GOlf mk1 cabrio pytania od zieleńca

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
neoklassik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt sty 29, 2013 12:10

GOlf mk1 cabrio pytania od zieleńca

Post autor: neoklassik » wt sty 29, 2013 19:48

Witam,

Jestem tutaj nowy więc z góry dziękuję za wyrozumiałość.
Jestem właścicielem mk1 cabrio od kwietnia zeszłego roku.
Samochód zakupiłem w tragicznym stanie i jak dotąd powoli go naprawiam i dopieszczam.

W związku z tym mam do WAS kilka pytań:

1
Teraz w piątek miałem małą stłuczkę. Dostałem w prawy tylny błotnik. Muszę dokupić nakładkę poszerzającą.
Czy te nakładki (sierpy) pasują z golfa mk1 3d? Czy z golfa II da się przypasować? Mowa tutaj o wąskim zderzaku. Może pytanie dla WAS śmieszne ale poszukuję takiej nakładki i nie wiem tak na prawdę jak bardzo zawęzić poszukiwania.Chyba że znacie jakąś firmę która pordukuje zamienniki tej konkretnej części?

2
Brakuje mi kilku listew. Czy podejdą również z mk1 3d do cabrio? Gdzies jakiś czas temu chyba znalazłem jakąś informację na ten temat, ale pytam aby się upewnić.

3
Zderzaki: Muszę zakupić tylny zderzak. Czy standardowy zderzak od 3d/5d również podejdzie do cabrio?

4:
Bucząca pompa paliwa podczas pracy silnika. Czego może to być objaw? Gdzieś znalazłem informację że to może być kwestia wytartych śmiegiełeg i podaje paliwo pod mniejszym ciśnieniem. Mieliście też takie buczenie przy swojej pompie?

5:
Zawieszający się licznik dzienny. Czasami liczy do 26km i potem sie zawiesza. Natomiast na całościowym potrafi dziesiątki kilometrów liczyć jak metry. Kabaret. Co to może być?

6:
Dach. Jak samochód kupiłem dachu praktycznie nie było. Poszycie było dziurawe i przy najmniejszym deszczu była kałuża we wnętrzu. Miesiąc temu postanowiłem z bratem uratować dach ten który był. Koszt ok. 200 zł łącznie. Efekt widać na zdjęciach poniżej. Profeska to nie jest, ale wygląda lepiej niż przedtem. Uwierzcie mi, przedtem było megatragicznie.

Powiedzcie mi Panowie jak to jest z tym dachem?
Przypuśćmy że wykosztuję się te 2000 na dach. Czy nowy dach może przeciekać? Czy jest to domeną tego modelu że każde cabrio przecieka? Wiem że cieknie przy klamkach dachu. Że ten typ tak ma. Jak to u WAS wygląda? Kiedy po założeniu nowego poszycia zaczęło przeciekać?

Obrazek
Obrazek


ps.
WIecie gdzie w rejonach Katowic można oddać goferka do zrobienia dachu? podejrzewam że wszystko tam będzie do zrobienia czyli poszycie+podsufitka+amortyzator gazowy + linki. Z tego wszystkiego to jedynie chyba stelaż jest ok.

Będę bardzo wdzięczny za jakieś info w tym temacie. Bardzo się ucieszę jeśli będzie coś o kosztach.

z góry dziękuję

Szymon


Niechaj rdza Wam świeci

reg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn mar 17, 2008 12:08
Lokalizacja: wągrowiec

Re: GOlf mk1 cabrio pytania od zieleńca

Post autor: reg » sob lut 02, 2013 14:07

http://www.forum.mk1cabrio.pl/index.php ... 76aba49338" onclick="window.open(this.href);return false;
zapraszamy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości