Mk1 cabrio Elektryka, radio zegarek PILNA POMOC!!!

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
colins
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw lut 08, 2007 10:49
Lokalizacja: Legnica

Mk1 cabrio Elektryka, radio zegarek PILNA POMOC!!!

Post autor: colins » ndz mar 11, 2007 14:05

witam, mam problem z elektronika, po zapaleniu swiatel odrazu pali mi sie bezpiecznik ktory jest zaznaczony, nie dziala przez to tylne prawe swiatlo pozycyjne

po demontazu licznika, zauwazylem kabel z plusem dwoma minusami i jednym niebieskim przewodem, nie wiem do czego on jest, byc moze zerwal mi sie przy demontazu, idzie on pod schowkiem .nagle przestal tez dzialac zegarek w liczniku oraz radio.

Prosze o szybka pomoc co moze byc tego przyczyna, oraz najlepiej schemat bezpiecznikow Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
Marcel 08
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: pn paź 16, 2006 18:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marcel 08 » ndz mar 11, 2007 17:51



[b]ZAPRASZAMY NA -> [/b] www.08PSS.pl

Wyjazdy integracyjne dla firm WWW.ENJOYIT.PL

Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » ndz mar 11, 2007 19:17

Marcel 08 pisze:schemat bezpieczników -> http://www.mk1cabrio.moje...wtopic.php?t=10
Coś te Twoje schematy mi nie chcą działać



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » ndz mar 11, 2007 21:30

kolego colins - są tematy w których zadaje sie pytania problemowe, a Ty zakłądasz po raz kolejny pytanie na ogólnym. Panowie moderatorzy - przestrzegamy regół czy nie ?
Ostatnio zmieniony ndz mar 11, 2007 22:27 przez Łuki, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
colins
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw lut 08, 2007 10:49
Lokalizacja: Legnica

Post autor: colins » ndz mar 11, 2007 22:21

Po pierwsze Łuki moderatorowie czy moderatorzy ?:)

Akurat pisze na tym forum tylko i wylaczenie w dziale vw cabrio bo taki samochod posiadam, i tak jest tu nie zaduzy ruch i praktycznie malo nowych tematow to poczytania, czy chcoby do pomocy komus, akurat dzisiaj cos mi stalo i chcialem uzyskac szybka podpowiedz, ktorej do tej pory nie dostalem. jedyny odzew to to zebym tu nie pisal, wiec bardzo mimilo, jezeli jestescie zwolennikami czytania archiwów lub bardzo starych postow do ktorych juz prawie nikt nie zaglada to pozostaje mi nic innego jak poszukanie innego forum.



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » ndz mar 11, 2007 22:31

po 1 przestrzegamy zasad i regulaminu w każdym dziale
po 2 nie pierwszy raz zakładasz nowy temat nie zaglądając tam http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=77166
po 3 skoro inni mogą zaglądać w stare wątki to chyba i Ty prawda ?
po 4 nikt na siłe nie trzyma na forum...
po 5 poprawiłem już swój błąd
po 6 żeby nie było nie na temat to tam masz schematy http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=17706 a tam książki obsług (nie ma cabrio, ale jest zwykłe mk1) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=40051

PozdrO



Awatar użytkownika
Meehoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr lis 09, 2005 18:44
Lokalizacja: Łęczna/Lublin/W-wa
Kontakt:

Post autor: Meehoo » pn mar 12, 2007 00:23

Colins, a jak Ci się przepali ten bezpiecznik to lewe światło postojowe masz?

Grzebałeś coś przy lampach przednich? Jak tak, to może odwrotnie włozyłeś wtyczkę i się zwarcie robi...

U mnie tak to własnie się działo :-).

Pzdr



Awatar użytkownika
Marcel 08
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: pn paź 16, 2006 18:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marcel 08 » wt mar 13, 2007 07:46

Łuki pisze:kolego colins - są tematy w których zadaje sie pytania problemowe, a Ty zakłądasz po raz kolejny pytanie na ogólnym. Panowie moderatorzy - przestrzegamy regół czy nie ?

jak kolega Colins bedzie tyle dni tutaj na forum co ty i bedzie miał choć połowe postów no moze 1/3 tego co ty to mam nadzieje,ze bedzie biegle korzystał z forum - daj chlopakowi zyc :food:




@ nowy13 - no niestety cos z serwer powiedział dość ale mam nadzieje,ze w najblizszych dniach spowrotem beda dostepne :green_fuck:


[b]ZAPRASZAMY NA -> [/b] www.08PSS.pl

Wyjazdy integracyjne dla firm WWW.ENJOYIT.PL

Awatar użytkownika
colins
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw lut 08, 2007 10:49
Lokalizacja: Legnica

Post autor: colins » wt mar 13, 2007 21:37

Meehoo tylko jedna tylnia lampa swiatla postojowego nie dziala, wymienialem lampy, na cleray ale na starych tez mialem ten sam problem, po wlaczeniu swiatel odrazu spala sie bezpiecznik, zarowka jest cala,


wie ktos zwas do czego jest ten kabel przedstawiony na zdjeciu ? aha nie dziala mi tez podswietlenie, nawiewu, zapaliczniki oraz wogle cala nie dziala, podswietlenie zegarka w liczniku tez

jezeli ktos wie o co kaman :) niech sie zglosi

Meehoo moj problem dotyczy tylnej lampy, jednak pytales o przednie czy cos grzebalem, wczesniej wymienilem je rowniez na cleary mozliwe ze przy przednich lampach odwrotnie wcisnieta wtyczka ma wpyw na tylne ?



Awatar użytkownika
Meehoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr lis 09, 2005 18:44
Lokalizacja: Łęczna/Lublin/W-wa
Kontakt:

Post autor: Meehoo » śr mar 14, 2007 00:21

colins pisze:Meehoo moj problem dotyczy tylnej lampy, jednak pytales o przednie czy cos grzebalem, wczesniej wymienilem je rowniez na cleary mozliwe ze przy przednich lampach odwrotnie wcisnieta wtyczka ma wpyw na tylne ?
Tak, dokładnie. Ma wpływ. Lewa lampa tylna jest na jednym bezpieczniku z prawym postojowym i na odwrót (przynajmniej u mnie na 4 lampach tak jest, ale z tego co przeglądałem schematy bezpieczników to tak jest chyba zawsze). Dlatego pytam czy oprócz tylnej nie zmieniałeś czegos z przodu. Mogłeś odwrócić wtyczkę z przodu i dlatego nie świeci tył :-). Jak nie świeci lewy tył - odłącz prawe przednie lampy i sprawdź czy się pali bezpiecznik (jak prawy tył - lewy przód).

Pzdr



Awatar użytkownika
colins
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw lut 08, 2007 10:49
Lokalizacja: Legnica

Post autor: colins » czw mar 15, 2007 10:11

miales racje przez glupia postojowek mialem zwarcie, teraz jest wszystko OK, dzieki za pomoc :]



Awatar użytkownika
Meehoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr lis 09, 2005 18:44
Lokalizacja: Łęczna/Lublin/W-wa
Kontakt:

Post autor: Meehoo » czw mar 15, 2007 11:42

colins pisze:miales racje przez glupia postojowek mialem zwarcie, teraz jest wszystko OK, dzieki za pomoc :]
Nie ma sprawy :-).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości