ledy w przeciwmgielnych

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

zebra2008
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 20:54
Lokalizacja: EPJ

ledy w przeciwmgielnych

Post autor: zebra2008 » ndz paź 13, 2013 17:45

Panowie dało by rade wstawic ledowki do jazdy dziennej w miejsce przednich przeciwmgielnych



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

ledy w przeciwmgielnych

Post autor: Jarek_NS » pn paź 14, 2013 08:41

Dało by radę i nawet nie było by z tym dużo roboty. Tylko w ten sposób pozbędziesz się świateł przeciwmgielnych i dostajesz światła do jazdy dziennej bez homologacji a co za tym idzie jak trafisz na patrol upartych miśków możesz pożegnać się z dowodem.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

ledy w przeciwmgielnych

Post autor: krazorek » czw paź 17, 2013 16:24

Chodzi Ci o włożenie czegoś takiego: http://allegro.pl/zarowka-led-h3-smd-13 ... 03741.html" onclick="window.open(this.href);return false; i małą przeróbkę w instalacji elektrycznej?

Jeżeli tak to słyszałem że ogniskowe tych żarówek znacząco różnią się od halogenu. Efekt - po włożeniu w soczewkę dają mało światła. Jak niebieskie jaszczurki Cię zatrzymają to stanie się to co napisał kolega wyżej.

Nie orientowałem się co by było gdyby wyjąć całą soczewkę i znaleźć okrągłe LEDy. Czy w ogóle coś takiego (pod ten konkretny wymiar) istnieje. A jak istnieje to czy ma homologację...

Ja osobiście kupiłem dwie listwy i włożyłem w kratki zderzaka. Jak miałbym Ci coś doradzić w kwestii montażu - weź zasilanie tego z pinu TFL we włączniku świateł - będą się załączały automatycznie i nie potrzebujesz żadnego sterowania.



Awatar użytkownika
1208Krzysiek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: czw wrz 19, 2013 22:51
Lokalizacja: OPOLSKIE

ledy w przeciwmgielnych

Post autor: 1208Krzysiek » wt paź 29, 2013 22:21

Witam wszystkich, co moga cos doradzic , mianowicie , wyszabrowalem z angola halogeny te do lamp przednich ( juz zamontowane) i teraz mam taka wizje chce tam wsadzic cos takiego http://allegro.pl/zarowka-led-h3-smd-13 ... 03741.html" onclick="window.open(this.href);return false; ,,,,,,,,,,, chce to spiac jako swiatla dzienne , i moje pytanie czy ktos robil taki wynalazek i czy dziala, a drugie pytanko czy do tych zarowek czeba wsadzic przekaznik , bo w moim aucie jest zero instalacji do halogenow , za pomoc dzieki z gory


Kupie emblemat 2,3 lub 1,8T

miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

ledy w przeciwmgielnych

Post autor: miskieusz » wt paź 29, 2013 22:46

policja Ci dowód zabierze za takie kombinacje, bo nie masz homologacji. Kup zwykłe dzienne zamiast kombinować



Awatar użytkownika
1208Krzysiek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: czw wrz 19, 2013 22:51
Lokalizacja: OPOLSKIE

ledy w przeciwmgielnych

Post autor: 1208Krzysiek » wt paź 29, 2013 23:01

Ale lampy w golfie maja homologacje? Czy moze na lampach jest jakas homologacja ze posiadaja one swiatla dzienne? Bo w golfie V sa dzienne w lampach i nikt tam dowodu nie zabiera


Kupie emblemat 2,3 lub 1,8T

Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: ledy w przeciwmgielnych

Post autor: Jarek_NS » śr paź 30, 2013 07:00

Ale w MKIV nie.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
1208Krzysiek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: czw wrz 19, 2013 22:51
Lokalizacja: OPOLSKIE

ledy w przeciwmgielnych

Post autor: 1208Krzysiek » śr paź 30, 2013 09:41

A poszukaj jednak w mk4 tez byl


Kupie emblemat 2,3 lub 1,8T

miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

ledy w przeciwmgielnych

Post autor: miskieusz » śr paź 30, 2013 09:48

w mk4 nie wychodziły żadne oryginalne lampy, które by miały DRL. kropka



Awatar użytkownika
1208Krzysiek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: czw wrz 19, 2013 22:51
Lokalizacja: OPOLSKIE

ledy w przeciwmgielnych

Post autor: 1208Krzysiek » śr paź 30, 2013 10:37

zadna z waszych opowiedzi nic nie wniosla do mojego pytania , no pierwsza troche, chyba nie rozumiecie pytania, nie pytam czy ktos mi zabierze dowod , tylko czy ktos tak modzil i czy czeba dac przekaznika


Kupie emblemat 2,3 lub 1,8T

Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: ledy w przeciwmgielnych

Post autor: Jarek_NS » śr paź 30, 2013 13:54

1208Krzysiek pisze:A poszukaj jednak w mk4 tez byl
Gwarantuje ci że nigdy nie było DRL w ori lampach z MKIV

A wracając do twojego pytanie jak już bardzo chcesz to zrobić to są dwa sposoby, Można by to podpiąć tak jak piszesz przez przekaźnik ale lepiej jest skorzystać z gotowego modułu, który będzie zapalał DRL w momencie pojawienia się napięcia z alternatora a wyłączał po zgaszeniu silnika lub włączeniu świateł, gotowy moduł idzie kupić za kilkadziesiąt złotych.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Re: ledy w przeciwmgielnych

Post autor: krazorek » śr paź 30, 2013 22:37

Jarek_NS pisze:gotowy moduł idzie kupić za kilkadziesiąt złotych.
Jak się nie che kabla do kabiny pociągnąć tak jak pisałem, to trzeba w moduł zainwestować. Warto wspomnieć że nie ma pod maską nie ma przekaźnika na którym pojawia się napięcie po odpaleniu silnika. "Fachowcy" znajdują napięcie, ale często dzięki temu dzieją się później cuda. Już nie raz słyszałem że parę watów jakie pobierają LEDy nic nie zmienia... taaa...
1208Krzysiek pisze:zadna z waszych opowiedzi nic nie wniosla do mojego pytania , no pierwsza troche, chyba nie rozumiecie pytania, nie pytam czy ktos mi zabierze dowod , tylko czy ktos tak modzil i czy czeba dac przekaznika
Kolego samo sterowanie tym to jest najmniejszy problem. Tak jak już kiedyś zostało napisane - soczewka jaką masz w lampie ma inną ogniskową od żarówki, o którą pytasz. Efektem jest to że nie masz wystarczającej ilości światła (słowa "wystarczającej" użyłem na wyrost - ch***owo świecą i tyle). Dla Ciebie to nie problem (ale są ludzie, koledzy wspominali w tym temacie), którzy potrafią robić problem. Nie słuchaj ich herezji że od razu Ci dowód zabiorą. Jak ktoś jest niekompetentny to jego sprawa. Co najwyżej mogą Ci kazać wyłączyć te światła ze skutkiem natychmiastowym, kazać włączyć światła mijania, a w najgorszym przypadku wlepić mandat za jazdę bez świateł...

Zwróć uwagę jak użytkownicy forum odnoszą się do LEDów z allegro. Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
1208Krzysiek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: czw wrz 19, 2013 22:51
Lokalizacja: OPOLSKIE

ledy w przeciwmgielnych

Post autor: 1208Krzysiek » czw paź 31, 2013 07:37

Po tym wszystkim co piszecie to doszlem do tego, ze halogeny ktore do kupilem do lamp podlacze tak jak fabryka przewidziala, a ledy do kupie sobie do zderzaka , i to chyba bedzie najrozsadniej i najdrozej ale miski mi sie nie doje****** ze cos nie tak z autem, pozdrawiam i za rady dzieki


Kupie emblemat 2,3 lub 1,8T

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

ledy w przeciwmgielnych

Post autor: Shmatan » czw paź 31, 2013 13:17

Odpuść sobie dzienne, zwłaszcza w sezonie zimowym kiedy widoczność i tak często jest ograniczona



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości