Kilka pytań odnośnie optycznego tuningu

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Spooky Fox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw lip 28, 2011 09:17
Lokalizacja: DKL

Kilka pytań odnośnie optycznego tuningu

Post autor: Spooky Fox » pt cze 27, 2014 21:52

Witam. Ostatnimi czasy zbierałem troszkę kaski i przed zakupem paru części pojawiło się kilka pytań, na które pragnąłbym poznać odpowiedzi. Najlepiej od osób zaznajomionych z mk2 :)

Otóż w swoim mk2 mam wąskie zderzaki, a chciałbym szerokie. Na alledrogo się rozglądałem i dostrzegłem, że jedne są z jakimiś belkami, a inne bez. I tu parę pytanek -

1) co to za belka i dlaczego w jednych są, a w innych nie?

2) czy jeśli mam wąskie zdesie to czy będę miał problemy z zamocowaniem szerokich?

3) zakupiłem gofera już z obniżonym zawieszeniem. Z tego co widzę, to jakieś 20-30mm. Dolny hokej mocno nie zawadza o progi. Czy szeroki zdeś będzie się kończył na tej samej wysokości co hokej pod wąskim?


Teraz druga kwestia. Klamki. Po prostu mega zmora jeśli chodzi o mk2. Na alledrogo wyczaiłem klamki a'la Golf mk3. Czy takie klamolki mocno gniotą ogólny wizaż dwójeczki? Bo z prawej strony mam chyba oryginał i póki co chodzi dobrze, ale z drugiej strony nie używam tej klamki tak często jak tej z lewej strony. Słyszałem o jakichś przeróbkach dzięki którym nie ma problemu, ale niestety muszę się przyznać, że do takich prac mam dwie lewe ręce i nie chcę nic sobie spierniczyć :)

Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc i dziękuję z góry.

Pozdrawiam, Lechu.


"Because icons never die. They just...get...faster"

Awatar użytkownika
dessupp
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: ndz paź 06, 2013 13:23
Lokalizacja: Wroclaw

Kilka pytań odnośnie optycznego tuningu

Post autor: dessupp » sob cze 28, 2014 18:06

Zderzak to tylko "obudowa", mocujesz go na belce a belke do podluznic, szeroki i waski zderzak maja inne belki wiec musisz szukac zderzaka juz z belka. Nie polecam zamiennikow, lepiej jedz na szrot albo kup na allegro uzywane, podobne pieniadze a lepsza jakosc i spasowanie.
Hokej wisi tak samo jesli w obu wariantach jest taki sam czyli "waski" lub "szeroki".

Tez mialem problemy z klamkami, lepiej po szrotach szukac oryginalow i wkladke przelozyc, mialem juz 3 zamienniki roznych firm i kazda zdechla albo sie wyrobila albo inne. Te od mk3 to troche wies moim zdaniem ale auto twoje to i twoje mody.

Pelno jest tematow na forum jak mocowac, sciagac, przerabiac, naprawiac te elementy wiec zdolnym byc nie trzeba.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości