Kierownica z mkIV do mkIII

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
piotr18011
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn mar 22, 2010 22:57
Lokalizacja: Dęblin
Kontakt:

Kierownica z mkIV do mkIII

Post autor: piotr18011 » śr mar 24, 2010 19:54

Witam.

Przejrzałem trochę tematów ale nic konkretnego na ten temat nie znalazłem. Było o zmianie kierownicy ale normalnej IV do III a wersja od cabrio się różni, a ja właśnie chciałbym założyć kierownice trójramienną z wersji 3.5 czy 4 (jak tam kto uważa) do mojej III. Zauważyłem, że w IV w wersji zwykłej kierownica jest czteroramienna a w cabrio trójramienna. Czy ktoś może zmieniał sobie? Czy będzie pasowała (czy nie będzie odstawała)? Jak to jest z poduszką, czy nie będzie żadnych problemów? I czy plastiki też bym musiał wymienić, bo zauważyłem że w wersji po lifcie przycisk do awaryjnych jest na środku deski pod sterowaniem nawiewu?


Taką kierownicę posiadam
Obrazek


A na taką chciałbym zmienić
Obrazek



Awatar użytkownika
MIMIK144
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: wt lip 18, 2006 16:18
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Post autor: MIMIK144 » czw mar 25, 2010 00:24

Musisz kupic kierownice od Golfa 3.5 cabrio, przekladasz na zasadzie P&P, czyli zdejmujesz swoja, zakladasz od 3.5 i jest cacy, wszystko pasuje i nic nie trzeba przerabiac.



Awatar użytkownika
piotr18011
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn mar 22, 2010 22:57
Lokalizacja: Dęblin
Kontakt:

Post autor: piotr18011 » czw mar 25, 2010 18:59

No to w takim razie prosta sprawa :grin: :grin:. Bo znalazłem kilka tematów gdzie pisali że coś trzeba przerabiać bo kierunki nie odbijają i że kierownica odstaje od plastików. Ale skoro robiąc przekładkę kierki z cabrio 3.5 do 3 nie ma problemu to w najbliższym czasie biorę się za robotę :grin: . A powiedz jeszcze kolego z poduszką nie będzie problemu? Będzie ona aktywna? Bo bezpieczeństwo w końcu najważniejsze :grin: :grin:



Awatar użytkownika
MIMIK144
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: wt lip 18, 2006 16:18
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Post autor: MIMIK144 » czw mar 25, 2010 22:16

Tak jak mowisz, inni pisza, ze trzeba przerabiac, bo przekladali od MK4, a kierownica od MK3.5 cabrio jest kierownica od MK3 (technicznie) a wizualnie MK4

Wszystko pasuje... Przymierzalem do taty dupowozu (vento) i pasilo, a tak samo jak Ty ma poduszke. Wiec nie ma sie czym martwic, tylko zakladac :bigok:

Polecam pomyslec o przekladce deski rozdzielczej z Mk3.5 do zwyklej 3, deska z cabrio, ale tylko mk3.5 ma fajna chropowata strukture :bajer: bede za kilka dni w domu, to Ci zrobie fotke jak cos.



Awatar użytkownika
piotr18011
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn mar 22, 2010 22:57
Lokalizacja: Dęblin
Kontakt:

Post autor: piotr18011 » pt mar 26, 2010 00:37

MIMIK144 rozwiałeś moje wątpliwości i poprawiłeś humor :grin:.

Co do tej deski to faktycznie jest "ładniejsza" i zastanowię nad zmianą, ale niestety mało czasu mam teraz na dłubanie przy aucie (szkoła :grrr: ), więc przeprowadzam zmiany stopniowo, teraz kierownica później myślałem nad zmianą licznika (może Golf IV tyle że już nie cabrio) za jakiś czas być może wymienię deske :grin: :grin:

Żałuję że nie wziąłem się wcześniej ale zimno było nie miałem jakoś zapału :grin: :grin:, teraz bym miał przygotowaną furkę do sezonu a ciepło się robi daszek można złożyć i śmigać :bigok:

No i wielkie dzięki za pomoc :D
Ostatnio zmieniony pt mar 26, 2010 00:38 przez piotr18011, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości