Światła dziennej, halogeny i nie tylko 4w1

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
sebabana
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob lip 27, 2013 15:15
Lokalizacja: Tczew

Światła dziennej, halogeny i nie tylko 4w1

Post autor: sebabana » ndz lis 17, 2013 13:03

Coś takiego znalazłem. http://allegro.pl/swiatla-ledowe-osram- ... 15897.html
Ciekawe rozwiązanie.

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]


Obrazek

miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

Światła dziennej, halogeny i nie tylko 4w1

Post autor: miskieusz » ndz lis 17, 2013 23:40

gdyby nie cena to patent byłby naprawdę ciekawy...:p



Awatar użytkownika
sebabana
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob lip 27, 2013 15:15
Lokalizacja: Tczew

Re: Światła dziennej, halogeny i nie tylko 4w1

Post autor: sebabana » ndz lis 17, 2013 23:44

miskieusz pisze:gdyby nie cena to patent byłby naprawdę ciekawy...:p
Jeszcze trochę czasu minie i cena będzie niższa i będzie w czym wybierać.


Obrazek

Kingsais
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt lis 22, 2013 18:48

Światła dziennej, halogeny i nie tylko 4w1

Post autor: Kingsais » pt lis 22, 2013 23:47

Witam

Szukam dobrych to znaczy mocnych listw LED do jazdy dziennej, nie chcę jakiś świeczek których przy zachmurzonej pogodzie nie widać, tylko chodzi mi o takie naprawdę mocne, ma ktoś może takie??

Wczoraj widziałem gościa z TIRa który miał takie mocne LEDy że stałem w odległości ok 100m i max mocno one świeciły dodatkowo miał jeszcze inne LEDy ale tamte ledwo co było widać więc wiem że musi być jakaś różnica między nimi i właśnie o takie mocne mi chodzi

Proszę o konkretny model i nazwę, zdjęcia świateł jak świecą za dnia a także nocą mile widziane :)



miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

Światła dziennej, halogeny i nie tylko 4w1

Post autor: miskieusz » ndz lis 24, 2013 15:59

Kingsais, mocne ledy to jedno a takie które mają sens to drugie... ogólnie wg mnie pasek :ass: a nie świeci. Ja mam nssc hp510 i przyznam szczerze, że jestem zadowolony itp. Sama firma daje radę, dobra jakość rozsądna cena itp itd



Kingsais
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt lis 22, 2013 18:48

Re: Światła dziennej, halogeny i nie tylko 4w1

Post autor: Kingsais » ndz lis 24, 2013 20:38

miskieusz pisze:mocne ledy to jedno a takie które mają sens to drugie...
nie rozumiem tego co napisałeś możesz bardziej to wyjaśnić??

Te twoje nawet na zdjęciach przyzwoicie świecą ale chyba bym wolał jednak mocniejsze i w listwie niż okrągłe.



Awatar użytkownika
sebabana
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob lip 27, 2013 15:15
Lokalizacja: Tczew

Re: Światła dziennej, halogeny i nie tylko 4w1

Post autor: sebabana » ndz lis 24, 2013 23:04

Kingsais pisze:
miskieusz pisze:mocne ledy to jedno a takie które mają sens to drugie...
nie rozumiem tego co napisałeś możesz bardziej to wyjaśnić??

Te twoje nawet na zdjęciach przyzwoicie świecą ale chyba bym wolał jednak mocniejsze i w listwie niż okrągłe.
Może coś takiego?
http://allegro.pl/swiatla-dzienne-drl-0 ... source=mlt Nie wiem jak to świeci, ale wydaje się, że całkiem dobrze. Sam się zastanawiam co kupić, bo chciałem zamontować te http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dzie ... 01922.html tylko poco takie drogie. Może te w pierwszym linku będą ok.

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony pn lis 25, 2013 12:58 przez sebabana, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

Światła dziennej, halogeny i nie tylko 4w1

Post autor: miskieusz » pn lis 25, 2013 10:41

Kingsais, chodziło mi o to, że LEDy nie mają dawać po gałach na 100metrów bo tylko oślepiają a powinny spełniać swoją funkcję - świateł do jazdy dziennej. Jeśli chodzi o płaskie, jestem przeciwnikiem, bo wg mnie nie dają dobrze skupionego światła i giną na aucie. Okrągłe lepiej widać.



Kingsais
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt lis 22, 2013 18:48

Światła dziennej, halogeny i nie tylko 4w1

Post autor: Kingsais » pn lis 25, 2013 21:52

miskieusz, własnie się nie zgodzę z tobą bo te co widziałem na tym TIRze były bardzo dobrze widoczne i mega mocne w porównaniu do tych wszystkich co on miał zamontowane a nawet w porównaniu do tych wszystkich co inni kierowcy mają zamontowane na swoich samochodach, które mijam na drodze, więc uwierzcie mi że te z TIRa byłyby bardzo dobrze widoczne.
Tylko jak takie mocne znaleźć?? Czym się sugerować??

Nie mówię że okrągłych nie biorę pod uwagę ale muszą one być na prawdę mocne, chce żeby je było z daleka widać, żeby nie było tego co piszesz że "giną na aucie"



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Światła dziennej, halogeny i nie tylko 4w1

Post autor: jhosef » pt lis 29, 2013 12:50

Ja szukam zastępstwa do lamp w country to widzę jakie one maja ceny. Niektóre zestawy kosztują tyle, że nogi miękną...



Awatar użytkownika
krystek21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: wt mar 05, 2013 22:59
Lokalizacja: Suwałki

Światła dziennej, halogeny i nie tylko 4w1

Post autor: krystek21 » sob lis 30, 2013 01:40

Ja do Bory kupiłem moduł świateł dziennych. Nie są to diody. Podłącza się go pod przewody lamp od świateł długich. Następnie można ustawić intensywność świecenia. Równie dobrze moduł można podłączyc pod światła krótkie tylko nie wiem czy wtedy światło nie będzie za słabe (regulacja od 30 do 60% mocy max światła). Do tego dodatki jak coming home, leaving home... Cena koło 150 zł choć można kupić taniej o połowe inne nie markowe. W dzień światła nie oślepiają, po zmroku nie można ich używać bo oślepiają chyba że opuścimy pokrętłem reflektory na dół.



Awatar użytkownika
sebabana
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob lip 27, 2013 15:15
Lokalizacja: Tczew

Światła dziennej, halogeny i nie tylko 4w1

Post autor: sebabana » sob lis 30, 2013 14:09

krystek21, To jakich świateł używasz do jazdy dziennej? Cena za sam moduł to jak za cały komplet z diodami.


Obrazek

miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

Światła dziennej, halogeny i nie tylko 4w1

Post autor: miskieusz » sob lis 30, 2013 21:03

krystek21, tyle, że nie masz na to homologacji, więc dowód polecieć może.
za 150zł kupujesz normalne DRL i nie ma problemów;)



Awatar użytkownika
krystek21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: wt mar 05, 2013 22:59
Lokalizacja: Suwałki

Światła dziennej, halogeny i nie tylko 4w1

Post autor: krystek21 » pn gru 02, 2013 00:02

Ale po co mi homologacja? Wygląda to tak jakbym miał załączone same światła krótkie. A reszta się nie pali bo po co w dzień ma się palić podświetlanie zegarów, przełączników, podświetlenie tablicy itp. To są DRL bez diód i reszty zabawek pod oryginalne reflektory.

A co to normalnych DRL diodowych np Osram są fajne i elegancko świecą. Tylko nie widzi mi się montowanie tych podłużnych pasków gdzieś w zderzaku czy kratkach zderzaka. Nie podoba mi się to i już, dlatego mam takie :)

A co do dowodu to na mieście kilka razy mijałem radiowóz, czy też stali za mną i nie było problemu. Raz myślałem że mnie zatrzymają do kontroli bo stali na poboczu i widzieli że mam włączone światła DRL, gdy ich minąłem zaczeli jechać za mna a jak wiadomo z tyłu się nic nie pali. Ale było bez problemu :) Chcecie to mogę zrobić kilka fotek i wrzucić to zobaczycie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości