SZUKASZ POMOCY TECHNICZNEJ do Cabrio ??? napisz to tu!!!

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
IGUANA TEAM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn lis 21, 2005 16:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IGUANA TEAM » wt maja 30, 2006 01:17

inters pisze:mam jeszcze jedną teorię na ten temat: długość półosiek. jeśli byłyby za długie to przegub wewnętrzny nie pracuje w optymalnym położeniu i podczas ruchu koła góra dół skraca się lub wydłuża na tyle że szarpie skrzynią i silnikiem a to znowu wprawia cały samochód w nieprzyjemne drgania na nierównej drodze. ale przecież półosiki wymieniałem na inne z drugiego cabrio i nic.
Kiedyś miałem taki patent w innym aucie, okazało się, że półoś był aDELIKATNIE krzywa i przy 140 mnie trzepało. Efekt był identyczny jak przy bomblu na gumie albo krzywych felgach.



Awatar użytkownika
sys
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: pt lis 25, 2005 23:32
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: sys » wt maja 30, 2006 10:28

kolanek pisze:sys a czy przypadkiem ten cabrio ktorego widziales z przodem od mk4 nie byl butelkowo zielony? chyba ze to bylo mk4 cabrio i sie nie przyjrzales dokladnie...
...ten był jasno niebieski... nie wiem jak na to wpadłem ale miałem odczucia, że to typ 3, poprostu coś bylo nie tak ale w pozytywnym znaczeniu ;) ... potem właściciel wyjawił mi, że jest to przeróbka...ponoć był dosyć ostro walnięty więc robił już na styl 4...

...dlatego powiedziałem, że przypasuje przód...nie wiedziałem że jest z tym ciężko... sorry za wprowadzenie w błąd :smoke:


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images2.fotosik.pl/90/8a4a88a5043736fd.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » czw cze 01, 2006 00:47

Pytanko do posiadaczy MK1. Czy wam w zbiorniku tęz tak głośno chlapie paliwo ??
Bo tak się zastanawiam czy mi komory nie poleciały :/
I może wiecie czy od zwykłego MK1 zbiornik będzie pasował ??



Awatar użytkownika
inters
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn mar 20, 2006 00:25
Lokalizacja: Grójec
Kontakt:

Post autor: inters » czw cze 01, 2006 09:29

nowy13 pisze:Pytanko do posiadaczy MK1. Czy wam w zbiorniku tęz tak głośno chlapie paliwo ??
Bo tak się zastanawiam czy mi komory nie poleciały :/
I może wiecie czy od zwykłego MK1 zbiornik będzie pasował ??
witam
trochę słychać jak chlapie,ale głównie słychać zawór przy wlewie w zbiorniku, jest on w postaci klapki, służy do zatrzymania paliwa w razie wymiany wlewu. on tak potrafi stukać jak uato się rozbuja. nie wiem czy będzie pasował zbiornik od zwykłego MK1. Mam taki wyjęty i jak by był drugi od cabrio możnaby je porównać. Pozdr. Piotr

[ Dodano: 01 Cze 2006 09:51 ]
Pomocy MK1 cabrio całe się trzęsie, wpada w nieprzyjemne wibracje !!!

Może ktoś mi pomoże, cały samochód trzęsie się podczas jazdy po nierównej nawierzchni. nie jest to normalne zjawisko, poniewaz mam drugiego golfa cabrio i tamten zachowuje się normalnie. problem wygląda następująco - cała deska rozdzielcza, kierownica, podszybie oraz szyba przednie wpada w boczne wibracje, do tego stopnia że nic nie widać w lusterku i przeskakuje cd. jeśli chodzi o zawieszenie, układ kierowniczy, hamulcowy i koła a nawet półosie wszystko wymieniłem na nowe lub na inne.nic to nie pomaga. może ktoś miał taki problem. Pozdr. inters



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » czw cze 01, 2006 12:35

zakładał ktoś hokeja z VR6 do mk1 Cabrio ?
2 osoby w 3mieście mają, ale ciężko o kontakt z nimi i nie wiem ile tańców jest z tym :(



Awatar użytkownika
Norbert MK1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob lut 18, 2006 17:28
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: Norbert MK1 » czw cze 01, 2006 14:32

Czesc... co do trzesienia... a moze poprostu poduszki pod silnikem Ci sie "skonczyły" i wibracje silnika przechodza w pelni na karoserie. Kumpel mial podobnie, auto tu sie cale telepało, mechanik sprawdzil poduszki pod silnikiem i byly odrazu do wymiany. Na dzien dzisiejszy problemu niema, bo podluchy tłumią swoje i juz... sprawdz to !


VW Golf MkI Cabrio 1.8 GT 2H

Awatar użytkownika
zbikosw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn maja 29, 2006 22:00
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: zbikosw » pt cze 02, 2006 21:23

Witam, dajcie namiary na osłonę przeciw wiatową do MKI


www.logum.pl

Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » sob cze 03, 2006 00:46

zbikosw pisze:Witam, dajcie namiary na osłonę przeciw wiatową do MKI
Nie jeden by chciał na orginał :)
Wcześniej masz opisane jak można sobie samemu zrobić. Nawet fote wrzucałem



skolu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 23:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: skolu » pt cze 09, 2006 10:38

Czy montował ktoś podkładkę pod zderzak od mk.III VR6 do mk.I??? Dużo jest kombinacji??



marcinborys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 24, 2006 23:45
Lokalizacja: kielce

Post autor: marcinborys » sob cze 10, 2006 08:32

Cześć
Czy istnieje różnica w konstrukcji dachu elektrycznego i zwykłego MK I.
Poszukuję kogoś kto mógłby ewentualnie :prayer: zamontować elektrykę dachu.Mam wszystkie potrzebne części ( tak mi się wydaje )



Awatar użytkownika
voytus2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 14:19
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: voytus2 » sob cze 10, 2006 11:51

Czesc MarcinBorys , niema zadnej roznicy z tego co wiem dahc elektryczny jest wtedy kiedy masz 2 silowniki i pompe hydrauliczna.Ja mam cos takiego ale mam jakis problem z elektryka i nie musze dach sam skladac. wogle prad mi niedochodzi do pompy.Jedz z tym do elektryka bo to glownie elekteyczna robota. a i musisz miec wszystkie kable od tego rowniez jak specjalne kostki i bezpieczniki :)


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a54438d85717f614][img]http://images2.fotosik.pl/192/a54438d85717f614m.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
cabriofun
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 23:06
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: cabriofun » ndz cze 11, 2006 11:24

elektyczna ROBOTA jest prosta jak drut i nie ma tam zadnej mecyji, kwestia ustawienia pod dobrym kontem siłowników i ich odpowiednie zamocowanie - bardziej mechanika w tym miejscu jest trudna - czesci elektorniczne to tylko bezpiecznik na bi metal który rozłączy jak sie zaczie grzać pompa, nalezy również wymontować przyciski w tylnych boczkach które po złożeniu dachy zaskakują zabezpieczając go w jak najbardziej spłaszczonej pozycji.


cabrio fun

marcinborys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 24, 2006 23:45
Lokalizacja: kielce

Post autor: marcinborys » ndz cze 11, 2006 13:30

Dzięki za podpowiedzi.Będę walczył a o efektach na pewno poinformuję.



Awatar użytkownika
voytus2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 14:19
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: voytus2 » ndz cze 11, 2006 18:10

Cabrio fun u mnie wszystkie silowniki sa dobze podlaczone , ale jak podnioslem tylna kanape to bylo tam mase kostek rozlaczonych i jakby 2 czujniki jakies lezaly luzem, pompa dobze dziala bo sprawdzalem.Moglbys mi jakis schemat przeslac , bo mechanik co mi robil golfa nie wiedzial jak to podlaczyc.Rozwalilii immobiliser bo mysleli ze to alarm i takie rozne :/mozesz mi pomoc jakos , bo nie chce tracic kolejnych paru stow na elektryka..O jakich przyciskach mowisz w tylnych boczkach??
:bajer:
Ostatnio zmieniony śr kwie 15, 2009 14:56 przez voytus2, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a54438d85717f614][img]http://images2.fotosik.pl/192/a54438d85717f614m.jpg[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości