wymiana paska rozrządu...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

skarredasch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw mar 22, 2007 19:03
Lokalizacja: pomorskie

wymiana paska rozrządu...

Post autor: skarredasch » czw kwie 05, 2007 11:06

może troszkę nie pasuje temat do tego forum, ale zapytać można...
znajomy ma a3 z 98 roku...1.9 tdi, silnik pewnie taki sam jak w innych autkach rodziny vw...
chce w nim wymienić pasek rozrządu...pomyślał "pojadę do serwisu. zapłacę więcej ale gwarancję dają'...był i pan serwisant go zastrzelił...za samą wymianę paska z napinaczem krzyknął 1500 zł!!!...wariat jakiś...
jako że to te same lub bardzo podobne silniki poradźcie...wymieniać samemu czy jednak warsztat?
jak samemu to na co zwracać szczególną uwagę??...jakieś pułapki może gdzieś są...;)
wiem, można zmienić bez odkręcania kół zębatych...
poradźcie proszę...autko niedawno kupione, z belgii ściągnięte, a pasek nowy trzeba wsadzić...
napinacz oczywiście też...



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » czw kwie 05, 2007 12:10

HEHE pojechal do ASO :P ??


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

skarredasch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw mar 22, 2007 19:03
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: skarredasch » czw kwie 05, 2007 12:18

pojechał...
dzwonił też do innego serwisu i tam krzykneli 2000 zł...
qrcze, ceny kosmiczne...



Awatar użytkownika
korsarz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pt lis 25, 2005 22:02
Lokalizacja: Frampol
Kontakt:

Post autor: korsarz » czw kwie 05, 2007 17:22

ja za wymiane samego paska rozrzadu zapłacilem 50 pln do tego w cenie wymiana paska alternatora :) nie wiem skąd Ty tych mechaniorów wyskrobałes. W sumie to krzycza tak wysoko bo byc moze pekaja ze źle założa i poniosa koszt naprawy motoru w razie czego :). Mój tatusiek zapłacił za wymiane 850 pln z gwarancja w nowym oplu vivaro 1.9 tdci. O wyzszych cenach nie słyszalem :)



skarredasch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw mar 22, 2007 19:03
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: skarredasch » czw kwie 05, 2007 19:35

korsarz, tez nie wiem dlaczego taki kosmiczny cennik maja...
a czy mozna samemu wymienic??
nie czai sie gdzies jakas zagadka??
a moze polecicie jakis warsztat w trojmiescie albo okolicach, ktory robi dobrze i nie zdziera...



Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » sob kwie 07, 2007 09:45

Kolego w serwisie jak pytałem do mojego TDI mk3 1Z powiedzieli z częściami około 2000 zł, ocipieli, ale takie ceny mają serwisy VW. Cześci do mojego silnika do wymiany rozrządu razem z paskiem alternatora i pompą wody zapłaciłem jakieś niecałe 400 zł hurtownia Stachura największa chyba w Polsce, ale trzeba mieć sklep żeby u nich kupić. A wymieniają mi mechanicy z serwisu VW Audi po godzinach pracy i za to biorą około 150 - 200 zł. Więc płace około 600 zł, ale podkreślam z pompą wody, paskiem alternatora i wszystkimi zimeringami które są po stronie rozrządu. Dużo rzeczy sam robię w swoich autkach, ale rozrządu bym sam nie wymienił, poprostu sie boję. 200 zł nie majątek a przynajmniej wiem że nie spieprzę czegoś. Nie chcę być nie miły, ale jak nie masz kasy tyle zeby wymieić rozrzad to kup sobie np. malucha albo inny samochod gdzie wymienią Ci za 50 zł.

Na tym forum było już wiele postów, że auto po wymianie ciężko pali, albo idzie max 120 km/h, bo mymieniali sami, albo mechanicy od FSO.



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » sob kwie 07, 2007 10:00

to ja wam powiem, że znajomy zapłacił 5000zł za wymiane rozrzadu, oleju i filtrów w audi a6 2.5tdi oczywiscie w ASO


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

skarredasch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw mar 22, 2007 19:03
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: skarredasch » sob kwie 07, 2007 10:08

Mariusz D., znajomy ma...
byłem tylko zdziwiony, ze tyle kasują...
ale ok...już zarys kosztów i możliwości mam...teraz jego decyzja ile i komu zapłaci...



KrisT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 22:44
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: KrisT » sob kwie 07, 2007 12:47

Mariusz napisał
Na tym forum było już wiele postów, że auto po wymianie ciężko pali, albo idzie max 120 km/h, bo mymieniali sami, albo mechanicy od FSO.
Dopisze swoje pięć groszy.. wymiana paska rozrządu w TDI'ku jest prosta, nawet bardzo prosta tylko trzeba wiedzieć co i w jakiej kolejności robić ale od tego są książki cyklu sam naprawiam. Trochę rozkręcania jest ale generalnie w 1Z można wymienić pasek bez ruszania dolnego koła pasowego ktore jeśli zostanie zbyt słabo przykręcone wybije nam klin.. Więc ja wolałem tego nie ruszać..
Wał sie ustawia wg koła zamachowego, wałek rozrządu i pompe się blokuje, (liniał na wałek i trzpień czy śruba fi16mm jak dobrze pamiątam na koło pompy) I ważne aby popuścić następnie koło pasowe wałka rozrządu o czym mechaniory w FSO raczej nie wiedzą... a pózniej pompa jest przestawiona o ząbek jak się napina koło napinacza..

Ważne też aby mieć dostęp do kanału inaczej będzie znacznie ciężej. Wymieniałem paski we wszystkich swoich autach i w tdi'ku wymienia się najprościej.. Więc dlaczego te serwisy zdzierają 1500 czy 2tyś zeta za tę robote???? wiem każdy musi zarobić ale to już lekka przesada to co oni chcą w kilka godzin to człowiek zapiernicza na to miesiąc lub dwa...



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » sob kwie 07, 2007 13:49

ja tam za zmiane paska zaplacilem 150 zl i teraz juz wiem co i jak heh :D
wlasnie rozieram silnik :D wiec sam bede go zakladal i ustawial :D pikus :D


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

arturo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pn mar 26, 2007 01:11
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: arturo » ndz kwie 08, 2007 00:23

He he za 2000 to w TDI-ku pasek można 5 razy wymienić.
skarredasch pisze:wiem, można zmienić bez odkręcania kół zębatych...
NO TAK właśnie wymieniają tacy niedoinformowani mechaniorzy. A pózniej jak nie wał rozrządu żle ustawiony to pompa. Na końcu powinno sie kąt statyczny wtrysku wyregulować, czego w większości warsztatów nie robią!!! :!:



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pn kwie 09, 2007 12:11

Adamm pisze: i teraz juz wiem co i jak heh :D
wlasnie rozieram silnik :D wiec sam bede go zakladal i ustawial :D pikus :D
Adamm jakby pikuś okazał się za duży ;-) to wal tutaj to powiem
co i jak, ale wiem że Ty sobie poradzisz o wiele lepiej niż nie jeden "ASO-wiec"
poza tym oni mogliby sie wiele tez nauczyć stąd hehehe, a przedwszystkim realiów
brania kasy za swoje usługi,
Adamm a co z silniczkiem ?
Ostatnio zmieniony wt kwie 10, 2007 03:00 przez RobertP, łącznie zmieniany 1 raz.


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » pn kwie 09, 2007 13:24

RobertP pisze:
Adamm pisze: i teraz juz wiem co i jak heh :D
wlasnie rozieram silnik :D wiec sam bede go zakladal i ustawial :D pikus :D
Adamm jakby pikuś okazał się za duży ;-) to wal tutaj to powiem
co i jak, ale wiem że Ty sobie poradzisz o wiele lepiej niż nie jeden "ASO-wiec"
poza tym oni mogliby sie wiele tez nauczyć stąd hehehe, a przedwszystkim realiów
brania kasy za swoje usługi,
Adamm[b/] a co z silniczkiem ?


na razie utknalem na etapie odkrecania sruby kola pasowego walka rozrzadu hehe, nie moge za cholere tego ruszyc :/

a co z silniczkiem? hmmm popsulem glowice hehe :)

zachcialo mi sie dociagnas sruby wtryskow i tak dociagalem srube sterujacego ze sie urwala :P
nawiercilem wkrecilem wykretaka i sie ulamal :P, pozniej przy wywiercaniu przebilem sie jakos do kanalu wodnego :P i zapadla decyzja ze robie remoncik silnika (cos gubil cisnienie na ostro rozgrzanym aucie - poniezej 1bara na jalowym i lekko poniezj 2 przy 2k obrotow)

odrazu zrobie zawieszke, heble (A S2 dwutloczkowe 280 :D ) i uklad kierowniczy :)

przy okazji moze zrobie pare porad :) - np wyjecie turbo :) , kolektorow itp itd


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » wt kwie 10, 2007 02:58

Adamm pisze:nawiercilem wkrecilem wykretaka i sie ulamal :P, pozniej przy wywiercaniu przebilem sie jakos do kanalu wodnego :P
uuuu no to kiepściuchno
Adamm pisze:cos gubil cisnienie na ostro rozgrzanym aucie - poniezej 1bara na jalowym i lekko poniezj 2 przy 2k obrotow)
próbe z zalaną naftą przy zdjętej głowicy zrób
wyjdzie czy wciąga ją i na ile pierścienie są szczelne
(aha później ją zlej z misy olejowej)
no chyba że z góry zakładasz wymianę pierścieni ...,
tłoków, szlif, etc ...


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 284 gości