Cabrio??? z allegro.

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » pt kwie 07, 2006 17:39

Przed chwilą otrzymałem wyjaśnienie :D

"samochod zostal sprowadzony dla poprzedniego wlasciciela z USA bo tam wlasnie ten samochod jezdzil.
Moze zostal wyprodukowany w europie a tuningowany w usa.
nie moge zgodzic sie tylko co do tego, ze takich golfow jak moj jezdzi pelno. Do tej pory nie widzialem ani jednego.
Aha jeszcze kwesria cabrio vs cabriolet. Nie jestem pewien ale z tylu logo "cabrio" mialy golfy MK2 i nowsze. Jest roznica bo na stronie VW uzywaja raz takiego oznaczenia a raz takiego.
Nie jest to zwykla popularna wersja"

I tym wspaniałym i śmiesznym tekstem kończę korespondencje z kolęgą od cabrio za 20000 :D



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » pt kwie 07, 2006 18:47

odpisz mu że nie było fabrycznego mk2 cabrio ani cabriolet :D



goose
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn lis 07, 2005 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: goose » pt kwie 07, 2006 19:57

wiecie co przespałem się z tą kwestią i stwierdzam że nie można być takim osłem, to po prostu niemożliwe :rotfl: ... jak dla mnie to musi być prowokacja może jakiegoś fanclubu japończyków albo Fiata :grin:



Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » ndz kwie 09, 2006 00:32

Łuki napisał/a:
odpisz mu że nie było fabrycznego mk2 cabrio ani cabriolet


Dalsza dyskusja nie ma sensu.
Kolo jest najmondrzejszy i uważa że ma najładniesze MK1 cabriolet w PL Mimo że to szpachlex

[ Dodano: Nie Kwi 09, 2006 00:32 ]
eeeeeee. Kolega po mojej rozmowie zmienił opis



Awatar użytkownika
IGUANA TEAM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn lis 21, 2005 16:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IGUANA TEAM » ndz kwie 09, 2006 14:11

Też wysłałem maila z pewnymi zapytaniami zobaczymy co odpisze :-) Oto moja treść:
Witam.
Właśnie szukam podobnego auta ale chciałbym się dowiedzieć jaka jest różnica miedzy cabrio a cabrioletem i czym się różni wersja amerykańska od europejskiej?
pozdrawiam
Jarek.
Czekamy na odpowiedź :-)



adolf 1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr lut 22, 2006 22:40
Lokalizacja: frombork
Kontakt:

Post autor: adolf 1 » ndz kwie 09, 2006 14:22

niech ktos sie go jeszcze zapyta jak mu sie udało dostac skorzaną skrzynie biegów. bo w opisie kolo wspomina,ze oprócz nowych skór na desce jest takze skórzana skrzynia. gratuluje mu zapału. i moze niech ktos mu podesle linka na tą czesc forum. niech jegomosc poczyta co o jego cudzie myslą znawcy tematu. piwo dla tego ananaska. ja płace ;)



Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » ndz kwie 09, 2006 14:27

adolf 1 pisze:piwo dla tego ananaska. ja płace
Rozrzutny ;)



adolf 1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr lut 22, 2006 22:40
Lokalizacja: frombork
Kontakt:

Post autor: adolf 1 » ndz kwie 09, 2006 14:53

niech ctrace. ale chociaz wszyscy sie posmialismy wszyscy tym kosztem. chociaz mnie to az kolo podkórwił swoją głupotą.



Karbolet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob lis 05, 2005 23:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Karbolet » ndz kwie 09, 2006 16:18

Ej panowie, wydaje mi się jednak, że jesteście nieco ksenofobiczni.
Ale jak przeczytałem ten wątek, to mam wyodrębnione 2 powody różnicy w nazwie dla bezdachowca, lub jak kto woli, bezdaszaka..

1. - Cabrio to robiony na taśmie i sprzedawany na pniu samochód;
- Cabriolet to taki samochód ale po efekcie tuningowania przed zewnętrzną firmę.

lub:

2. - Cabriolet to Volkswagen typ 155
- Cabrio to bezdachowy Golf III.

Jedno drugiemu nie schlebia.

Mój na badge'u z tyłu ma treść Cabriolet, co mi pozwala sądzić, że jeżdzę kabrioletem, ale mój świat nie zawali się, gdyby okazało się, że to Cabrio.

Na szczęście mamy wolny rynek i każdy może decydować, czym chce jeździć i za ile cenić swoje cztery kółka.

Pozdrav :)



Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » ndz kwie 09, 2006 17:09

Zgodze się z tym że MK1 dostała nazwe od Karmmana cabriolet.
Golf 3 też był robiony przez karmmana i miał już w nazwie cabrio.

A jakie są różnice ??

Moim zdaniem to skrócili nazwe o końcókę "let", żeby się szybciej wymiawioło :D :P



Awatar użytkownika
IGUANA TEAM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn lis 21, 2005 16:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IGUANA TEAM » ndz kwie 09, 2006 22:56

Wydaje mi się albo już jestem too drunk, że kolo zmądrzał ale ceny nie zmienił :-) Oto odpowiedź na maila:

co do nazwy cabrio vs cabriolet to nie wiem jakie sa fizycznie zauwazalne roznice procz nazwy. wiem tylko ze niektore z golfow bez dachow to cabrio a niektore cabriolety.
co do amerykanskiej wersji (standardowo) to samochody takie maja trzecie swiatlo stopu (u mnie go nie ma), metalowe a nie plastikowe zderzaki (u mnie sa plastikowe poniewaz byly wymieniane wlasnie z metalowych) oraz klimatyzacja (u mnie takze jej nie ma poniewaz montowano ja chyba dopiero po 1986 roku (w cabrioletach) a moj jest z roku 1985... poza tym jest to wersja sportowa a klimatyzacja. Ponadto oczywiscie liczniki w milach oraz wskazniki przy skrzyni biegow (zdjecie trzecie od gory). Jeden z uzytkownikow ostatnio zarzucil mi ze nie jest to amerykanska wersja wlasnie z braku tych glownych trzech charakteryzujacych ja elementow. Zaznaczam jednak zawsze, ze jest to wersja sportowa, po fabrycznym tuningu, w ktorej nie wyobrazam sobie klimatyzacji, zderzakow z metalu i dodatkowych swiatel. samochod jest tak zaprojektowany i zmodyfikowany aby byl jak najlzejszy. nie jest to zwyczajny, standardowy model golfa mk1 1,8 GTI i zawsze to podkreslam.
Pozdrawiam
P.I


Hmmm, nie wiem czy go kupię :-) bez klimy, amerykaniec? He, he.



skolu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 23:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: skolu » pn kwie 10, 2006 11:48

"...samochod jest tak zaprojektowany i zmodyfikowany aby byl jak najlzejszy..." tak tak tak i dlatego dzięki zdjęciu światła stop z klapy odeszło mu pewnie z 10 kg eheheeeheheheeheeheh :panna: :rotfl: :rotfl: :rotfl:



goose
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn lis 07, 2005 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: goose » pn kwie 10, 2006 21:31

kolo ewidentnie sam dorabia sobie ideologie do tego grata :grin: kto robiłby "sportową wersje" odchudzoną z "kilogramów"klimatyzacji i trzeciego światła stopu w cabriolecie gdzie cały ten mechanizm dachu waży chyba z tonę :rotfl:



valdix2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt lis 23, 2004 15:32
Lokalizacja: wrocław

Post autor: valdix2 » czw kwie 13, 2006 20:00

IGUANA TEAM pisze:Wydaje mi się albo już jestem too drunk, że kolo zmądrzał ale ceny nie zmienił :-) Oto odpowiedź na maila:

co do nazwy cabrio vs cabriolet to nie wiem jakie sa fizycznie zauwazalne roznice procz nazwy. wiem tylko ze niektore z golfow bez dachow to cabrio a niektore cabriolety.
co do amerykanskiej wersji (standardowo) to samochody takie maja trzecie swiatlo stopu (u mnie go nie ma), metalowe a nie plastikowe zderzaki (u mnie sa plastikowe poniewaz byly wymieniane wlasnie z metalowych) oraz klimatyzacja (u mnie takze jej nie ma poniewaz montowano ja chyba dopiero po 1986 roku (w cabrioletach) a moj jest z roku 1985... poza tym jest to wersja sportowa a klimatyzacja. Ponadto oczywiscie liczniki w milach oraz wskazniki przy skrzyni biegow (zdjecie trzecie od gory). Jeden z uzytkownikow ostatnio zarzucil mi ze nie jest to amerykanska wersja wlasnie z braku tych glownych trzech charakteryzujacych ja elementow. Zaznaczam jednak zawsze, ze jest to wersja sportowa, po fabrycznym tuningu, w ktorej nie wyobrazam sobie klimatyzacji, zderzakow z metalu i dodatkowych swiatel. samochod jest tak zaprojektowany i zmodyfikowany aby byl jak najlzejszy. nie jest to zwyczajny, standardowy model golfa mk1 1,8 GTI i zawsze to podkreslam.
Pozdrawiam
P.I


Hmmm, nie wiem czy go kupię :-) bez klimy, amerykaniec? He, he.
:hmm: :hmm: :crazy: rozwalil mnie ten gosciu :green_fuck:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości