Wymieniłem termostat i padło ogrzewanie - o co biega??

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mekto
-
-
Posty: 530
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 21:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Wymieniłem termostat i padło ogrzewanie - o co biega??

Post autor: Mekto » śr mar 21, 2007 09:00

Tak jak w temacie.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » śr mar 21, 2007 09:05

A jaka masz teraz temp. po wymianie???? Może dobrze auto się nie odpowietrzyło??? Jak zmienisz termostat trzeba orzekać aż się włączy wentylator a potem jak są ubytki uzupełnić płyn- a sprawdzałeś stan płynu w zbiorniczku???



Mekto
-
-
Posty: 530
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 21:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Mekto » śr mar 21, 2007 09:16

Płyn dziś rano dolewałem bo było za mało ale po jeżdzie jak sprawdziłem to teraz jest ponad stan. Wogóle nie grzeje do środka a temp. silnka miała 90 i w pewnym momencie skoczyła na ok 100 i wróciała do 90.



Awatar użytkownika
JARO.W
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pt cze 30, 2006 16:52
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: JARO.W » śr mar 21, 2007 09:37

Płyn dziś rano dolewałem bo było za mało ale po jeżdzie jak sprawdziłem to teraz jest ponad stan. Wogóle nie grzeje do środka a temp. silnka miała 90 i w pewnym momencie skoczyła na ok 100 i wróciała do 90.
Na tyle co wiem to mi wygląda na zapowietrzony układ.Odkręć zbiorniczek wyrównawczy i poczekaj aż się nagrzeje silnik do momentu włączenia się wentylatora wtedy powinien opaść poziom płynu w zbiorniczku i powinno być OK.Przynajmniej u mnie tak było :bigok:


http://www.jaro-w.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » śr mar 21, 2007 10:01

Tez bym tak zrobił, troszke przepedził autko, zostawił na biegu jałowym, zeby sobie pochodził aż włączy się wentylator , po właczeniu jeszcze tak z 5 min i zobacz czy płyni nie ubyło ze zbiorniczka. Jeżeli wczesniej było ok to pewnie zapowietrzony jest ukłąd, może w chłodnicy jest dużo powietrza i jest na dworze chłodno i mocno termostat sie nie otwiera i chłodnica się nie odpowietrzyła. Resztki powietrza ida do góry i trafiaja do nagrzewnicy. Ja zawsze jak wymieniałem płyn zostawiałem na biegu jałowym z odkręconą nakretka zbiorniczka aż wentylator sie włączy i po mału chłodnica sie odpowietrzała.



Awatar użytkownika
GSOWIEC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sty 17, 2006 23:30
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GSOWIEC » śr mar 21, 2007 10:02

W TDI na postoju raczej nie doczekasz się wentylatora... Pojeździj trochę, potem poczekaj aż motor ostygnie i na zimnym dolewaj po trochu płynu. Taka operacja kilka razy i sie odpowietrzy. Sprawdzone!



sobiking
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: śr maja 18, 2005 20:51
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: sobiking » śr mar 21, 2007 10:24

Witam, na mój gust to masz nagrzewnicę zapowietrzoną, przy włączonym silniku zdejmij wąż którym wychodzi płyn z nagrzewnicy i poczekaj aż zacznie się wylewać. Potem go załóż i powinno być dobrze, u teścia w Audi też tak było że nowy płyn wlany i brak ogrzewania, po tej operacji grzało aż miło (tylko uważaj bo możesz się poparzyć płynem jak będzie gorący silnik).



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » śr mar 21, 2007 10:34

Tu masz napisane jak sie powinno robić w VW

Obrazek



Mekto
-
-
Posty: 530
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 21:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Mekto » śr mar 21, 2007 18:25

Zagrzałem silnik i odkręciłem korek od płynu ale wentylator ani myśli się włączać. Trochę powietrza zeszło i wypluło trochę płynu. Myślicie że to wystarczy?

Dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
JARO.W
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pt cze 30, 2006 16:52
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: JARO.W » śr mar 21, 2007 18:44

Myślę,że powinien się włączyć wentylator (tak było u mnie w benzynie),ale w tdi to Ci za bardzo nie pomogę.Dzięki za punkcika,dotychczas dostawałem tylko podziękowania :pub:


http://www.jaro-w.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości