Zielone zarowki w kierunkach ala US

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Aivars
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 23:02
Lokalizacja: okolice miastastumostów

Zielone zarowki w kierunkach ala US

Post autor: Aivars » wt lis 12, 2013 22:57

Siema,

Chce zebrac info na temat zielonych zarowek w czerwonych kloszach kierunkowskazow w tylnych lampach. Na necie jest szczatkowe info na ten temat, niby sa lakiery do zarowek ale wiekszosc ludzi je odradza, tak sam z kapturkami kolorowymi. Ale do rzeczy- przerobilem lampy od cl na red/black/red i poszukuje sposobu/patentu na zielona zarowke, ale taka, ktora byloby normalnie widac w dzien, nie musi to byc led, moze byc 'zwykla', jednak nic sensownego nie znalazlem procz tej opcji, jednak cena mocno odstrasza:


http://allegro.pl/zarowka-led-zielona-p ... 62557.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Filmik jak ta zarowka 'dziala':
" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak widac taka opcja daje rade, ale po prostu chce wykombinowac cos tanszego i tyle ;) Uprzedzajac wypowiedzi milicjantow- nie poruszam tutaj jakiejkolwiek kwestii legalnosci w/w dzialan i prosze o to samo rozmowcow :pub:

Zapraszam do dyskusji !


ain't low enough.

Awatar użytkownika
Peter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 290
Rejestracja: pn mar 18, 2013 21:24
Lokalizacja: Pyrlandia
Kontakt:

Zielone zarowki w kierunkach ala US

Post autor: Peter » śr lis 13, 2013 16:46

przyznam, że temat ciekawy bo nie zdawałem sobię z tego sprawy, że można coś z zieloną zarówką zdziałać :) będę śledził temat, wiedza sie przyda


kupie xenon
sprzedam bre na maske MK4 założoną 1 raz

mój BLACK GENERATION http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=533148

Awatar użytkownika
Aivars
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 23:02
Lokalizacja: okolice miastastumostów

Re: Zielone zarowki w kierunkach ala US

Post autor: Aivars » czw lis 14, 2013 00:42

pvf pisze:przyznam, że temat ciekawy bo nie zdawałem sobię z tego sprawy, że można coś z zieloną zarówką zdziałać :) będę śledził temat, wiedza sie przyda

Jak widac po tym filmiku naprawde da rade ogarnac zamierzony efekt, czyli normalnie pomaranczowy kierunek w czerwonych lampach. Jednak moze jest jakis inny, tanszy sposob? Ktos, cos ? :hmm:


ain't low enough.

Awatar użytkownika
ShoOt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt gru 01, 2009 18:00
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Zielone zarowki w kierunkach ala US

Post autor: ShoOt » czw lis 14, 2013 15:12

Aivars, Ja mam takie klosze

Obrazek

+ pomarańczową żarówkę i jest gitara świeci ładnie na pomarańcz. Teraz myślę o obklejeniu ty lamp nawet mam temat i myślę ze jednak ten migacz będzie widać. A jak nie to będę jeździł po sklepach i szukał 21w zielonej :grin:


vento 1Z ---> bora AJM ---> bora ASZ ---> leon ARL+ :P

Awatar użytkownika
Aivars
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 23:02
Lokalizacja: okolice miastastumostów

Re: Zielone zarowki w kierunkach ala US

Post autor: Aivars » czw lis 14, 2013 18:13

ShoOt pisze:Aivars, Ja mam takie klosze

Obrazek

+ pomarańczową żarówkę i jest gitara świeci ładnie na pomarańcz. Teraz myślę o obklejeniu ty lamp nawet mam temat i myślę ze jednak ten migacz będzie widać. A jak nie to będę jeździł po sklepach i szukał 21w zielonej :grin:

Tutaj nie ma problemow z pomaranczowym kierunkiem, bo calosc nie jest czerwona, tylko sa takie 'przeswity' zeby kierunek normalnie swiecil na pomaranczowo. Jak okleisz lampy czerwona folia to zobaczysz, ze pomaranczowa zarowka Ci nie pomoze ;) A zielona zarowka 21w nie istnieje :rozpacz:


ain't low enough.

Awatar użytkownika
ShoOt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt gru 01, 2009 18:00
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Zielone zarowki w kierunkach ala US

Post autor: ShoOt » czw lis 14, 2013 23:08

Aivars, W sumie masz rację :blush: To obkleję dolny pasek bo białe w oczy razi ;d Na prawdę nie ma ? !@#$ Kurdę jednak sam wolałbym aby skręcający pojazd przede mną miał POMARAŃCZOWY migacz. Trzeba pokopać w necie i poszukać

edit : A 10w zielona ?


vento 1Z ---> bora AJM ---> bora ASZ ---> leon ARL+ :P

Awatar użytkownika
Aivars
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 23:02
Lokalizacja: okolice miastastumostów

Re: Zielone zarowki w kierunkach ala US

Post autor: Aivars » pt lis 15, 2013 01:18

ShoOt pisze:Aivars, W sumie masz rację :blush: To obkleję dolny pasek bo białe w oczy razi ;d Na prawdę nie ma ? !@#$ Kurdę jednak sam wolałbym aby skręcający pojazd przede mną miał POMARAŃCZOWY migacz. Trzeba pokopać w necie i poszukać

edit : A 10w zielona ?
Za slaba bedzie na pewno :-(

Myslalem o czyms takim:

Obrazek

Ewentualnie z diodami smd, coby mocniej swiecilo. Sprzedaja te zarowki w norauto i na opakowaniu jest napisane, ze sa zielone, jednak sprzedawca mi powiedzial, ze nigdy zielonych nie mieli. Napisalem do producenta, ale ten nie raczyl nawet odpisac na maila, wiec trzeba kombinowac dalej ;)



Edit:

Znalazlem cos takiego:

https://lediker.pl/zarowka-led-ba15s-18 ... 1,680.html" onclick="window.open(this.href);return false;


I to u naszego forumowego kolegi od podswietlen ledowych :helm:

Zobaczymy co z tego bedzie ;)


ain't low enough.

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zielone zarowki w kierunkach ala US

Post autor: Shmatan » pt lis 15, 2013 07:58

Pomaluj zarowke sprayem do lamp - kierunek nie swieci ciagle wiec powina wytrzymac temperature



Awatar użytkownika
ShoOt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt gru 01, 2009 18:00
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Zielone zarowki w kierunkach ala US

Post autor: ShoOt » sob lis 23, 2013 12:53

Aivars, To jak to kupisz założysz to daj foto,filmik wgl jak to śmiga bo jestem bardzo ciekaw 25 zł to już nie 70. Warto spróbować :)


vento 1Z ---> bora AJM ---> bora ASZ ---> leon ARL+ :P

Awatar użytkownika
Aivars
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 23:02
Lokalizacja: okolice miastastumostów

Zielone zarowki w kierunkach ala US

Post autor: Aivars » pn lis 25, 2013 18:52

Jednak okazalo sie, ze taka zarowka nie daje rady, nie ma efektu pomaranczowego na czerwonym kloszu wiec lipa. Chyba poki co, zostaja te zarowki za 70zl. Shmantan, jak dorwe kiedys taki spray to sprobuje :)


ain't low enough.

Awatar użytkownika
Peter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 290
Rejestracja: pn mar 18, 2013 21:24
Lokalizacja: Pyrlandia
Kontakt:

Zielone zarowki w kierunkach ala US

Post autor: Peter » pn lis 25, 2013 19:14

pokaz filmik jak to wyglada :)


kupie xenon
sprzedam bre na maske MK4 założoną 1 raz

mój BLACK GENERATION http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=533148

Awatar użytkownika
Aivars
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 23:02
Lokalizacja: okolice miastastumostów

Re: Zielone zarowki w kierunkach ala US

Post autor: Aivars » wt lis 26, 2013 22:09

Peter pisze:pokaz filmik jak to wyglada :)
Filmiku niestety nie mam bo nie kupilem tej zarowki, ale napisalem do naszego forumowego kolegi od oswietlenia ledowego, opisalem mu dokladnie moj problem i czy taka zarowka, jaka jest u niego w sklepie, zda egzamin. Kolega odpisal, ze wlasnie do takich lamp zostala sprowadzona, jednak zupelnie sie nie sprawdzila, nie przebijala przez czerwony klosz i calosc zostawala po prostu czerwona. Napisal tez, ze po zastosowaniu bardzo mocniej pomaranczowej zarowki, swiatlo 'przebije' i kierunek bedzie pomaranczowy.

Taka ciekawostka- w lampach red/blacl/red w kierunkowskazie jest plastikowy wklad o barwie zielonej, cos jak pomaranczowy plastik w lampach hbm. Moze by pojsc wlasnie w te strone? Wiem, ze r/b/r nie sa mocno czerwone w kierunkowskazie, ale moze pokombinowac wlasnie z tym zielonym wkladem? Ktos cos? :)


ain't low enough.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości