Zawieszenie - pomoc techniczna !!!

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Grommit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw sie 24, 2006 13:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grommit » wt sie 29, 2006 02:29

Zmieniajac troszke temat.
Dzis przeprowadzilem koszmarna walke z wyciaganiem maglownicy ze wspomaganiem z 1 cabrio. Na koniec chyba nie poszlo tak zle bo po 4,5 godziny podczas ktorych lala sie krew, pot i lzy oraz lataly wszelaie epitety lezala grzecznie razem z drazkami kierowniczyi na stoliku. Teraz pytanie czybede pamietal jak to poskladac ;)
Czy ktos moze rozbiral lub regenerowl taka maglownice i ma jakies sugestje i propozycje??



Awatar użytkownika
PeterCabrio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt lis 18, 2005 15:40
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: PeterCabrio » pn wrz 04, 2006 21:05

mam pytanka dwa :
1). czy ktos ma seryjny zawias w swoim MKI bo chciałbym sie dowiedziec jaki jest jego seryjny przeswit
2). czy wam tez sie tak dzieje ze po przejechaniu ok 5000 do 10000 tys km po zalozeniu nowych tarcz i klockow zaczyna bic kierownica ??? ja juz troche sie z tym nameczylem nawet takie tarcze jak ATE POWER DISK sie pokrzywily zaciski zmienione i znow sie zaczelo bicie F***!!!!



Awatar użytkownika
voytus2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 14:19
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: voytus2 » pn wrz 11, 2006 18:30

artulo pisze:Witam
Mam pewien problem jak wsadzę na tył 2 osoby to przy przejeżdżaniu przez poprzeczne nierówności (górki itp.) na drodze to tylne prawe nadkole ociera mi o oponę. Pozatym tył stoi nie równo, odziwo prawa strona stoi wyżej (między oponą a nadkolem 2 palce ) a lewa wyżej (1 palec). Moje pytanie to czy jak wymienię sprzężyny to będzie dobrze? I czy jakbym zamiast sportowych wstawił seryjne sprężyny a amorki zostawił sportowe to czy nie będzie lepiej? bo słyszałem że byłby lepszy komfort i był by wyżej ale obawiam się czy nie będzie za wysoko żeby nie wyglądał pokracznie. Napiszcie co o tym myślicie proszę.Pozdrawiam.

tez tak mialem.Os tylna masz zle ustawiona :) pojechalem do gosci co ustawiaja geometrie i za 180zl zalatwili sprawe :)


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a54438d85717f614][img]http://images2.fotosik.pl/192/a54438d85717f614m.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
maciek k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt sie 18, 2006 19:59
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Post autor: maciek k » czw wrz 21, 2006 23:50

slucajcie mam taki problem,

kupilem ostatnio uzywane sportowe zawieszenie ktore jezdzilo w sirocco, na amorkach BOGE i sprezynach KONI, obnizenie 60/40. przy jezdzie cale zawieszenie strasznie odbija i skacze, mam wrazenie ze kola traca przyczepnjosc. w zakretach zero przechylu ale kazdy wertep powoduje ze caly samochod skacze.

pytanie czy to sa padniete amorki, sprezyny czy tez zle zawieszenie do MK1 Cabrio?


po co marnowac metal na dach =)

Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » pt wrz 22, 2006 12:17

To są uroki sztywnego sporowego zawieszenia. Jeśli amorki są BOGE są to sportowe ( czyli krutsze od standardowych) to znaczy, że zawias jest tak sztywny i będzie skakał. Chyba że masz amorki normalne lub Ci puściły to wtedy na krutszych sprężynach będzie skakał i dobijał do talerzyków.
Mi skacze bo mam sztywne jak cholera. Wiem że ktoś z forum zakłądał zawias 60/40 to może się odezwie w tym wątku



Awatar użytkownika
*daniel*
Forum Master
Forum Master
Posty: 1366
Rejestracja: wt sty 24, 2006 12:15
Lokalizacja: z garażu
Kontakt:

Post autor: *daniel* » śr wrz 27, 2006 20:24

witam ja mam 40/40 też betonowo twardy i na drodze jestem jak piłęczka pinkpongowa ale zawias mam nówke (amory i sprężyny)tak ma być to niestety nasze wertepy powodują żę skaczemy jak piłka :rolleyes: niezniechęcaj sie to są uroki sportowego zawiasu :D


moje byłe mk3 GTD SPECIAL
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=81913&postdays=0&postorder=asc&start=480
obecny dupowóż passat b4 kombi na gwincie
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=261704&postdays=0&postorder=asc&start=90

Awatar użytkownika
cabriofun
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 23:06
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: cabriofun » czw paź 12, 2006 00:22

Witam mam pytanie, powoli wnioskuje ze przyszedl czas na wymiane zawieszenia z przodu w moim vw, i mam pytanie co włorzyć - ma być cicho i komfortowo, nie koniecznie bardzo nisko, zastanawiam sie nad KYB tylko nie wiem czy olejowe czy gazowe, oczywiście do tego nówki sprężyny... prosze o jakieś sugestie. Pozdro


cabrio fun

Awatar użytkownika
*daniel*
Forum Master
Forum Master
Posty: 1366
Rejestracja: wt sty 24, 2006 12:15
Lokalizacja: z garażu
Kontakt:

Post autor: *daniel* » czw paź 12, 2006 10:44

ja bym na twoim miejscu zapodł gazówki ale niewiem czy spełnią one do końca twoje oczekiwania odnośnie komfortu :bajer:


moje byłe mk3 GTD SPECIAL
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=81913&postdays=0&postorder=asc&start=480
obecny dupowóż passat b4 kombi na gwincie
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=261704&postdays=0&postorder=asc&start=90

Awatar użytkownika
cabriofun
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 23:06
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: cabriofun » czw paź 12, 2006 13:25

Amortyzatory gazowe. Opatentowany system zaworów oraz
sprężony azot zapobiega powstawaniu zjawiska pienienia się oleju
zapewniając ciągły kontakt kół z nawierzchnią. Odpowiednio dobrane
siły tłumienia zwiększają komfort i bezpieczeństwo jazdy oraz
kompensują zużycie innych elementów zawieszenia.

to napisali na stronie KYB w wyjasnieniu do gazówek, sam nie wiem, a moze jeszcze ktos wytlumaczy mi co to sa sprężyny progresywne. ??


cabrio fun

Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » czw paź 12, 2006 15:46

Jak ja się dowiadywałem o amory, to w trzech miejscach się pytałem i w każdym polecali gazowe. Podobno szybciej raagują niż olejowe. I tak jak napisałeś podobno zapewniają ciągły kontakt kół z nawierzchnią.
Sam zresztą mam gwint gazowy bo się ich posłuchałem. Powiedzieli że obojętnie jakie byle były gazowe. Oczywiście wiadomo że marka przy komforcie też będzie ważna, ale wybór należy do Ciebie :)



Awatar użytkownika
cabriofun
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 23:06
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: cabriofun » czw paź 12, 2006 23:53

hmm i tu znowu zdania sa podzielone, bo szefunie mówią ze amortyzator czy to olejak czy gazownik, bedzie jednakowo komfortowy, chodzi o bezpieczenstwo bardziej, a caly komfort zalerzy od spręzyn i bądź tu mądry .....


cabrio fun

Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » pt paź 13, 2006 23:30

cabriofun, chyba ile ludzi tyle opini usłyszysz :)



Awatar użytkownika
cabriofun
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 23:06
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: cabriofun » sob paź 14, 2006 15:02

na to wyglada ... narazie jestem umówiony do mechanika zobaczy co faktycznie jest do zrobienia w tym zawieszeniu.


cabrio fun

Awatar użytkownika
Domier
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 698
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 15:39
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Domier » ndz paź 29, 2006 19:33

http://www.moto.allegro.pl/item13811920 ... anio_.html prosze o odp czy to zawieszonko jest warte uwagi a mianowicie czy znacie ta firme? regulowane to nie jest?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości