Zmiana reflektorów przednich

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

conradozz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 12:14
Lokalizacja: warszawa

Zmiana reflektorów przednich

Post autor: conradozz » pt sty 04, 2013 17:02

Witam.

Nadszedł czas zmiany reflektorów przednich w moim Golfie III - w jednym pokruszyły się uchwyty trzymające odbłyśnik a w drugim zgubiłem dekiel - pokrywę żarówek i gniazdo żarówki tak skorodowało że nie mam o co zaczepić masy bo nawet po wyczyszczeniu papierem ściernym żarówka tli się na żółto jak świeczka. Pomyślałem więc że dla spokoju wymienię leciwe wypalone reflektory na nowe.

Mam 3 do wyboru.

Takie jak w oryginale

Obrazek

Clear chromowe

Obrazek

I clear smoked

Obrazek

Golf czerwony - taki jak na tej fotce:

Obrazek


Lampy w oryginalnym stylu to koszt 130 zł. Chrome 170 a smoked 200 zł za komplet
Co wg was najbardziej pasuje pod tej kolor? Kierunkowskazy w zderzaku mam białe a blendy standardowe. Nie będę ich zmieniał na clear bo raz że komplet to dodatkowe 200 zł a dwa ze jak widzę na tym czerwonym golfie, w takim komplecie ilość chromu na przodzie już trochę razi po oczach..

Żarówki w tych lampach ala mk4 to H7/ Podobno szybko się przepalają. Prawda to? Jak szybko?
Inne pytanie - te lampy z czystym szkłem święcą zauważalnie lepiej od tych standardowych z ryflowanym? Jakby ktoś miał zdjęcia porównawcze to byłbym bardzo wdzięczny. Nie pogardzę też fotką jak wygląda taki czerwony golf z tymi lampami ale ze standardowymi blendami :helm: . Nie mam póki co założonych przekaźników i póki co nie planuję - widziałem opisy, trochę dłubaniny a chwilowo nie bardzo mam do tego czas i garaż.

Będę wdzięczny za opinie, pzdr.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Zmiana reflektorów przednich

Post autor: skaktus » pt sty 04, 2013 18:50

Kumpel ma Corsę B na żarówkę H4, lampy z roku 98, auto lepiej oświetla drogę niż nowa Corsa z roku 2007 na żarówkach H7.

Jakość świecenia zależy od instalacji, żarówki, reflektora, jego budowy. Nie ma iniwersalnej odp na twoje pytania. Bierz co ci się podoba. Żeby żarówki starczały na dłużej kup poprostu lampy dzienne.



conradozz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 12:14
Lokalizacja: warszawa

Zmiana reflektorów przednich

Post autor: conradozz » pt sty 04, 2013 20:37

A jak jakość spasowania itp lamp ala mk4 które pokazałem, ma ktoś doświadczenia?



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zmiana reflektorów przednich

Post autor: Jarek_NS » pt sty 04, 2013 21:02

Kolego odpuści te zamienniki. Jak już szukasz czegoś to tylko markowe. Kojarze sprzedawcę od pierwszych dwóch lamp brałem od niego lampy do t4 i jakość tych lamp była marna. Stare ori lepiej świeciły,


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

conradozz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 12:14
Lokalizacja: warszawa

Zmiana reflektorów przednich

Post autor: conradozz » sob sty 05, 2013 12:32

JA brałem już od niego lampy do Audi A4 i jakość byłą rewelacyjna.



Awatar użytkownika
golf694
Grupa Tomaszowska
Grupa Tomaszowska
Posty: 430
Rejestracja: pt sty 29, 2010 13:29
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Zmiana reflektorów przednich

Post autor: golf694 » pn sty 07, 2013 15:29

bierz te ori i zrob smoked i bedzie najlepiej wygladalo http://hobby-elektronika.eu/stabilizator.html .Duzo taniej tez cie wyjdzie.
Ostatnio zmieniony wt cze 04, 2019 14:11 przez golf694, łącznie zmieniany 1 raz.



conradozz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 12:14
Lokalizacja: warszawa

Zmiana reflektorów przednich

Post autor: conradozz » pn sty 07, 2013 19:09

Już wziąłem clear chrome.
Stwierdziłem że ryflowane szkło zabiera jednak sporo światła a oryginałom mówię stanowcze nie z racji ich wieku.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Zmiana reflektorów przednich

Post autor: skaktus » wt sty 08, 2013 19:55

Wiek tutaj nie ma za bardzo dużo do rzeczy. Jeśli nie są mocno spiaskowane, spokojnie można je umyć i będą jak nowe. Straty światła na ryflowanym szkle są podobne do tych na szkle typu "clear" i odbłyśniku który jest już uformowany. Pamiętaj że reflektory clear które pokazałeś są słabym rozwiązaniem, parujące i bardzo szybko zbierają syfy wewnątrz.



conradozz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 12:14
Lokalizacja: warszawa

Re: Zmiana reflektorów przednich

Post autor: conradozz » śr sty 09, 2013 11:33

skaktus pisze:Wiek tutaj nie ma za bardzo dużo do rzeczy. [...] Straty światła na ryflowanym szkle są podobne do tych na szkle typu "clear" i odbłyśniku który jest już uformowany.

Jestem całkowicie innego zdania.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Zmiana reflektorów przednich

Post autor: skaktus » ndz sty 13, 2013 16:59

Możesz być innego zdania, jednak są pewne normy określające co i jak. Najwięcej światła traci się na reflektorach soczewkowych. Ryflowane czy FF bez większej różnicy. Jak już pisałem Corsa B na H4 i ryflowanych reflektorach świeci lepiej niż Corsa C na H7 i reflektorach FF.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości