[mk4 tdi] migająca kontrolka świec żarowych - brak stopu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mg-maciek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:21
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

[mk4 tdi] migająca kontrolka świec żarowych - brak stopu

Post autor: mg-maciek » czw kwie 05, 2007 22:46

Witam
Rozwiązanie problemu opisanego w temacie znalazłem na tym forum, niestety z kilku postów więc nie wiem komu zapodać punkcik. :pub:
Jako że jedno z możliwych rozwiązań tego problemu nie zostało dość szczegółowo opisane a problem się powtarza (miałem go również w moim poprzednim mk4) postanowiłem stworzyć taki opis.
Jeżeli akurat nie mamy dostępu do VAGA to w 15 minut możemy potwierdzić lub wykluczyć awarię czujnika pedału stopu.
1. Nad pedałami jest plastikowa osłona. Odkręcamy 3 wkręty od strony siedzenia a następnie wysuwamy w stronę hamulca biały plastik wsunięty w czujnik położenia pedału gazu, po drugiej stronie znajduje się taki sam plastik ale z nim nic nie robimy. Teraz delikatnie wyjmujemy osłonę pamiętając o jeszcze jednym zatrzasku ukrytym obok środkowego wkręta.
2. Teraz możemy wyjąć wtyczkę z czujnika (trzeba ścisnąć 2 zatrzaski na wtyczce) i przekręcamy go w lewo lub w prawo do oporu – wyciąga się bez problemu
3. Obudowa czujnika składa się z 2 plastikowych elementów. Przy użyciu małego ostrego śrubokręta rozdzielamy obie te części, ale bardzo OSTROŻNIE gdyż wewnątrz znajdują się 2 blaszki miedziane i 3 sprężynki więc jest co zgubić.

U mnie problem polegał na tym, że styki na jednej z blaszek znajdującej się pod plastikową płytką były przypalone co powodowało LOSOWY BRAK ŚWIATEŁ STOPU A TO Z KOLEI URUCHAMIAŁO OSTRZEŻENIE W POSTACI MIGAJĄCEJ KONTROLKI ŚWIEC ŻAROWYCH.
Składamy wszystko w odwrotnej kolejności i dalej cieszymy się naszym wspaniałym VW :okej: .
Pozdrawiam


Obrazek

Wykres delikatnego grzebnięcia softu

Awatar użytkownika
ROF
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pt sty 12, 2007 01:14
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: ROF » pt kwie 06, 2007 00:42

u mnie miga ta kontrolka, stop działa, ale jak nacisne pedał hamulca to przestaje migać na parę minut

czy ten błąd trzeba kasować na Vagu? czy sam sie skasuje jak będzie wszystko ok?



Awatar użytkownika
mg-maciek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:21
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: mg-maciek » pt kwie 06, 2007 07:50

tego ci nie powiem na 100% ale pewnie tak chociaż tam są tak jakby dwa rodzaje styków przez jedne chyba przepływa prąd odpowidzialny za włączanie stopu a przez drugie idzie sygnał do kompa czy system działa czy nie
może nie ma styku między tymi drugimi i światła będą świecić ale komp widzi błąd ale to tylko takie moje wnioski i jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze najlepszym rozwiązaniem jest VAG
pozdrawiam


Obrazek

Wykres delikatnego grzebnięcia softu

Awatar użytkownika
mario78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: śr lut 28, 2007 18:26
Lokalizacja: BI

Post autor: mario78 » pt kwie 06, 2007 08:21

U mnie również miga kontrolka świec a po przyciśnięciu hamulca gaśnie na jakiś czas. Na vagu zawsze pokazuje błąd czujnika hamulca(jest on chyba przy pedale hamulca) Swiatła stopu mam. Jeżdżę tak już od roku i nic się nie dzieje.
Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 149 gości