PROBLEM

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

simoon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 17, 2005 14:14

PROBLEM

Post autor: simoon » śr paź 26, 2005 13:16

Witam,
Chciałbym włożyć większe głośniki z przodu w dzrwiach ale mi korbka od szyb przeszkadza.Macie może jakieś fajne patenty jak to zrobić ??



Awatar użytkownika
JPerez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr sty 05, 2005 20:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: JPerez » śr paź 26, 2005 15:31

Mysle ze opcje sa dwie:

1) zalozyc elektryczne szyby i wtedy wejda wieksze glosniki
2) zalozyc mniejsze glosniki ale duzo lepszej jakosci. Ja mam z przodu system na 13 i jest dobrze.


PRZEWODY ZAPŁONOWE do wszystkich samochodów -> 0-501-251-298

Gość

Post autor: Gość » śr paź 26, 2005 17:46

Głupie pytanie zadam, pewnie takie uwielbiacie, ale co tam: ile kosztuje założenie elektryki do szyb i ile czasu to trwa. Polecacie cos, warto?



Awatar użytkownika
JPerez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr sty 05, 2005 20:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: JPerez » śr paź 26, 2005 18:19

Generalnie mysle ze nie ma glupich i madrych pytan. Jesli czegos nie wiesz to pytasz, my o ile jestesmy w stanie to pomagamy.

Jesli chodzi o elektryke to potrzebne sa 3 rzeczy:

1) silniczki do otwierania szyb

2) dwa przyciski i czujniki wysokosci szyby

3) wiazka kabli

Silniczki montujesz w drzwiach, czujniki w gornym i dolnym polozeniu szyby (zeby rozlaczyly napiecie na silniczek kiedy szyba jest juz w pelni opuszczona lub podniesiona, przyciski w wygodnych miejscach. Nastepnie łączysz to kablami i podłączasz (przez bezpiecznik) do plusa i minusa.

Koszt.... hmmm same czesci to kilkaset złotych (najdrozsze silniczki), szukasz uniwersalnych, dopasowujesz z innych samochodów (np CC albo SC) albo po szrotach, gieldach i innych tego typu wynalazkach, szukasz bezposrednio do golfa.

Zalozenie czegos takiego samodzielnie (o ile masz jakies pojecie o podlaczaniu kabli i przykrecaniu srubek) powiedzmy jeden weekend (sobota + niedziela) u elektromechanika bedzie to pewnie ze 2 godziny a cena w zaleznosci od warsztatu pewnie jak za centralny zamek okolo 200zł.

Pozdrawiam


PRZEWODY ZAPŁONOWE do wszystkich samochodów -> 0-501-251-298

Gość

Post autor: Gość » śr paź 26, 2005 19:13

Dzięki za szybką odpowiedź. Myśle, że ta impreza nie opłaca się.

Ile Ci spala paliwa (jakiego, i z jakiej stacji) ten silniczek 1.8 (ilu konny?)? I jak zapala, na dotyk czy może chwilkę trzeba kręcić. Jeśli masz chwilę proszę o odpowiedź porównam chętnie z moim golfikiem.



Awatar użytkownika
JPerez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr sty 05, 2005 20:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: JPerez » śr paź 26, 2005 19:26

Moj silnik to 1,8 o numerze 2H. Jedni twierdza ze to 98KM inni 112KM. Benzyny nie wiem ile pali bo jezdze na gazie. Gazu bierze okolo 11/100 (l/km) w cyklu miejskim. Pali od strzala nawet jak mu zimno bo ma nowa kopulke, palec, swiece i przewody. Mam dobry dostep do swiec i przewodow wiec jak czegos bedziesz potrzebowal to wal smialo.


PRZEWODY ZAPŁONOWE do wszystkich samochodów -> 0-501-251-298

skolu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 23:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: skolu » śr paź 26, 2005 21:12

Ja mam takie autko jak Perez(tzn. on ma takie samo jak ja :):):) ) i co za tym idzie taki sam silnik z tym że w przeciwieństwie do niego jeżdzę na benzynie.Pali mi jej 8-10 l w zależności od stacji na jakiej go zatankowałem i od stylu jazdy :bajer: .Z zapalaniem nie ma najmniejszych problemów z tym że przewody , świece , palec i kopułka to podstawa.

Pozdrawiam Skolu



Gość

Post autor: Gość » śr paź 26, 2005 21:57

No to macie taki sam samochod jak ja... :) tyle ze ja mam 130 km. Pewnie bedzie mi jeszcze wiecej palil ale co tam warto, dla takich osiagow i dla wrazenia jakie robi na ludziach :). Swietna sprawa takie cabrio - wyglada super, brzmi jeszcze lepiej i strasznie wygodne, sportowe fotele, twarde zawieszenie te swietne hamulce no juz nawet nie mowie o dynamice oraz luksusie i bezpieczenstwie podczas wyprzedzania. Swietna sprawa mozna sie zakochac.

Dzieki za odpowiedzi.



Awatar użytkownika
JPerez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr sty 05, 2005 20:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: JPerez » śr paź 26, 2005 23:21

Gościu, zaloguj się proszę i dołącz do nas jako członek klubu.

Pozdrawiam


PRZEWODY ZAPŁONOWE do wszystkich samochodów -> 0-501-251-298

Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » czw paź 27, 2005 09:29

JPerez pisze:Moj silnik to 1,8 o numerze 2H. Jedni twierdza ze to 98KM inni 112KM. Benzyny nie wiem ile pali bo jezdze na gazie. Gazu bierze okolo 11/100 (l/km) w cyklu miejskim. Pali od strzala nawet jak mu zimno bo ma nowa kopulke, palec, swiece i przewody. Mam dobry dostep do swiec i przewodow wiec jak czegos bedziesz potrzebowal to wal smialo.
Masz 98koni, ale wystarczy, że zmienisz sterownik digifanta na taki od silnika PB, będzie 112 ;)


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

skolu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 23:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: skolu » czw paź 27, 2005 10:07

ygd pisze:Moj silnik to 1,8 o numerze 2H. Jedni twierdza ze to 98KM inni 112KM. Benzyny nie wiem ile pali bo jezdze na gazie. Gazu bierze okolo 11/100 (l/km) w cyklu miejskim. Pali od strzala nawet jak mu zimno bo ma nowa kopulke, palec, swiece i przewody. Mam dobry dostep do swiec i przewodow wiec jak czegos bedziesz potrzebowal to wal smialo.


Masz 98koni, ale wystarczy, że zmienisz sterownik digifanta na taki od silnika PB, będzie 112

... a ile kosztuje i gdzie można dostać taki sterownik?Czy różni się jakoś na pierwszy rzut oka?



Pozdrawiam Skolu


www.mk1cabrio.mojeforum.net

Awatar użytkownika
JPerez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr sty 05, 2005 20:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: JPerez » czw paź 27, 2005 11:38

Sterowniki kosztują około 150 - 200zł. Podobno faktycznie można nimi zwiększyć moc do 112km. Tylko czy ktoś wie jaki numer ma ten sterownik?? Szukalem go ale sprzedawcy mają tylko po numerach.


PRZEWODY ZAPŁONOWE do wszystkich samochodów -> 0-501-251-298

skolu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 23:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: skolu » pt paź 28, 2005 08:57

To koniecznie musimy dostać nr. tego sterownika bo skoro tak małymi nakładami możemy zyskać tak dużo to tu się nie ma nad czym zastanawiać :):)


Pozdrowienia Skolu


www.mk1cabrio.mojeforum.net

Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » pn paź 31, 2005 16:43

Ja mam 16cm z przodu :)
Głośnik zamontowany na własnek konstrukcji panelu.
Teraz bede robił zmiany jeszcze dokładnie co bedzie zamiast tego panela to nie wiem, ale mam kilka pomysłów na zamontowanie tych samych głośników.Więc nawet bez elektryki szyb wejdą większe głośniki niż 13cm ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości