VW Golf 1 Cabriolet by nowy13

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » wt wrz 19, 2006 13:20

Kryspin, z miłą chęcią :)



Awatar użytkownika
Domier
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 698
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 15:39
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Domier » wt wrz 19, 2006 15:25

Autko jest swietne :) idealnie wszystko dobrane, fajne wnetrze ale mam tez pytanko :)
czy wlew paliwa to np JOM taki jak na allegro jest czy wspawany bo dokladnie nie widze. Jezeli to z allegro to powiedz czy wszystko ladnie przylega i jak sie sprawdza, czy ladnie wykonany bo czaje sie na taki a nie znam zadnej opinii o nim.



Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » wt wrz 19, 2006 15:46

Wlew jest JOM-a. U mnie przylega elegancko ale kilka osób się mnie pytało co z nim zrobiłem bo im odstaje. A ja z nim nic nie robiłem :)



Awatar użytkownika
Domier
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 698
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 15:39
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Domier » wt wrz 19, 2006 16:15

heheto loozik :) moze po prostu maja krzywe blachy :P



adolf 1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr lut 22, 2006 22:40
Lokalizacja: frombork
Kontakt:

Post autor: adolf 1 » śr wrz 20, 2006 21:04

nie no laleczka. gratulejszyn NOWY. na manii widzielismy sie w nocy wiec nie miałem okazji sie przyjzec. mam pytanko do tych el szyb. ja mam orginalne od mk1,ale nie cabrio. i jak chciałem je dopasic to lipa,szyba bez ramki latała mi jak zyd po pustym. bo moje mechanizmy są na jednej prowadnicy,a w cabrio na 2. jak sobie z tym poradziłes?



Awatar użytkownika
Domier
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 698
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 15:39
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Domier » śr wrz 20, 2006 21:11

no wlasnie ja tez mysle co by tu zrobic z elektryka ale chcialbym jakies oryginalne bo mialem stycznosc z uniwersalnymi i takich nie chce



Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » czw wrz 21, 2006 00:58

Domier pisze:no wlasnie ja tez mysle co by tu zrobic z elektryka ale chcialbym jakies oryginalne bo mialem stycznosc z uniwersalnymi i takich nie chce
Jak dla mnie są ok. Trochę WD40 wcześniej trzeba użyć i jest gitara :)
adolf 1 pisze:nie no laleczka. gratulejszyn NOWY. na manii widzielismy sie w nocy wiec nie miałem okazji sie przyjzec. mam pytanko do tych el szyb. ja mam orginalne od mk1,ale nie cabrio. i jak chciałem je dopasic to lipa,szyba bez ramki latała mi jak zyd po pustym. bo moje mechanizmy są na jednej prowadnicy,a w cabrio na 2. jak sobie z tym poradziłes?
Ja mam uniwersalne nie orginały. VWBartus na manii mi mówił że założył od MK1 zwykłej i szyby mu do końca się nie domykały więc chyba raczej to odpada :( a orginał od MK1 cabrio graniczy z cudem i to większym niż lusterka czy zderzaczki :)



adolf 1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr lut 22, 2006 22:40
Lokalizacja: frombork
Kontakt:

Post autor: adolf 1 » czw wrz 21, 2006 19:47

ale te uniwersalne to same silniczki czy razem z prowadnicami itp elementami? gdzie to mozna kupic,za ile i czy dóze jest branzlowansko zeby to załozyc?



Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » czw wrz 21, 2006 23:21

adolf 1 pisze:ale te uniwersalne to same silniczki czy razem z prowadnicami itp elementami? gdzie to mozna kupic,za ile i czy dóze jest branzlowansko zeby to załozyc?
4 stówki dałem kupowałem w Bytomiu. Szukam właśnie ale nie mogę znaleść adresu i tel bo Łuki też jest zainteresowany.
Są takie zestawy na allegro

[ Dodano: Czw Wrz 21, 2006 23:52 ]
Nie w Bytomiu tylko w tychach. Z czymś innym musiałem pomylić. Dokładnie od nich: http://www.batex.pl/



adolf 1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr lut 22, 2006 22:40
Lokalizacja: frombork
Kontakt:

Post autor: adolf 1 » ndz wrz 24, 2006 22:29

to wcale nie tak tanio. ale cóz,czego sie nie robi dla swojego cabrio. a mocno sie meczyłes zeby to załozyc?



Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

NOWE FOTKI 28.09.2006

Post autor: nowy13 » czw wrz 28, 2006 12:05

adolf 1, Włąśnie kilka dni temu rozmawiałem z Łukim na ten temat. Rzecz jest fajna ale wszystko zależy od włąściciela jak to zrobi. Ja raobiłęm całe nowe wnętrze. Boczki mam nowe i dlatego mechanizmów nie widać, a normalnie masz plastikowe zaślepki które wystają z boczka i widać że to lipa. Możesz zrobić sobie jak ja że masz 4 guziki z przodu i dwa z tyłu do otwierania szyb, ale tu też trzeba trochę kabli iciąć i przelutować, lub jak w orginale montujesz na boczku kierowcy 4 sztuki i później przy każdym oknie po jednym. Silniki szyb też mieszczą się tak sobie bo ogólnie drzwi są ciasne i nad tym też spędziłem trochę czasu. Trzy razy montowałem mechanizm i za każdym razem było wszystko ok do póki nie zacząłem zakładać boczka który odstawał przez silnik.
Tylne boczki też sa nowe. Robiłem je sam. Wyciąłem z płyty 3mm wzór boczkai powycinałem wszystkie otworki.Do środkowej części przybiłem płyte z dorobionym otworem i przybiłem ją do tej 3mm. Wykończyłem gąbką żeby materiał ładnie się ułożył i obiłem

Roboty jest ale jak się ma czas to można kombinować.

[ Dodano: Czw Wrz 28, 2006 13:41 ]

Mała sesja zdjęciowa :smoke: :cool: :grin:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
*daniel*
Forum Master
Forum Master
Posty: 1366
Rejestracja: wt sty 24, 2006 12:15
Lokalizacja: z garażu
Kontakt:

Post autor: *daniel* » czw wrz 28, 2006 13:57

poprostu piękne cabrio ideał :hmm: widać gołym okiem ogromny wkłąd pracy :) super klasyk mało jest mk1 cabrio na wąskim zdesiu zrobionych tak z gustem jak twój :wink: pozdro :piwka:


moje byłe mk3 GTD SPECIAL
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=81913&postdays=0&postorder=asc&start=480
obecny dupowóż passat b4 kombi na gwincie
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=261704&postdays=0&postorder=asc&start=90

Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » czw wrz 28, 2006 15:04

A oto co odebrałem przed chwilą z poczty :)
I zobaczcie ile to jest warte :D
Obrazek
Obrazek
Jak założe na grill to wrzuce fote



adolf 1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr lut 22, 2006 22:40
Lokalizacja: frombork
Kontakt:

Post autor: adolf 1 » czw wrz 28, 2006 19:46

oj gitarka te twoje cabrio NOWY. A w czym ten nowy znaczek jest lepszy od tego co juz masz? i wazne pytanko dlamnie. jak zamontowałes chrom klamexy do swojego. bo niedłógo sie chcem za to zabrac. dopomóż ... ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości