[Mk3] Kilka pytań przed zakupem cabrio

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

[Mk3] Kilka pytań przed zakupem cabrio

Post autor: ForeCast » czw gru 01, 2011 21:17

Po sprzedaży swojego mk4 zacząłem rozglądać się za golfem mk3 cabrio i o ile "zwykłe" mk3 znam bardzo dobrze, to jeśli chodzi cabrio mam parę luk w wiadomościach. A więc pytanie nr 1, w zasadzie najważniejsze: W pozostałych odmianach mk3 rdza zbiera wielkie żniwo, jak jest w mk3 cabrio? Myślę, że z racji wzmocnienia konstrukcji progi i podłoga są mocniejsze i w lepszym stanie, mam rację? Poza tym czy są jakieś inne punkty zapalne, które warto sprawdzić koniecznie? Pytanie nr2: Jak wygląda awaryjność i dostępność części do elektrycznie składanego dachu? Ogólnie jestem za dachem składanym ręcznie, ale elektrycznym też nie pogardzę :bigok: To chyba tyle, za wszystkie odpowiedzi będę wdzięczny. Pozdro


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Awatar użytkownika
elcapitan7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: pn sty 24, 2011 23:39
Lokalizacja: Paczków

[Mk3] Kilka pytań przed zakupem cabrio

Post autor: elcapitan7 » czw gru 01, 2011 22:52

W moim przypadku mam Cabrio z 1996r, podłoga jak i progi w stanie idealnym, nie widać żeby ktoś coś tam kombinował, jeśli chodzi o rdzę blacharki to robiłem u siebie doły przednich błotników, a właściwie to wspawałem nowe żeby nie kitować i jest dobrze :) poza tym nigdzie nic nie widać. Co do dachu, brat miał kiedyś mk3 z elektrycznym dachem który fajnie działał ale- składa się tylko gdy kluczyk jest w stacyjce i jest wyłączony zapłon ( nie można składać np stojąc w korku chyba że zgasisz auto ) ponadto ja mam pokrowiec na otwarty dach który strasznie poprawia wygląd, więc chcąc go założyć i tak musisz wyjść z auta, podobnie chowając dach, więc po co ta elektryka? :) nie mówiąc o awaryjności ( przynajmniej w BMW ). Zaraz pewnie zostanę zjechany przez posiadaczy elektryka ale to moje zdanie i nie zamieniłbym mojego dachu na elektryka.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=30&t=399775" onclick="window.open(this.href);return false;

ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

[Mk3] Kilka pytań przed zakupem cabrio

Post autor: ForeCast » czw gru 01, 2011 23:37

elcapitan7 pisze:składa się tylko gdy kluczyk jest w stacyjce i jest wyłączony zapłon ( nie można składać np stojąc w korku chyba że zgasisz auto ) ponadto ja mam pokrowiec na otwarty dach który strasznie poprawia wygląd, więc chcąc go założyć i tak musisz wyjść z auta, podobnie chowając dach, więc po co ta elektryka? :)
O tym nie wiedziałem, skoro tak to faktycznie mało interesujące to jest. Pokrowiec to obowiązkowa sprawa, będzie pewnie jednym z pierwszych na liście życzeń :bigok:
Dzięki za odp

Edit: Taki mały OT: widzę, że masz u siebie w cabrio fele 17", możesz mi powiedzieć, jakie te felgi mają ET? I czy nic nie ociera na gwincie? Mam felgę 17" ET 35 z mk4, czyli może akurat pod adapter by weszła


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Awatar użytkownika
elcapitan7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: pn sty 24, 2011 23:39
Lokalizacja: Paczków

[Mk3] Kilka pytań przed zakupem cabrio

Post autor: elcapitan7 » pt gru 02, 2011 09:19

też mam ET35 7' szeroka. Z przodu wygląda super praktycznie do samego rantu jest, nic nie obciera, zaś jeśli chodzi o tył to też igła z tym, że dałem dystans 15mm na strone więc zróbiło się jakby ET20 no i delikatnie obciera ale przy prędkości np 80km/h przy wjezdzie na takie koleiny podłużne. Dodam, że mam opone 205/40


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=30&t=399775" onclick="window.open(this.href);return false;

ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

[Mk3] Kilka pytań przed zakupem cabrio

Post autor: ForeCast » pt gru 02, 2011 13:37

Czyli ta opcja raczej odpada, chyba że bym znalazł belkę GTi w dobrej cenie, ale z drugiej strony dobra 16" też robi robotę - to jeszcze temat do przemyślenia :bigok:


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Awatar użytkownika
elcapitan7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: pn sty 24, 2011 23:39
Lokalizacja: Paczków

[Mk3] Kilka pytań przed zakupem cabrio

Post autor: elcapitan7 » pt gru 02, 2011 23:28

nie musisz miec belki gti, wystarczy, że dasz felge bez dystansów to bedzie igła, da dałem bo spodobało mi się szeroko :) dlatego też mam w planach borbet t 16x9J. A co do gleby to jeśli wolisz glebe od duzej felgi to daj sobie 15' :)


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=30&t=399775" onclick="window.open(this.href);return false;

ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

[Mk3] Kilka pytań przed zakupem cabrio

Post autor: ForeCast » pt gru 02, 2011 23:44

Ale w mk4 jest rozstaw śrub 5x100 przecież, a w mk3 4x100, czyli muszę dać adaptery, a to już minimum właśnie 15mm będzie. Myślę, że jeśli nie wykminię nic z moimi 17" to wskoczą jakieś 16" - myślałem nad schmidt modern line


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Awatar użytkownika
elcapitan7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: pn sty 24, 2011 23:39
Lokalizacja: Paczków

[Mk3] Kilka pytań przed zakupem cabrio

Post autor: elcapitan7 » sob gru 03, 2011 00:05

faktycznie bo te felgi masz z IV, moim zdaniem wolałbym je sprzedać i kupić 4x100 :) jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to wal śmiało :) moge Ci wysłać aktualne zdjęcie mojego cabrio, ze wszystkimi zmianami, wtedy zobaczysz czy gleba na 17' będzie Ci odpowiadać


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=30&t=399775" onclick="window.open(this.href);return false;

ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

[Mk3] Kilka pytań przed zakupem cabrio

Post autor: ForeCast » sob gru 03, 2011 10:12

elcapitan7 pisze:faktycznie bo te felgi masz z IV, moim zdaniem wolałbym je sprzedać i kupić 4x100
I tak też ja myślałem - tylko szkoda mi ich, bo to fajny wzór i cabrio nieźle by na tym wyglądało - są dokładnie takie, tylko że grafitowe: http://data.motor-talk.de/data/gallerie ... -51914.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
elcapitan7 pisze:moge Ci wysłać aktualne zdjęcie mojego cabrio, ze wszystkimi zmianami, wtedy zobaczysz czy gleba na 17' będzie Ci odpowiadać
Dobrych cabrio na glebie nigdy za wiele :bigok: Jutro idę obejrzeć takie cudo: http://otomoto.pl/volkswagen-golf-golf- ... 24359.html" onclick="window.open(this.href);return false; auto ma parę wad, ale jeśli by sprzedający zszedł trochę z ceny to bym się zastanowił, gdyby silnik i blacha były w dobrym stanie - trochę dłubania przez zimę i by było dobrze - a szpachlę z klapy bym wykorzystał na ścianę :D. I w zasadzie mam jedno pytanie, bo na ostatnim zdjęciu nie ma fragmentu uszczelki - jak myślisz, da się to gdzieś znaleźć poza ASO?


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Awatar użytkownika
elcapitan7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: pn sty 24, 2011 23:39
Lokalizacja: Paczków

[Mk3] Kilka pytań przed zakupem cabrio

Post autor: elcapitan7 » sob gru 03, 2011 17:33

ta felga to wzór porsche!! faktycznie ładna musi być :) Co do uszczelki to myślę, że w ASO nie będzie to drobie bo to jest kawałem gumy nachodzącej na tą dużą uszczelkę, brat wiele rzeczy kupuje w ASO np ford i VW i takie rzeczy nie są drogie. Dam Ci jeszcze radę co do zakupu cabrio, patrz na rzeczy takie jak dach ( czy przylega do ramki przedniej szyby- tam jest regulacja ale może już być na maxa ) i blacha. Silnik 1.8 kosztuje jakieś 600zł więc jak będzie lipnie chodził to zawsze można kupić i wsadzić :) a blachy to już wiadomo że nie będzie tak jak oryginał. A oto moje cabrio:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=30&t=399775" onclick="window.open(this.href);return false;

ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

[Mk3] Kilka pytań przed zakupem cabrio

Post autor: ForeCast » sob gru 03, 2011 18:18

elcapitan7 pisze: Dam Ci jeszcze radę co do zakupu cabrio, patrz na rzeczy takie jak dach ( czy przylega do ramki przedniej szyby- tam jest regulacja ale może już być na maxa ) i blacha
A możesz mi powiedzieć, jak sprawdzić co z tą regulacją, gdzie to się reguluje?
elcapitan7 pisze:Silnik 1.8 kosztuje jakieś 600zł więc jak będzie lipnie chodził to zawsze można kupić i wsadzić :) a blachy to już wiadomo że nie będzie tak jak oryginał
Gdyby silnik był w rozsypce, to raczej od razu bym szukał ABF-a :bigok: Blacha to priorytet - jedną trójkę już miałem - podłoga i progi to dramat był, jedna wielka połać rdzy
Co do twojej fury, to nie powiem robi robotę, jeszcze tylko projektory na przód i nic więcej nie trzeba . Gleba myślę, że jest taka akurat, daje radę jeszcze normalnie śmigać :grin:
Wpadłem jeszcze na coś takiego: http://otomoto.pl/volkswagen-golf-pink- ... 38644.html" onclick="window.open(this.href);return false; - też czerwona strzała :D Z tym przebiegiem jakiś przekręt jest(wpisy sprzed paru lat), ale środek wydaje się być w porządku. Co prawda prawy bok wydaje się być jakiś malowany, ale zobaczymy, daleko nie mam


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Awatar użytkownika
elcapitan7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: pn sty 24, 2011 23:39
Lokalizacja: Paczków

[Mk3] Kilka pytań przed zakupem cabrio

Post autor: elcapitan7 » sob gru 03, 2011 19:01

wolałem ringi od projektorów :) co do tego golfa to pierwsze co rzuciło mi się w oczy to to, że powinien mieć czarne góry zderzaków skoro ma czarne listwy, no i czarny dół tylnego zderzaka, nie ma też poduszek :( wiadomo że nie powinno się z nich korzystać ale lepiej jak są, a regulacja jest tak: jak otworzysz dach to na samym przodzie na rogach są 2 śróbki chyba na torxa, i są chyba 4 ząbki, za ich pomocą reguluje się to czy dach ma być niżej czy wyżej z tego co pamiętam


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=30&t=399775" onclick="window.open(this.href);return false;

ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

[Mk3] Kilka pytań przed zakupem cabrio

Post autor: ForeCast » sob gru 03, 2011 19:34

elcapitan7 pisze: co do tego golfa to pierwsze co rzuciło mi się w oczy to to, że powinien mieć czarne góry zderzaków skoro ma czarne listwy, no i czarny dół tylnego zderzaka
Właśnie są różne wersje Pink Floyd, jedna z górą zderzaków w strukturze i druga ze zderzakami w kolorze a listwami bocznymi w strukturze(swoją drogą nie wiem, kto takie coś wymyślił), dół zderzaka faktycznie śmiesznie wygląda, ale to łatwe do ogarnięcia, nawet samemu. Co do poduszek, to Golf ma być typowo sezonowo-zlotowym autem. Na codzień studiuję Wawie i Golf ma być jako zabawka na letnie i wiosenne weekendy, a w tygodniu: kocyk i garaż :D Także brak poduch bardzo mocno mi nie przeszkadza - ale wiadomo, lepiej mieć niż walnąć głową w taką kierałkę :bigok:
elcapitan7 pisze: jak otworzysz dach to na samym przodzie na rogach są 2 śróbki chyba na torxa, i są chyba 4 ząbki, za ich pomocą reguluje się to czy dach ma być niżej czy wyżej z tego co pamiętam
Czyli gdzieś w okolicach styku z przednią szybą?


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Awatar użytkownika
elcapitan7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: pn sty 24, 2011 23:39
Lokalizacja: Paczków

Re: [Mk3] Kilka pytań przed zakupem cabrio

Post autor: elcapitan7 » sob gru 03, 2011 23:36

Czyli gdzieś w okolicach styku z przednią szybą?[/quote]

tak dokładnie, na rogach.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=30&t=399775" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości