Rzecz o wymianie oleju

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

Rzecz o wymianie oleju

Post autor: Darayavahus » śr kwie 04, 2007 11:52

Zbliża mi się wymiana oleju wielkimi krokami. W sklepach Mobil1 kosztuje koło 85zł, na allegro nawet za 60 można znaleźć. Ktoś kupował z takiego źródła olej? Czy to nie jest przypadkiem tak jak z perfumamy - podróby?
4l wystarczą czy lepiej się w 5 zaopatrzeć?
Może ktoś jeszcze jakieś sugestie lub spostrzeżenia ma? Chętnie wysłucham rad, zawsze się człowiek czegoś nowego może dowiedzieć.
Pozdro.


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » śr kwie 04, 2007 11:56

warto wydac te 85zl i kupic w sklepie, niz dostac rozlewany z niewiadomo czego. na silniku nie oszczedzaj. kup 5 litrow, bo wchodzi 4.5 lub odrobine mniej. ja place ok. 20zl za litr mobil 1 10w40 w sklepie oczywiscie.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Post autor: dawid018 » śr kwie 04, 2007 23:00

Darayavahus pisze:Zbliża mi się wymiana oleju wielkimi krokami. W sklepach Mobil1 kosztuje koło 85zł, na allegro nawet za 60 można znaleźć. Ktoś kupował z takiego źródła olej? Czy to nie jest przypadkiem tak jak z perfumamy - podróby?
4l wystarczą czy lepiej się w 5 zaopatrzeć?
Może ktoś jeszcze jakieś sugestie lub spostrzeżenia ma? Chętnie wysłucham rad, zawsze się człowiek czegoś nowego może dowiedzieć.
Pozdro.
ja kupowalem na allegro olej castrol 5l za 60zł z przesylka.olej jest bardzo dobry i co najważniejsze to byl olej niemiecki rozlewany w niemczech z niemieckimi naklejkami.ani slowa po polsku.z tego co wiem to większośc 4l olejow jest rozlewanych w polsce dlatego warto poszukać orginal niemiecki w 5l bance.zawsze cos na dolewke zostanie.poza tym kasy na olej nie żałuj


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
Paweł NPI
...
...
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 13:55
Lokalizacja: OLSZTYN / Ruciane-Nida VWarmińsko-mazurskie

Post autor: Paweł NPI » śr kwie 04, 2007 23:50

SouleR pisze:kup 5 litrow, bo wchodzi 4.5 lub odrobine mniej.
U mnie do 1,6 wchodzi dokładnie cała bańka 4l i ani grama więcej lub mniej. Spuszczam olej wymieniam filtr i 4 zalewam i mam stan.

[ Dodano: 2007-04-04, 23:50 ]
Co do oleju z allegro to jakoś bał bym się go wlać do silnika... Niby troszkę taniej ale czy warto ryzykować??


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/426][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/426/3/1[/img][/url]

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images46.fotosik.pl/298/9584d7b661611e73.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
SEZAM
Bob the Builder
Bob the Builder
Posty: 321
Rejestracja: czw sty 25, 2007 22:55
Lokalizacja: WARNDORF
Kontakt:

Post autor: SEZAM » czw kwie 05, 2007 23:22

tak jak koledzy piszą jest pewne ryzyko z allegro ale przeanalizuj komentarze weź jakiegoś super sprzedawcę albo po prostu kogoś kto ma rabaty w sklepie i walić komentage z allegro i mieć pewniaka!! powodzenia !! :okej:



Awatar użytkownika
Ostry!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 22:03
Lokalizacja: OP/OK
Kontakt:

Post autor: Ostry! » pt kwie 06, 2007 01:35

Też uważam, że lepiej ze sklepu. I tak jak koledzy wyżej - nie oszczędzaj na oleju. Ja jeżdże na Castrolu i chwalę sobie. Żadnych stuków puków itp.


German Car - German Style ;-)
Gofer: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=153467 Zapraszam
[img]http://img14.imageshack.us/img14/5457/ostry.jpg[/img]

Awatar użytkownika
janek822
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 04:48
Lokalizacja: Śląsk(K-ck)
Kontakt:

Post autor: janek822 » pt kwie 06, 2007 02:07

a co myślicie o oleju luzem z beczki? jest tańszy a goście mówia że to i tak to samo i zawsze lałem z beczki, a przeciez jakby chcieli zarobić to proponowali by ten droższy w bańce. jak to sie ma z waszymi doświadczeniami?


chip+216(made in mirass) = około 130PS/290NM narazie :)

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pt kwie 06, 2007 07:13

janek822 pisze:a co myślicie o oleju luzem z beczki? jest tańszy a goście mówia że to i tak to samo i zawsze lałem z beczki, a przeciez jakby chcieli zarobić to proponowali by ten droższy w bańce. jak to sie ma z waszymi doświadczeniami?
powiem przykład z własnego doświadczenia. Mam znajomego, który ma duży znany wartsztat. Kupował beczkę oleju Lotos 15W40. Ja się go spytałem Ze musi dużo kasy inwestować bo musi kupić beczkę Lotosa, Castrola i itd A on mi na to, że robi tak jak więkrzość warsztatów w Polsce. W ofercie ma wszystkie oleje, jak ktos chce Mobila z beczki to ma, jak Castrola to tez, leje Lotosa przykleja kartę od danego rodzaju oleju i kasuje odpowiednio :crazy: Mówił, że i tak nikt tego nie sprawdzi, badania oleju sa tak drogie , ze cho cho. Tym bardziej, olej mineralny nie robi się szybko czarny bo ma słabe właściwości płuczace i ludzie sobie chwalą, ze długo jest żółciutki :grrr: . Więc ja mam w nosie oszczędzać 20zł kupująć na Allegro lub tańszy olej z beczki. 20-dychy to nie majątek, a na tym oleju trzeba bedzie przejechać min 10 tyś km.



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pt kwie 06, 2007 09:07

jesli sam nalewasz z tej beczki i wiesz co w niej jest to spoko. moj ojciec leje do mondeo td olej z beczki, syntetyk do ciezarowek i smiga az milo. natomiast jesli ktos idzie na zaplecze i nalewa, mowiac, ze to lotos/castrol/karolinka :grin: to ja dziekuje. na szczescie na slasku sklepow z czesciami mam w cholere i moge wybierac cenowo.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

QwertKalety
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 12:56
Lokalizacja: Kalety
Kontakt:

Post autor: QwertKalety » pt kwie 06, 2007 09:18

PinkFloyd, masz rację. Kumpel który ma praktyki u mechanika mówił to samo, no ale oficjalnie milczy bo zostało mu jeszcze kilka miesięcy nauki.



Awatar użytkownika
Fabian LDZ
_
_
Posty: 11385
Rejestracja: pt cze 03, 2005 09:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Fabian LDZ » pt kwie 06, 2007 10:41

Darayavahus pisze:W sklepach Mobil1 kosztuje koło 85zł
jak Mobil 1 kosztuje u Ciebie 85zł to ja do Ciebie przyjade po kilka baniek



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pt kwie 06, 2007 11:11

ja place za 4l mobila 1 10w40 80zl :grin:


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
Darass
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: sob sty 21, 2006 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Darass » pt kwie 06, 2007 12:16

PinkFloyd pisze:powiem przykład z własnego doświadczenia. Mam znajomego, który ma duży znany wartsztat. Kupował beczkę oleju Lotos 15W40. Ja się go spytałem Ze musi dużo kasy inwestować bo musi kupić beczkę Lotosa, Castrola i itd A on mi na to, że robi tak jak więkrzość warsztatów w Polsce. W ofercie ma wszystkie oleje, jak ktos chce Mobila z beczki to ma, jak Castrola to tez, leje Lotosa przykleja kartę od danego rodzaju oleju i kasuje odpowiednio :crazy: Mówił, że i tak nikt tego nie sprawdzi, badania oleju sa tak drogie , ze cho cho. Tym bardziej, olej mineralny nie robi się szybko czarny bo ma słabe właściwości płuczace i ludzie sobie chwalą, ze długo jest żółciutki :grrr: . Więc ja mam w nosie oszczędzać 20zł kupująć na Allegro lub tańszy olej z beczki. 20-dychy to nie majątek, a na tym oleju trzeba bedzie przejechać min 10 tyś km.
to pogratulowac kolegi 8)

mój wujas ma duzy warsztat dosc znany w Gdyni. tez ma oleje z beczki, zarówno Castrola jak i Mobila. czasami u niego biore olej z beczki, ale wiem ze jest z beczki danej firmy bo jak miałem praktyki u niego to sam nalewalem olej do zastępczych opakowań. prawda jest taka ze nie kazdy kto ma olej z beczki musi nas robic w choooja, wszystko zalezy od uczciwości sprzedawcy.



bizak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:31
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: bizak » pt kwie 06, 2007 14:22

Darass pisze:prawda jest taka ze nie kazdy kto ma olej z beczki musi nas robic w choooja, wszystko zalezy od uczciwości sprzedawcy.
dokladnie...
i oby takich warsztatow bylo jak najmniej :grrr:


Pozdrawiam Bizak

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 191 gości