SZUKASZ POMOCY TECHNICZNEJ do Cabrio ??? napisz to tu!!!

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Polsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 20:56
Lokalizacja: Aberystwyth, UK
Kontakt:

Post autor: Polsky » pt kwie 14, 2006 22:40

Hej, posiadam oryginalna kierownice Abarth z Fiata Tipo 2.0 16v (Sedicivalvole) i zastanawiam sie, czy bedzie ona pasowala do golfika. Jezeli nie, to czy jest jakkolwiek mozliwe przymocowanie tego cacka i co bede potrzebowal. Dzieki z gory


sorki za brak polskich znakow, nie posiadam polskiego windowsa...
[b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=45614]SPRZEDAM AUTKO[/url] [/b]

Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » sob kwie 15, 2006 00:36

Najpierw to trzeba ją zobaczyć !
Bo np. ja nie wiem jak ta kiera wygląda



adolf 1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr lut 22, 2006 22:40
Lokalizacja: frombork
Kontakt:

Post autor: adolf 1 » wt kwie 25, 2006 16:26

koledzy jak to jest z mechanizmami el szyb w mk1?bo juz tyle wersji słyszałem,ze niewiem czego sie łapac. jeden jegomosc mówił mi,ze pasują od scirocco i nie trzeba zadnych przeróbek. inny twierdzi,ze nawet od zwykłego mk1 nie pasują bo cabrio ma wzmocnienia w drzwiach. teraz pytanie-czy zwykłe mk1 miały el szyby czy występowały one tylko w cabrio. poradzcie cos bo zwarjuje.



Awatar użytkownika
Meehoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr lis 09, 2005 18:44
Lokalizacja: Łęczna/Lublin/W-wa
Kontakt:

Post autor: Meehoo » śr kwie 26, 2006 20:16

A ja się chciałem spytać o światła... nie wiem co mogło się walnąć, może przełącznik... a objaw jest taki, że: kiedy jadę na światłach krótkich wszystko jest porządku, święcą cacy, po wrzuceniu długich światełek wszystko gaśnie po jakimś czasie (po 30 -60 sek) :otepienie: . Nie świecą się wtedy żadne światełka... jednak jak pociągnę przełącznik do siebie, tak jak do zmiany świateł - zaświecają się długie, tzn wewnętrzne lampy a zewnętrzne dalej ciemne... dopiero po jakimś czasie, jak sobie tak potrzymam na długich wszystko wraca do normy, tzn zapalają się też zewnętrzne lampy...

Jeśli czegoś nie rozumiecie to pytać ;-). Może nie napisałem zbyt jasno...

Nie mam pojęcia co to może być... jeśli ktoś ma jakiś pomysł, lub przechodził przez coś takiego to proszę o pomoc :-).

Pozdrowionka :-)



Ger

Post autor: Ger » śr kwie 26, 2006 20:36

Jeżeli ci all gaśnie to moim zdaniem gdzieś nie ma masy...
ale te jazdy z przełącznikiem dają do myślenia, czy przypadkiem to nie jest przełącznik
może go wypnij i spróbuj na krótko zapalić światła, jeśli ci się uda na krótko je zapalić to masz winowajcę (przełącznik) jak nie to trzeba szukać po instalacji...
np. skrzynka bezpieczników, przekaźniki ...



Awatar użytkownika
Meehoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr lis 09, 2005 18:44
Lokalizacja: Łęczna/Lublin/W-wa
Kontakt:

Post autor: Meehoo » śr kwie 26, 2006 20:44

Dzięki za szybką odpowiedź. Popróbuję troszke w weekend może.

Pozdro i pięknej pogody w weekend :D



Awatar użytkownika
Mikołaj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lis 28, 2005 19:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mikołaj » sob kwie 29, 2006 12:25

3 dni temu spotkało mnie coś podobnego, z tym że mialem tylko światła drogowe i pozycyjne, a światła mijania gasły co chwile, aż przestały działać. Wymiana przełącznika pomogła. (cena 17pln)



Awatar użytkownika
m-aciej
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr kwie 26, 2006 21:13
Lokalizacja: Schokken
Kontakt:

Post autor: m-aciej » sob kwie 29, 2006 12:39

wczoraj wieczorem zauwazylem ze brakuje mi oswietlenia tasblicy w mk3C i lampka w bagarzniku nie swieci :/ wyjalem ta lampke z bagarznika sprawdzilem zarowke i jset dobra probowalem podlaczyc inna, nawet diode(12V) podpinalem pod te styki i nic... a jak montowalem obudowe spowrotem to zware zrobilem ta lampka o blecha (czyli wychodzi na to ze prad tam jest to czemu nie swieci?
a moze bezpieczniki? tylko ktore to sa?
z gory dzieki za odpowiedzi :)



adolf 1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr lut 22, 2006 22:40
Lokalizacja: frombork
Kontakt:

Post autor: adolf 1 » sob kwie 29, 2006 22:14

bezpieczniki to najlepiej sprawdzic wszystkie,bo moze niedziala jeszcze cos,o czym niewiesz ;)



Awatar użytkownika
kolanek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: śr paź 26, 2005 23:20
Lokalizacja: jarocin/norwich
Kontakt:

Post autor: kolanek » ndz kwie 30, 2006 01:08

jezeli chodzi o lampke w bagazniku to winą moze byc bezpiecznik bo cale oswietlenie wnetrza i bagaznika podpiete jest na jednym bezpieczniku - bezpiecznik oznaczony "interior and luggage compartment light" czy jakos tak - bez problemu go znajdziesz (z tego co pamietam 10 amper). Wiec jak by ten bezpiecznik nie dzialal to cala deska ci nie bedzie swiecic i lampka w bagazniku. Bezpieczniki sa opisane na pokrywie skrzynki bezpiecznikow.
Jak to nie pomoze to bedziemy dzialac dalej.



Awatar użytkownika
m-aciej
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr kwie 26, 2006 21:13
Lokalizacja: Schokken
Kontakt:

Post autor: m-aciej » ndz kwie 30, 2006 11:45

sprawdzilem wczoraj i wszystkie bezpieczniki sa cale... i swieci wszystko oprocz tej lampki w bagarzniku i zewnetrzne oswietlenie tez jest kompletne procz lampek nad tablica.
a dlaczego iskrzy jak sie zetknie styki lampki z blacha?



Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » ndz kwie 30, 2006 11:49

gdzieś masz przebicie i dlatego masz zwarcie i iskrzy. Podłącz sobie na krótko od kostki gdzie idą kable do oświetlenia tablicy. JAk będzie świecić to problem będzie w kablach.



Awatar użytkownika
PeterCabrio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt lis 18, 2005 15:40
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: PeterCabrio » ndz kwie 30, 2006 12:22

a moze masz tak jak ja ze lampka w bagazniku swieci tylko wtedy gdy mam swiatla postojowe wlaczone ??



Awatar użytkownika
kolanek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: śr paź 26, 2005 23:20
Lokalizacja: jarocin/norwich
Kontakt:

Post autor: kolanek » ndz kwie 30, 2006 13:02

niekoniecznie iskrzy dlatego że jest przebicie tylko musiałeś dotknąć plusem do masy czyli tak jak piszesz dotknales lampką blache. a sprawdzales czy lampka dziala przy otwartych drzwiach??
jezeli nie dziala to otworz klape bagaznika i zdejmij z niej tapicerke i sprawdz czy do zamka podlaczona jest kostka z przewodami. Jezeli jest to problem lezy gdzies dalej w przewodach. Bo jesli piszesz ze oswietlenie tablicy tez nie dziala to moze gdzies byc cos porozcinane. Zdejmij tą rurke gumowa przez ktora ida przewody z auta do klapy i sprawdz czy tam jest wszystko popodpinane. A jak dalej nic to musisz niestety przejrzec cala instalacje. Zdejmij caly boczek z lewej strony w bagazniku i sprawdz czy nic nie jest wypięte. Potem zdejmij próg w aucie z lewej strony i przejrzyj wszystkie przewody idące do skrzynki bezpieczników.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości