nowe poszycie dachu - cena

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
kolanek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: śr paź 26, 2005 23:20
Lokalizacja: jarocin/norwich
Kontakt:

nowe poszycie dachu - cena

Post autor: kolanek » czw paź 27, 2005 20:05

zastanawiam sie czy ktos z Was zakladal moze nowe poszycie dachu bo chcialbym sie dowiedziec ile taki zabieg kosztuje. wiem ze sam material jest dosc drogi i mysle sie co bedzie lepsze: kupno materialu (np. na allegro) i wykorzystanie mojego znajomego tapicera do zrobienia tego, czy wymiana poszycia w specjalistycznej firmie.



skolu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 23:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: skolu » czw paź 27, 2005 22:54

Ja szyłem dach we wrześniu.Mam nowy materiałowy taki jak np. w Audi.Dach ani nie cieknie ani narazie nic sie z nim nie dzieje.Na zdjęciach go jeszcze nie widać ale jak potrzeba to nie widze problemu bym je zrobił i pokazał. Widzisz uszyć dach trzeba umieć i nie każdy tapicer Ci sie tego podejmie.Prócz materiału masz jeszcze 2 linki stalowe i trzeba poprostu umieć go założyć ,a że nie wspomnę o tym iż szybę wkłada sie na koniec tzn. jak już wszystko jest zalożone(tak jest przynajmniej w mk.I)Ja zjeździłem sie naprawde sporo zanim zdecydowałem się na zmiane poszycia.Finalnie robiłem to w Lublinie.Koszta uszycia dachu tam są relatywnie niższe niż tam gdzie sie dowiadywałem.Były pewne schodki z Lublinem ale to juz inna bajka.Ogólnie uważam że za te pieniądze to co oni tam robią opłaca się .Aha i trzeba pamiętać że po zdecydowaniu sie na dach materiałowy trzeba jeszcze pamiętać aby dokupić do niego(tzn. powinno się) środek do jego czyszczenia i impregnacji(koszt w VW około 100 zł.).Materiał oczywiscie jest wyimpregnowany fabrycznie ale z tego co się orientujew raz na 4 -5 mieś. należy go wyimpregnować ponownie.Cóż decyzja należy do Ciebie .

Pozdrawiam Skolu



Awatar użytkownika
kolanek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: śr paź 26, 2005 23:20
Lokalizacja: jarocin/norwich
Kontakt:

Post autor: kolanek » czw paź 27, 2005 23:30

dzieki skolu za odpowiedz! moglbys mi jeszcze powiedziec ile taki zabieg kosztowal? bo ogolnie planuje sobie zalozyc wisniowy materiał :) aha i jak dlugo zajal im montaz i uszycie?? z gory dzieki!



skolu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 23:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: skolu » pt paź 28, 2005 08:53

Wiec umnie wyglądało to tak.Zadzwoniłem do nich umówiłem sie na dzien i przyjechałem.Podobno mieli uszyty ale to "podobno: :) .Montaż trwał od 8 rano do 21 tego samego dnia.Koszta to 1400 zł. Jeśli byś sie zdecydował na taki sam nr. jak ja to musisz się wyposażyć w cierpliwość bo w Lublinie spędzisz cały dzień na zwiedzaniu i innych piardach (podczas których oni będą sie bawić z poszyciem dachu)chyba że wolisz samochód zostwić unich i wrócić na drugi dzień.


www.mk1cabrio.mojeforum.net

Awatar użytkownika
Boberek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: wt lut 22, 2005 09:11
Lokalizacja: Pomiechówek
Kontakt:

Post autor: Boberek » pt paź 28, 2005 09:56

a czy podsufitkę tez mi zmnienią jak pojade tam a
jakie sa kolory materiałów :)
bo ja tez bede musiał zmienic :P na materiał bo te PCV to straszna lipa
a jak im zawioze sam dach bez samochodu to tez zrobią ;P


pozdr Boberek.

simoon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 17, 2005 14:14

Post autor: simoon » pt paź 28, 2005 09:59

To jest chyba ich stronka internetowa :chytry:
www.cabriolety.pl



Awatar użytkownika
kolanek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: śr paź 26, 2005 23:20
Lokalizacja: jarocin/norwich
Kontakt:

Post autor: kolanek » pt paź 28, 2005 11:15

skolu jeszcze raz dzieki za odpowiedz. Cena nawet przystepna te 1400 zl.
Mysle ze poruszylem bardzo wazny temat dla wlascicieli cabrio. Domyslam sie ze Wasze seryjne dachy w mk1 nie wygladaja juz za ciekawie po tylu latach uzytkowania - moj juz zaczyna pekac w naroznikach przy tylnych szybach - tez mam niestety gumowy dach :/ aż sie prosi o wymiane na ladny wisniowy material :)
simoon dzieki za adres stronki!
jak ktos bedzie mial info na temat innych firm zakladajacych poszycia prosze o kolejne posty!



skolu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 23:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: skolu » pt paź 28, 2005 16:40

Dokładnie to jest ta firma ze strony którą podał Simoon.Oni robią wszystko wedle życzenia .Jak ktoś z was się zdecyduje na ten dach to nich da mi znać na priva bo ja juz z nimi miałem doczynienia i na pewne rzeczy trzeba zwrócić poprostu uwagę .Nie ma co się bać poprostu nauczony doświadzczeniem chcę nim się odzielić z innymi i wtedy bedzie daszek miodzio :)


Pozdrawiam Skolu


www.mk1cabrio.mojeforum.net

Hoover
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt paź 12, 2004 16:09
Lokalizacja: VaWa VaWer

Post autor: Hoover » wt lis 01, 2005 23:09

Czyli naprawy dachu może się podjąć każdy tapicer, który ma o tym pojęcie?? Co moge np zrobić, gdy nie mam zbytnio kasy na nowy dach a chciałbym naprawić ten co jest?? Praktycznie mam zniszczoną stronę kierowcy...Czy warszat powyżej mógłby dokonać takiej naprawy i przede wszystkim za ile?



Awatar użytkownika
JPerez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr sty 05, 2005 20:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: JPerez » wt lis 01, 2005 23:19

Widziałem dachy w jedynkach w roznym stanie zniszczenia i w różnych próbach naprawiania i wydaje mi się że wszelkie rzeźby zdają egzamin tylko na chwilę. Uszycie i założenie dachu jest sztuką i nie zrobi to byle kowal, który umie szyć. Trzeba wiedzieć że dach będzie pracował i nie może być z materiału któy się zaraz porozciąga. Koszt nowego dachu z założeniem i wtawieniem szyby to około 1500zł i z tym niestety trzeba się liczyć. Niestety, jest to część na której nie ma co oszczędząć.


PRZEWODY ZAPŁONOWE do wszystkich samochodów -> 0-501-251-298

Awatar użytkownika
kolanek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: śr paź 26, 2005 23:20
Lokalizacja: jarocin/norwich
Kontakt:

Post autor: kolanek » wt lis 01, 2005 23:35

JPerez pisze:Niestety, jest to część na której nie ma co oszczędząć.
dokladnie!! no ale mysle ze w przypadku naprawde zdolnego tapicera i opowiedniego materialu jest sie w stanie to zrobic. Tylko ze taki zdolny tapicer + materialy bedzie kosztowal w granicach tego co oferuje wyzej wymieniona firma. Ja jednak poslucham JPereza i uzbieram kase na nowiutkie fachowe poszycie.
Hoover pisze:Co moge np zrobić, gdy nie mam zbytnio kasy na nowy dach a chciałbym naprawić ten co jest?? Praktycznie mam zniszczoną stronę kierowcy...
jedyna opcja to chyba tylko wymiana calego poszycia. przeciez połówki dachu nikt nie zrobi, a łaty na dachu srednio wygladaja.



Awatar użytkownika
Boberek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: wt lut 22, 2005 09:11
Lokalizacja: Pomiechówek
Kontakt:

Post autor: Boberek » śr lis 02, 2005 09:07

no ja sie bede musiał do nich wybrac ;P
najpierw musze zadzownic czy moge przyjechac z samym dachem ;) bo cabrio jest w proszku ;)
i wtedy bym im zostawił i niech odrazu mi zrobią podsufitke i takie tam ;P


pozdr Boberek.

malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: malolat » śr lis 02, 2005 17:36

btw - ja jak szylem daszek to szybe wstawilem juz na poczatku i tez dziala, takze nie wiem o co chodzi ze trzeba na koncu, po zalozeniu na samochodzie. daszek mam zrobiony z pcv, bo bardzo ciezko dostac czarny brezent, chociaz gdzies mieli niebieski naprzyklad. daszek zrobil mi znajomy tapicej i daje rade :P



Awatar użytkownika
KROLIK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr paź 26, 2005 16:24
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

WITAM

Post autor: KROLIK » śr lis 02, 2005 23:19

POSZUKAJCIE SOBIE DOBRZE W NIEMCZECH DACHU Z ROZBITEGO AUTKA JA NP KUPIŁEM NOWY ZALOZONY DWA MIESIACE PRZEZ ROZBICIEM RAZEM Z KONSTRUKCJA I ELEKTRYKA ZA 700 ZŁ JAK MI POWIEDZIAŁ NIEMIEC ZE CHCE ZA TO TAKA CENE TO PRAWIE MIAŁEM GO CAŁOWAĆ MOZNA NAPRAWDE TRAFIC SAM SPROWADZŁEM KILKA SZTUK DLA KOLEGOW ZA 800 ZŁ Z KONSTRUKCJA I TEŻ BYLI ZADOWOLENI I NIE TRZEBA ZAKŁĄDAĆ I SIE MECZYC TYLKO KILKA SRÓBEK I CHODZI
OCZYWISCIE POSZYCIE TYLKO I WYŁĄCZNIE Z MATERIAŁU PCV NIE WCHODZI W GRE


POZDRAWIAM



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości