Wyciek z pod glowicy, doradzaja mi planowanie glowicy, help

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mike_00
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: sob maja 07, 2005 23:52
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Wyciek z pod glowicy, doradzaja mi planowanie glowicy, help

Post autor: mike_00 » wt mar 27, 2007 10:22

Witam,

Bylem w serwisie bosha i tam powiedzieli, ze jesli chce nim dlugo jezdzic to warto odrazu zplanowac glowice.

zrobienie tego wszystkiego policzyli ponad 1000zł.

teraz sie zastanawiam czy maja racje ??

silnik jest mokry od oleju ponizej glowicy, nie wystarczy tylko zmienic uszczelki???

jakie powiiny byc tego koszty ???

poradzicie mi cos sensownego??

pozdrawiam



Awatar użytkownika
MarcinRoz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: śr lut 21, 2007 19:15
Lokalizacja: EPJ
Kontakt:

Post autor: MarcinRoz » wt mar 27, 2007 10:44

Moim zdaniem zplanować głowice... ale jeżeli nie masz takiej możliwości, to przetrzyj dokładnie powierzchnię gdzie ma przylegać uszczelka i jak najdrobniejszym papierem ściernym wyczyść i wydmuchaj całość sprężonym powietrzem.zatkaj kanały wodne aby paprochy i inne śmieci nie dostały sie do nich!!!To jest może i sposób na "zaoszczędzenie" na planowaniu głowicy, tak zrobiłem dawniej przy moim mk2 td... i śmigał :bigok: Lecz jednak dla pewności polecam zplanować.I ważne aby głowica była dociągnięta odpowiednim momentem.Klucz dynanometryczny nieodzowny.Po przejechanych ok. 1000km radzę sprawdzić ponownie dokręcone śruby...Pozdrawiam



Awatar użytkownika
mike_00
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: sob maja 07, 2005 23:52
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: mike_00 » wt mar 27, 2007 10:51

to chyba zplanuje glowice, a koszty 1000zł to duzo czy normalna cena za taka robote???

koszt robocizny mowia na 450zł

uszczelki kolo 200

planowanie kolo 300

no i pewnie cos tam jeszcze dojdzie


co wy na to??



Awatar użytkownika
ko_sa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt paź 05, 2004 13:14
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: ko_sa » wt mar 27, 2007 11:06

tyle kasy za planowanie??chyba jakims super sprzetem chca to robic!?w serwisie gdzie oddaje moje autko za planowanie ktore robi firma z zewnatrz chca jakies 120 zl ze sprawdzeniem szczelnosci wlacznie!!robocizna to standard,kumple robili uszczelki za 200 pln ale na jakis wioskach.


Volkswagen Transporter 1.6d

Awatar użytkownika
mike_00
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: sob maja 07, 2005 23:52
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: mike_00 » wt mar 27, 2007 11:23

no taka cene mi powiedzieli w serwisie bosha

i planowanie tez robi jakas zewnetrzna firma.

a te uszczelki co na allegro chodza po 50zł to jakies do d**y ???? ze takie tanie

bo 200zł a 50zł to jest roznica



Awatar użytkownika
ko_sa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt paź 05, 2004 13:14
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: ko_sa » wt mar 27, 2007 12:09

hmm powiem ci tak szczerze ze ciezko powiedziec,mi sie wydaje ze w cenie 200 pln miesci sie zarowno uszczelka pod glowica,uszczelka pokrywy zaworow,simmeringi,uszczelki kolektora dolotowego i wylotowego,uszczelniacze zaworow..skoro to serwis bosha to pewnie wszystko jest firmowe i dlatego takie ceny.jesli wpadlbys na pomysl kupienia uszczelki i dania im celem zalozenia to pewnie powiedza ci ze wowczas nie daja gwarancji albo wogle nie beda chcieli robic.tak samo jest np z paskiem rozrzadu-tam gdzie ja to robilem moglem miec swoj ale rolka napinacza juz ich bo inaczej nie ma gwarancji.mimo to polecam ci to zrobic wlasnie w jakims serwisie.ja juz sie dwa razy przejechalem z jakimis kowalami.najpierw z mk3 w benzynie walczylem z uszczelka pod glowica..pierwszy kowal niedociagnal szpilek(nie powiedzial tez ze mam pprzyjechac na dociagniecie,o czym wtedy nie wiedzilem ze powinno sie)kolejny nie oddal do planowanie ale kase wziun,wkoncu oddalem do serwisu i tam zrobili porzadnie tak jak trzeba!teraz mialem tak z mk2 ze kolesie wymienili uszczelke ale nie podokrecali obejm i spadl waz z chlodnicy(moj brat jechal) co spowodowalo ze teraz mam zmieniony silnik!!hehe!!lepiej czasem zaplacic raz a dobrze!!!


Volkswagen Transporter 1.6d

barca90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob lis 26, 2005 11:46
Lokalizacja: Beskidy
Kontakt:

Post autor: barca90 » wt mar 27, 2007 13:20

ko_sa pisze:epiej czasem zaplacic raz a dobrze!!!
tu sie zgodzę. Ale można to zrobić u dobrego mechanika napewno taniej. Ja miałem podobny problem tylko że w AAZ -poczytaj http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=56653 . Zrobiłem to dużo taniej niż 1000 zł. Ja robiłem to we wrześniu ubiegłego roku. od tego momentu przejechałem 15000 km i nic sie nie dzieje. Także twój wybór. Ja polecam tańszego mechanika niż serwis. Pozdrawiam.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » śr mar 28, 2007 08:18

mike_00 pisze:uszczelki kolo 200
koszt tych uszczelek (mam na myśłi pod głowicę i pokrywę klawiatury to jest OK
bo dobra uszczleka pod głowicę to ok. 120-150zł a pod pokrywę klawaitury ok.40zł
ale powiem ciekawostkę że raz oferowali mi tą gumowaną uszczelkę pod pokrywę klawiatury za 130zł ! chyba była ze srebra ;-) :hmm:
:bigok:

[ Dodano: Sro Mar 28, 2007 08:21 ]
mike_00 pisze:to chyba zplanuje glowice, a koszty 1000zł to duzo czy normalna cena za taka robote???
trochę dużo, moim zdaniem można by było zredukować do 800zł
a nie chciałbyś sam pogrzebać ? tylko głowice zawieziesz do zeszlifowania ...
a koszty spadną Ci więcej niż o połowę


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
ko_sa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt paź 05, 2004 13:14
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: ko_sa » wt kwie 03, 2007 09:15

no to ja mam pecha chyba bo jeszcze w swojej karierze nie znalazlem taniego i dobrego mechanika!!nawet ci poleceni i sprawdzeni przez znajomych okazywali sie malymi kretaczami co tylko kase wyciagaja!!moze gdzies sa dobrzy i tani fachowcy ale ja ich nie moge znalezc!!dobrze sie chyba chowaja!

mi tez kiedys proponowali uszczelke pod pokrywe zaworow za jakies 80 zl!nie pytalem z czego,poprostu wyszedlem! :P


Volkswagen Transporter 1.6d

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » wt kwie 03, 2007 09:22

gumowa pod klawiature z usztywnieniem to koszt 3x zl.
ko_sa nie boj zaby, zawsze mozesz zapytac tu ile co kosztuje, a nawet remont silnika zrobic dzieki forum.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » wt kwie 03, 2007 10:08

ko_sa pisze:mi tez kiedys proponowali uszczelke pod pokrywe zaworow za jakies 80 zl!nie pytalem z czego,poprostu wyszedlem! :P
a ja Ci powiem że w hurtowni motoryzacyjne jedna z tyakich uszczelekpod pokrywę zaworów
jaką mi zaproponowali kosztowała 130zł !!! też nie wiem z czego, ale sami powiedzieli że
nie wiedzą czemu tak dużo, oczywiście były też normalne uszczelki w normalnych cenach :bigok:


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
adamasio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:31
Lokalizacja: Cieszyn (DzięgielóVW)(VWisła)
Kontakt:

Post autor: adamasio » ndz maja 18, 2008 08:57

ja mam ten sam problem, uszczelkę mi wydmuchało z pod głowicy, moj mechanik wysłał głowicę do AP MOTOR do Gliwic (polecam) i za 580 złotych splanowali mi głowice, pospawali ją bo była pęknięta, wyszlifowali gniazda zaworowe, wymienili zawory, uszczelniacze i wypolerowali wszystko na cacy.
Z jednej strony to dużo a z drugiej mam praktycznie nówka głowice.
Na tym na pewno nie warto oszczędzać, bo takie oszczedności lubią się mścić.
Ostatnio zmieniony ndz maja 18, 2008 08:59 przez adamasio, łącznie zmieniany 1 raz.


Moja pierwsza fotoporada
Zapraszam
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1483826#1483826

barca90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob lis 26, 2005 11:46
Lokalizacja: Beskidy
Kontakt:

Post autor: barca90 » wt gru 09, 2008 21:25

RobertP pisze:trochę dużo, moim zdaniem można by było zredukować do 800zł
też się dołączam do tematu
myślę że można z tego 1000 zeta zejść do 700-800
uszczelki -to się zgadza około 200 zeta
planowanie do 150 zł powinieneś się zmieścić (chyba że wyskoczą inne problemy, jakieś uszkodzenia itp wtedy koszty rosną)
robocizna to około 400
ale ja bym zrobił jak pisze kolega adamasio
adamasio pisze:splanowali mi głowice, pospawali ją bo była pęknięta, wyszlifowali gniazda zaworowe, wymienili zawory, uszczelniacze i wypolerowali wszystko na cacy.
Z jednej strony to dużo a z drugiej mam praktycznie nówka głowice.
jak już wszystko jest rozebrane warto zrobić coś więcej żeby za jakiś czas nie rozbierać na nowo



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 235 gości