfie nowy dzwiek wydobywajacy sie z okolic pompy wspomy jest to 'sz sz sz sz sz' dzwiek ten pojawil sie po wymianie paska alternatora i wspomy czy istnieje mozliwosc ze to za slabo naciagniety pasek a jeszcze jak mialem za male cisnienie w oponkach to pompa strasznie piszczala przy manewrach na parkingu.... a moze to juz koniec wspomagania w moim golfie ???



Awatar użytkownika
mindcrasher
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw kwie 13, 2006 13:32
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: mindcrasher » pt kwie 13, 2007 21:02

Witam, wymieniałeś pompę wspomagania czy to stara pompa?? A to koło napędzające pompę nie giba Ci się przypadkiem na boki?? Jak tam miałem, szumiało po czym rozsypało się łożysko w pompie, jak się okazało to wina była tego koła co napędza pompę, gibało się na boki, drgania widać przeniosły się przez pasek na pompę i posypało się łożysko. Obejrzyj czy Ci nie cieknie z nie płyn i jak zachowuje się to koło, najlepiej to zaobserwować przy niskich obrotach.



Awatar użytkownika
Zibi art
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw sty 11, 2007 15:19
Lokalizacja: Gorzow wlkp.
Kontakt:

Post autor: Zibi art » pt kwie 13, 2007 21:53

mindcrasher pisze:Witam, wymieniałeś pompę wspomagania czy to stara pompa?? A to koło napędzające pompę nie giba Ci się przypadkiem na boki?? Jak tam miałem, szumiało po czym rozsypało się łożysko w pompie, jak się okazało to wina była tego koła co napędza pompę, gibało się na boki, drgania widać przeniosły się przez pasek na pompę i posypało się łożysko. Obejrzyj czy Ci nie cieknie z nie płyn i jak zachowuje się to koło, najlepiej to zaobserwować przy niskich obrotach.
Mi właśnie te koło giba się na boki ok 1mm, i słychać lekko łożysko na pompie, jak się tego pozbyć, co zrobiłeś i ile kosztowało?


--->323F--->6500obr./min--->red zone--->sound--->[img]http://i35.photobucket.com/albums/d181/ihaveacolourtv/295953439_l.gif[/img]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1311055&sid=15ea422bbe5cc6286dff6446b88ad42f#1311055]mój "pseudoterenowy" golfiiiik:D[/url]

Awatar użytkownika
mindcrasher
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw kwie 13, 2006 13:32
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: mindcrasher » pt kwie 13, 2007 22:35

Zibi art pisze:Mi właśnie te koło giba się na boki ok 1mm, i słychać lekko łożysko na pompie, jak się tego pozbyć, co zrobiłeś i ile kosztowało?
Yo, no to tak. Szumiało mi to łożysko, a ze nie miałem czasu z tym robić bo wyjeżdżałem do Niemiec, to trochę naciągnąłem pasek i przestało szumieć ale to był błąd (wtedy jeszcze o tym kole nic nie wiedziałem). W połowie drogi już łożysko się posypało do końca i zaczęło się z pompy lać ale jakoś dojechałem. Przed powrotem kupiłem używaną pompę za 80 € bo nie w smak mi było taki kawał bez wspomagania jechać ( pokręć przy zgaszonym silniku to mnie zrozumiesz) i wtedy tez zauważyłem to koło, tak że w końcu pojechałem bez wspomagania, przewalone. W Polsce już kupiłem nowe koło za 120 złotych choć są spece co potrafią je zregenerować. Lepsze to niż nowa pompa bo ta kosztuje u nas ok. 700 zeta.
Na Twoim miejscu zdjął bym to koło, przy okazji obejrzał w jakim stanie jest łożysko pompy, czy już się z niej nie leje i skręcił z powrotem, jak dalej będzie się gibać to lepiej wymień koło. A co do łożyska, gdybyś miał już w rozsypce to da się je wymienić, aczkolwiek łożysko to nie jest typowe wiec pewnie trochę kosztuje.
pozdro



benfis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 10, 2006 21:17
Lokalizacja: mikolajki

Post autor: benfis » sob kwie 14, 2007 22:14

MIAŁEM TEN PROBLEM TEZ NIEMOGŁEM DOSTAC ŁOZYSKA POJECHAŁEM DO TOKARZA SPASOWAŁ TULEJE I STANDARDOWE ŁOZYSKO Z SYMERINGIEM



arturo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pn mar 26, 2007 01:11
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: arturo » sob kwie 21, 2007 18:34

mindcrasher pisze:łożysko to nie jest typowe wiec pewnie trochę kosztuje
Jest całkiem typowe i kosztuje 10zł, wymieniałem u kumpla w passacie nie wiem ile wytrzyma bo jest MADE IN POLAND
POZDRO!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 138 gości