Moje wycieki oleju.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

Moje wycieki oleju.

Post autor: Darayavahus » pt kwie 06, 2007 17:47

Chciałem się trochę "pochwalić"

Tak wygląda miejsce gdzie rozrusznik wchodzi do skrzyni:
Obrazek

Tak wygląda lewa półoś w miejscu gdzie wychodzi ze skrzyni:
Obrazek

Tak wygląda prawa półoś w miejscu gdzie wychodzi ze skrzyni:
Obrazek

Pyania mam następujące:
Czy to może cieknąć olej z okolic rozrusznika czy z jakiegoś innego miejsca i tylko tam leci?
Czy uszczelniacze półosi mogą AŻ TAK wybrudzić miskę olejową i obudowę sprzęgła?:
Obrazek
Obrazek
W końcu pytanie ostanie, najważniejsze: czy jestem w stanie to sam naprawić?
Gdzieś wyczytałem na forum, ze do wymiany uszczelniaczy trzeba skrzynię wyjąć. Troche mi się to przesadą wydaje... Jak to jest?
Ostatnio zmieniony pt kwie 06, 2007 18:45 przez Darayavahus, łącznie zmieniany 1 raz.


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

Awatar użytkownika
Przewodnik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt sie 11, 2006 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Przewodnik » pt kwie 06, 2007 17:57

miałem podobny problem i moim zdaniem cały ten olej wydostaje ci się z misy olejowej. przynajmniej cześć jej widac na zdjeciach. uszczelke pod miso wymienisz sam musisz miec kanał i nie kupój podróby za 20 zł, za dobrą zapłacisz w granicach 70 zł.


NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA LECZ LOGO NA MASCE VW I WSZYSTKO JASNE !!!!
Sprzedam przednie wzmocnienie golf 4 bez klimy,

Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

Post autor: Darayavahus » pt kwie 06, 2007 18:28

No dobra, coś w tym może być ale między misą i drugą półośką czy rozrusznikiem jest jeszcze cała skrzynia biegów. Nawet jeśli to misa to chyba nie tylko...


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

pawliszyn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn mar 05, 2007 16:09
Lokalizacja: Pasłęk
Kontakt:

Post autor: pawliszyn » pt kwie 06, 2007 19:04

A tak na oko to wyglada na olej ze skrzyni czy z silnika???



Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

Post autor: Darayavahus » pt kwie 06, 2007 19:14

na moje oko ze skrzyni


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

pawliszyn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn mar 05, 2007 16:09
Lokalizacja: Pasłęk
Kontakt:

Post autor: pawliszyn » pt kwie 06, 2007 21:39

U mnie tez cieknie w tym miejscu tzn na tej polosi gdzie jest ten zielony pierscien ale nieznacznie.Mysle ze jest tam jakis uszczelniacz i juz sie u ciebie skonczyl bo wyciek znaczny.



Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

Post autor: Darayavahus » pt kwie 06, 2007 22:02

To jak się orientuje skończy się na wyjęciu półosi i wymianie uszczelniacza...
A między rozrusznikiem i skrzynią coś jest? Jakaś uszczelka która mogłaby ulec nadgryzieniu zębem czasu?
Tak jeszcze teraz pod niego zaglądałem to coś mi z okolic chłodnicy oleju cieknie, kolejna uszczelka za 10zł pewnie poszła. no i układ chłodzenia ale to osobna bajka :jezor:
Bajbardziej wnerwia, że te uszczelki kosztują po 10-20zł a za wymianę to państwo mechanictwo sobie śpiewają po 60zł...


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

pawliszyn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn mar 05, 2007 16:09
Lokalizacja: Pasłęk
Kontakt:

Post autor: pawliszyn » sob kwie 07, 2007 10:07

Miedzy rozrusznikiem a skrzynia nie ma uszczelki bo rozbieralem nieraz ale jesli tam by sie pokazal olej to lipa bo moglby ciec albo na wale z silnika albo na walku ze szkrzyni i wtedy napewno znalazlo by sie go troche na sprzegle i cos by sie dzialo ale to malo prawdopodobne choc sie zdarza.Co do oleju kolo chlodnicy oleju to sa tam dwie gumki jedna pomiedzy podstawa filtra a chlodniczka a druga miedzy filtrem a chlodniczka moze tez wyciekac poprzez niedokrecona rurke metalowa na podstawie filtra kolo czujnika oleju ktora idzie do turbiny.Co do uszczelniacza na polosi to z tym trzeba do mechaniora.Proponowal bym wymienic to i umyc wszustko jakims preparatem do mycia silnikow z oleju koszt tego na stacji benzynowej okolo 15 zl i patrzec co sie dzieje bo tak w zyciu nie dojdziesz gdzie cieknie.



Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

Post autor: Darayavahus » sob kwie 07, 2007 10:26

pawliszyn pisze:Miedzy rozrusznikiem a skrzynia nie ma uszczelki bo rozbieralem nieraz ale jesli tam by sie pokazal olej to lipa bo moglby ciec albo na wale z silnika albo na walku ze szkrzyni i wtedy napewno znalazlo by sie go troche na sprzegle i cos by sie dzialo ale to malo prawdopodobne choc sie zdarza.Co do oleju kolo chlodnicy oleju to sa tam dwie gumki jedna pomiedzy podstawa filtra a chlodniczka a druga miedzy filtrem a chlodniczka moze tez wyciekac poprzez niedokrecona rurke metalowa na podstawie filtra kolo czujnika oleju ktora idzie do turbiny.Co do uszczelniacza na polosi to z tym trzeba do mechaniora.Proponowal bym wymienic to i umyc wszustko jakims preparatem do mycia silnikow z oleju koszt tego na stacji benzynowej okolo 15 zl i patrzec co sie dzieje bo tak w zyciu nie dojdziesz gdzie cieknie.
Konkretny opis sytuacji. Dzięki :pub:


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 182 gości