Drgania silnika, twarda praca...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MarcinRoz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: śr lut 21, 2007 19:15
Lokalizacja: EPJ
Kontakt:

Drgania silnika, twarda praca...

Post autor: MarcinRoz » sob mar 24, 2007 01:10

Witam.Niepokoi(denerwuje) mnie praca silnika.Objawy sa tylko na b.jałowym( do 1200 obr/min ).Ramie napinacza lekko drga.Rolka jest nowa, jak rownież pasek micro.Nastąpiła poprawa po wymianie paska i rolki, ale powiedzmy to na 50% jest lepiej.Sytuacja zbiegła się z momentem gdy prawie wyjechałem paliwko do końca :panna: ... co pożniej "owocowało" cioraniem silnika aby odpalił( ale to tak na marginesie).Proszę o opinie.. czy to napinacz jest winien,czy moze altek :kac: ??? Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob mar 24, 2007 13:14 przez MarcinRoz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
uysy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 559
Rejestracja: pt lis 19, 2004 14:37
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: uysy » sob mar 24, 2007 02:05

MarcinRoz pisze:cioraniem
Heh, znajoma gwara :)
tylko ten pasek drga czy motor nierówno chodzi? Filtr paliwa wymieniony? Korekcje dawek się nie porozbiegały?

[ Dodano: Sob Mar 24, 2007 1:11 am ]
Teraz doczytałem o twardej pracy w temacie... obejrzyj dokładnie czy nie gibie się koło pasowe na wale.



vagin2

Post autor: vagin2 » sob mar 24, 2007 02:21

że niby klin się ścioł? nie możłiwe hehe.



Scotto
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 662
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 23:09
Lokalizacja: londyn

Post autor: Scotto » sob mar 24, 2007 02:24

jak widze kolega sie zawziol na uysy? odpusc sobie do piet mu nie dorastasz :green_fuck:


Moj golf
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=75825 vento front
[url=http://img293.imageshack.us/my.php?image=golfsesjaaaa001vq3.jpg][img]http://img293.imageshack.us/img293/5788/golfsesjaaaa001vq3.th.jpg[/img][/url]

vagin3

Post autor: vagin3 » sob mar 24, 2007 17:33

jednak klin ;]



ZWIREK1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38
Lokalizacja: łęczna

Re: Drgania silnika, twarda praca...

Post autor: ZWIREK1 » sob mar 24, 2007 19:49

MarcinRoz pisze:Witam.Niepokoi(denerwuje) mnie praca silnika.Objawy sa tylko na b.jałowym( do 1200 obr/min ).Ramie napinacza lekko drga.Rolka jest nowa, jak rownież pasek micro.Nastąpiła poprawa po wymianie paska i rolki, ale powiedzmy to na 50% jest lepiej.Sytuacja zbiegła się z momentem gdy prawie wyjechałem paliwko do końca :panna: ... co pożniej "owocowało" cioraniem silnika aby odpalił( ale to tak na marginesie).Proszę o opinie.. czy to napinacz jest winien,czy moze altek :kac: ??? Pozdrawiam
witam
u mnie tak się zrobiło po zaślepieniu egr ale tym się nie przejmuje
pzdr



Awatar użytkownika
MarcinRoz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: śr lut 21, 2007 19:15
Lokalizacja: EPJ
Kontakt:

Post autor: MarcinRoz » ndz mar 25, 2007 14:18

uysy,
uysy pisze:
MarcinRoz pisze:cioraniem
Heh, znajoma gwara :)
tylko ten pasek drga czy motor nierówno chodzi? Filtr paliwa wymieniony? Korekcje dawek się nie porozbiegały?

[ Dodano: Sob Mar 24, 2007 1:11 am ]
Teraz doczytałem o twardej pracy w temacie... obejrzyj dokładnie czy nie gibie się koło pasowe na wale.
heheh znajoma gwara,nie wiem czy w całym łódzkim tak mówią ale u mnie tak;) tak więc pasek nie drga znacząco , tyle że rolka napinacza skacze.,motor właśnie nierówno chodzi.Filtr paliwa nowy.Co do korekcji dawek nie wiem, lecz niedawno byłem na Vag-u i byly lekkie odchyłki, więc poprosiłem speca (lecz już bez Vaga) aby mi poprawił zapłon.Według niego wszystko jest ok.Jeszcze mi sugerował że pompa wodna ma luz i wnosi mi te drgania(ale nie ma wyciekow płynu).Koło pasowe nie widze aby "biło" Zamierzam jeszcze w poniedziałek zdjąć pasek micro i zobaczymy czy to na 100% któraś z części wywołuje ten hałas...To chyba wszystkie moje sugestie i obserwacje :bigok:

[ Dodano: 26 Mar 2007 12:08 ]
uysy pisze:obejrzyj dokładnie czy nie gibie się koło pasowe na wale.

Witam.Dziś ściągłem pasek micro i od pompy wspomagania.Auto ucichło, lecz nie do końca. Zauważyłem lekkie "bicie" koła pasowego :cry: Sądzę że to właśnie to jest przyczyną moich problemów z hałasem i drganiami.... Również na pompie wody jest luz, b.niewielki też na pompie wspomagania :grrr: Śmiem twierdzić że te wszystkie luzy są pochodną uszkodzonego koła pasowego, bądź tłumik drgań skrętnych. Co zrobić w tym przypadku? Pomóżcie koledzy!!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 119 gości