Modyfikacja licznika - zmiana totalna podświetlenia

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

cjubas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt paź 12, 2012 12:38
Lokalizacja: Sosnowiec

Modyfikacja licznika - zmiana totalna podświetlenia

Post autor: cjubas » sob mar 12, 2016 21:22

Cześć ;)

Jakoś mnie tak naszło na odświeżenie wyglądu licznika w mk4, miałem kupować tarcze indiglo, ale w końcu stwierdziłem, że sam sobie coś zmajstruje;) Chciałbym się teraz pochwalić moim mini projekcikiem :grin: Swoją drogą wróciłem do półfisa, bo mi sie full fis znudził, modyfikację tą można przeprowadzić na dowolnym liczniku.

I tak, nie dokumentowałem tego wszystkiego, gdyż nie miałem zamiar pisać poradnika, bo nie wiedziałem jak mi to wyjdzie. Żeby nie gadać o niczym, poniżej fotki pacjenta, który wpadł mi w łapy:
Obrazek
więcej tutaj, przynajmniej fotki nigdy nie wygasną :bajer:
http://1drv.ms/1RWPPq8" onclick="window.open(this.href);return false;

Wszystko co zrobiłem:
- wymiana diod niebieskich na diody białe, zakupiłem 2 rodzaje, osobiście najbardziej spodobały mi się diody od OSRAM'a, LWT673-S1-5C-0-20. Diody oczywiście w obudowie PLCC2,
- wymiana diod pod wskazówkami na nowe czerwone, OPTOSUPPLY OSR5RUS1C1A,
- wymiana diod pod ekranami od godziny i przebiegu, na te zdjęte ze wskazówek. Testowałem też te co dałem pod wskazówki, moim zdaniem jednak wpadały za bardzo w pomarańcz,
- w ekranikach od godziny i przebiegu zdarta folia polaryzacyjna, i kupiona nowa, przyklejona tak, aby powstał negatyw tego co mamy oryginalnie.

I w zasadzie tyle. Wszystko co użyłem jest subiektywnie wg mnie najlepsze, zawsze ktoś może mieć krótsza przeprawę, gdyby chciał sobie zmodyfikować licznik ;)
W razie pytań piszcie śmiało ;)



czarny92
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt lut 14, 2012 23:47
Lokalizacja: Ostrów Maz

Modyfikacja licznika - zmiana totalna podświetlenia

Post autor: czarny92 » ndz mar 13, 2016 18:26

Modyfikacja na duży plus brawo :bajer: Chyba i ja sobie tak zrobię w piątce :chytry: Mógłbyś dać linka do foli polaryzacyjnej jaką użyłeś ?



cjubas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt paź 12, 2012 12:38
Lokalizacja: Sosnowiec

Modyfikacja licznika - zmiana totalna podświetlenia

Post autor: cjubas » ndz mar 13, 2016 22:11

Dzięki ;)

Jasne, proszę: http://allegro.pl/folia-polaryzacyjna-s ... 15846.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Zero_Gravity
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: sob lip 12, 2014 16:44

Modyfikacja licznika - zmiana totalna podświetlenia

Post autor: Zero_Gravity » sob mar 26, 2016 09:55

Jakiej lutownicy używałeś do tego? :) I jak uzyskałeś efekt negatywu? :)



cjubas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt paź 12, 2012 12:38
Lokalizacja: Sosnowiec

Modyfikacja licznika - zmiana totalna podświetlenia

Post autor: cjubas » sob mar 26, 2016 10:32

Lutownica standardowa, ze zwykłym grotem, nie pamiętam w tej chwili oznaczenia. W każdym razie tradycyjny, nie do smd. Chwila wprawy i potem już w miarę szło, jednak wulgaryzmy podczas pracy się sypały ;)

Efekt negatywu uzyskany poprzez przyklejenie folii polaryzacyjnej pod innym kątem niz standardowa (starą trzeba odkleić). Napisałem to zresztą w pierwszym poście (fakt może innymi słowami...) :-)



Awatar użytkownika
Zero_Gravity
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: sob lip 12, 2014 16:44

Modyfikacja licznika - zmiana totalna podświetlenia

Post autor: Zero_Gravity » sob mar 26, 2016 10:38

Akurat mam kurzący się licznik z passata 1/2 fis, więc będę majstrował :D Licznik podłączałeś na stole? :D



cjubas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt paź 12, 2012 12:38
Lokalizacja: Sosnowiec

Modyfikacja licznika - zmiana totalna podświetlenia

Post autor: cjubas » sob mar 26, 2016 10:41

Tak ;)
Wgralem sobie od razu wsad z aktywowanym podświetleniem ekraników po zapłonie, ograniczyło mi to ilość kabli do podłączenia ;)

Na zgaszonych ekranikach raczej Ci sie nie uda dobrze zrobić negatywu. Wiem bo zdzierałem pare razy przyklejoną już folie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości