SZUKASZ POMOCY TECHNICZNEJ do Cabrio ??? napisz to tu!!!

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
m-aciej
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr kwie 26, 2006 21:13
Lokalizacja: Schokken
Kontakt:

Post autor: m-aciej » ndz kwie 30, 2006 19:59

a wiec rozebralem tapicere tylnej klapy i wszystko jest na miejscu, nie ma zadnych wolnych kabli, czy wtyczek, zagleboajac sie w przepastna przestrzen bagarznika tez nie zauwazylem nic co by bylo luzne, nie wpiete.

zaczynam sie obawiac ze sam (bez pomocy mechanika elektryka) tego problemu nie rozwiaze



Awatar użytkownika
kolanek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: śr paź 26, 2005 23:20
Lokalizacja: jarocin/norwich
Kontakt:

Post autor: kolanek » ndz kwie 30, 2006 20:06

no to jak w bagazniku nie ma nic luznego to śmigaj dalej wzdluz przewodow aż do samej skrzynki. zdjecie progu to chyba nic trudnego... pociagnij te przewody mocniej, moze sie okaze ze same wyjadą z progu :smoke:



Awatar użytkownika
m-aciej
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr kwie 26, 2006 21:13
Lokalizacja: Schokken
Kontakt:

Post autor: m-aciej » ndz kwie 30, 2006 20:20

kolanek, tylko jak sie tak przyłoze do rozbierania tego progu, to zebym tylko sam nie zaczal swiecic :hmm:

sry za OT

EDIT:
:grrr: patrztylem dzisiaj ten prog,- i tam tez wszystko jest tak jak powinno, rozebralem tapicerke dookola skrzynki bezpiecznikow- wszystko jakby na miejscu...
odkrecilem klosze lampek z nad tablicy wsadzilem inne zarowki i... poszedl bezpiecznik od prawej strony lamp :kac: nie mam pojecia jak to mozliwe, bo jest przeciez oddzielny od oswietlenia tablicy ale on jest caly.

jak tylko odbiore numery z urzedu to jade do elektryka, bo innegio wyjscia nie widze.

ale dzieki wam za pomoc!



VipeQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt gru 10, 2004 14:14
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: VipeQ » wt maja 02, 2006 16:53

dobra chłopaki watek widze sie rozwija to go podwiesze zeby nie trzeba było go potem szukac bede miał chwile czasu to trzeba na naszym forum zrobic mały pozadek narazie podwieszam tamat :D



Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » śr maja 03, 2006 11:31

nowy moder ??
Duże wyzwanie :D
Zobacz co ma kolanek w podpisie i działaj :D ;) :pub:

Sorry za OT



VipeQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt gru 10, 2004 14:14
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: VipeQ » śr maja 03, 2006 12:05

E tam wyzwanie juz pare for sie moderuje i adminuje wiec nie bedzie problemu :D
trzeba tu troche popilnowac bo Jedrek nie ma za bardzo kiedy sie za to brac :D
Teraz koniec spamu w tym watku :d Posty nie na tematy techniczne bede wywalał zeby mozna było łatwiej znalesc potrzebne nam informacje :D

pozdrawiam VipeQ



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » czw maja 04, 2006 09:52

jadąc około 150km/h po obwodowej na kilka sekund włącza sie kontrolka ciśnienia i brzęczyk, temperatura oleju na MFA wskazuje 100-102 stopnie, olej był wymieniany w listopadzie, od tego czasu zrobiłem 2-2.5 tysiąca kilometrów. Wcześniej tego nie miałem, stan oleju jest ok, ani nie ubył/ani nie przybył. Czujnik sprawdzony-przełożony z innego - jest to samo. W szukaj sprawdzałem. Ktoś miał taki temat ?



Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » czw maja 04, 2006 09:58

Temp na MFA wskazuje temperature oleju a ta czasem pokazuje mi nawet 110 stopni. Koleś założył czujnik dodatkowy w innym miejscu i jemu momentami pokazuje 120 stopni. Nie znam się na tym ale przyczyny nie szukałbym w temperaturze bo moim zdaniem jest ona normalna.

A co to jest ten "brzęczyk" bo nie kumam za bardzo ?



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » czw maja 04, 2006 10:46

brzęczy przy zapaleniu kontrolki ciśnienia oleju



Awatar użytkownika
PeterCabrio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt lis 18, 2005 15:40
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: PeterCabrio » pt maja 05, 2006 23:13

zrob to samo jeszcze raz jak znow sie włączy to moze zaczac sie szukanie albo elektryka (raczej mało prawdopodobne jezeli to sie robi przy takiej drodze) albo cos z panewkami lub pompą oleju za małe cisnienie ... to sa moje sugestie a co do temp oleju to moze dojsc do 145 stopni celcjusza ale wtedy to masakra i silnik trzeba wyłaczyć zeby temp spadła... ja moim jak sie kiedys tam :) spieszyłem do wrocka to olej zagrzałem do 130 stopni ale jak w sobote zobaczyłem tłoki to chyba wtedy troche dostały w tyłek :)



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » sob maja 06, 2006 07:49

okazuje sie, że jak zapala sie kontrolka i brzęczy to chodzi o temperature oleju
a jak zama kontrolka to ciśnienie
jako, ż miałem i kontrolke i brzęczyk, a temperatura była około 100*, więc na chwile obecną temat olewam, bo narazie sie uspokoiło, jak sie znów pojawi to wymienie sobie olej, bo i tak mam za darmo



zeus83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr gru 07, 2005 14:59
Lokalizacja: Łódź

Post autor: zeus83 » czw maja 11, 2006 14:22

witam w golfie mam silnik JH 95KM,wersja amerykanska i niestety wystąpiły następujące problemy:
1.powyzej 4 tys. obrotow zapala mi sie kontrolka od ladowania.
2.jak silnik jets zimny i odpalam samochod to obroty skacza miedzy 1500 a 500 iprzez ok 2-3 sek.po czym gasnie.jak zapale drugi raz to troche sie normuja i musze odczekac z 2 minuty,bo jak dodam gazu to tez gasnie.

z góry dziekuje za wszelką pomoc

pozdrawiam wszystkich posiadaczy cabrio



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » czw maja 11, 2006 15:46

zeus83 o ile masz silniczek krokowy (bo nie wiem co to za silnik) to go wyczyść, ja miałem dość podobnie



zeus83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr gru 07, 2005 14:59
Lokalizacja: Łódź

Post autor: zeus83 » pt maja 12, 2006 12:34

Dzięki
spróbuje,a jesli chodzi o silnik to mam z nim trochę problemów jesli chodiz o części bo byl on tylko w tym modelu i scirocco.z tego co się dowiadywałem to dużo części nie pasuje od silnika 2H.nie wiem czy to prawda.

[ Dodano: Pią Maj 12, 2006 15:16 ]
no tak napisałem, że sprawdze i przeczyszcze,ale nie mam pojęcia jak wygląda i gdzie się znajduje????

pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości