MK2 Jakie znacie metody zaklepywania nadkoli???

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Słowiu
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 1149
Rejestracja: pt mar 27, 2009 20:19
Lokalizacja: Augustów BAU
Kontakt:

MK2 Jakie znacie metody zaklepywania nadkoli???

Post autor: Słowiu » ndz mar 18, 2012 21:25

Witajcie.Tak jak w temacie mam zapytanko jakie znacie najlepsze metody żeby zaklepać nadkola w Golfie.Co ważne żeby to była metoda bez inwazyjna tzn żeby później ruda nie wcinała ich dalej ;p
Znajomy podpowiada żeby naciąć rant cienką tarczą jakieś 5mm co 5cm zakonserwować i zaklepać młotkiem.
Co o tym sądzicie??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

MOJE BYŁE GTi

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

MK2 Jakie znacie metody zaklepywania nadkoli???

Post autor: Shmatan » pn mar 19, 2012 00:10

Słowiu, mozna nadginac drewnianym trzonkiem bez nacinania opierajac trzonek o opone (dzwignia) - nie dogniesz do konca, ale moze bedzie wystarczajaco



Awatar użytkownika
Słowiu
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 1149
Rejestracja: pt mar 27, 2009 20:19
Lokalizacja: Augustów BAU
Kontakt:

MK2 Jakie znacie metody zaklepywania nadkoli???

Post autor: Słowiu » pn mar 19, 2012 07:37

Dzięki Shmatan, może faktycznie lepiej będzie najpierw tak spróbować,może faktycznie wystarczy.Tyle że ja mam sierpy i nie wiem jakby to wyszło bo one są przynitowane ale to i tak będę próbował :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

MOJE BYŁE GTi

Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

MK2 Jakie znacie metody zaklepywania nadkoli???

Post autor: SZOPENN » pn mar 19, 2012 10:00

Zawsze trzeba konserwować bo zawsze pęknie farba.... jak nie natniesz to nadkole pociągnie Ci poszerzenie koła do środka bo będzie ściągało.

Nie wiem jakie chcesz oponki dowalić ale w zaklepywaniu też są granice i nie wychodzi to tak super... szczególnie z przodu nie ma co tak naprawdę zaklepać...

Mam rolowniczke do sprzedania, chcesz kupić?

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 2&start=42" onclick="window.open(this.href);return false;

W zależność od tego jakie chciałbyś gięcie uzyskać, do pewnego stopnia, używając na mojej rolowniczce tulei z przedniego wahacza, można robić gięcie bez uszkodzenia nawet farby... jak przekroczysz pewny kąt zaczyna pękać farba - to normalne.

Jeśli mocno chcesz giąć to przydałoby się chociaż jedno cięcie na środku żeby nie ciągnęło ci nadkola do środka bo jak rolujesz to ciągniesz wszystko.

Ja nie chciałem ciąć, a auto szło do malowania to mi blacharz odklepał później to co mi się zniekształciło...



Awatar użytkownika
Słowiu
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 1149
Rejestracja: pt mar 27, 2009 20:19
Lokalizacja: Augustów BAU
Kontakt:

MK2 Jakie znacie metody zaklepywania nadkoli???

Post autor: Słowiu » pn mar 19, 2012 10:25

Tzn opona jest trochę balon ale myślę że dam sobie radę bez Twojego sprzętu.Zresztą to jest pojedyncza robota,po co kupować urządzenie skoro nigdy więcej tego nie będę robił.Zastanawiam się tylko jak rozwiązać sprawę sierpa tzn czy nie będzie to kolidować.Nie chciałbym też go zdejmować bo ori jest dobrze spasowany.No nic najpierw sproboję lekko trzonkiem młotka podgiąć


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

MOJE BYŁE GTi

Awatar użytkownika
driVWer
Forum Master
Forum Master
Posty: 1564
Rejestracja: pn lip 23, 2007 18:58
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Kontakt:

MK2 Jakie znacie metody zaklepywania nadkoli???

Post autor: driVWer » pn mar 19, 2012 10:45

Słowiu, co z tego że jakoś zawiniesz rant błotnika jak i tak bedziesz musiał ściągnąć sierp i go ciąć :bajer:


Moja golfina mk2 GT SPECIAL 1.8RP: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=356964&start=0

Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

MK2 Jakie znacie metody zaklepywania nadkoli???

Post autor: SZOPENN » pn mar 19, 2012 11:23

sier się zetnie i nie bedzie rdzewieć... a z nadkolem to już inna zabawa jest. DObrze zakonserwuj po robocie, popękaną farbę odbij i daj podkład jakiś dobry...



Awatar użytkownika
Słowiu
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 1149
Rejestracja: pt mar 27, 2009 20:19
Lokalizacja: Augustów BAU
Kontakt:

MK2 Jakie znacie metody zaklepywania nadkoli???

Post autor: Słowiu » pn mar 19, 2012 11:38

Myślę że ściernicą listkową się załatwi sprawę sierpa bez konieczności zdejmowania go.A do rantu kupiłem podkład antykorozyjny


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

MOJE BYŁE GTi

Awatar użytkownika
Czarson
Forum Master
Forum Master
Posty: 1948
Rejestracja: pt maja 16, 2008 21:12
Lokalizacja: Puławy/Oslo
Kontakt:

MK2 Jakie znacie metody zaklepywania nadkoli???

Post autor: Czarson » pn mar 19, 2012 21:57

a może by tak wyciąć rant?


co myślisz o moim golfie? viewtopic.php?f=87&t=436585 zapraszam do komentowania :)
Mój nowy Edition One GTI viewtopic.php?f=87&t=543801" onclick="window.open(this.href);return false;
Kupię listwy wąskie od pakietu GTI 3d do mk2

Awatar użytkownika
Słowiu
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 1149
Rejestracja: pt mar 27, 2009 20:19
Lokalizacja: Augustów BAU
Kontakt:

MK2 Jakie znacie metody zaklepywania nadkoli???

Post autor: Słowiu » pn mar 19, 2012 22:44

Zbyt drastyczne rozwiązanie :P


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

MOJE BYŁE GTi

Awatar użytkownika
Dziku VR6
Pussy Wagon
Pussy Wagon
Posty: 3113
Rejestracja: śr lis 05, 2008 11:18
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Re: MK2 Jakie znacie metody zaklepywania nadkoli???

Post autor: Dziku VR6 » wt mar 20, 2012 08:58

Czarson pisze:a może by tak wyciąć rant?
osłabi budę


Mój mk2 z VR6 TURBO pod maską http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=372052
MK1 robi się viewtopic.php?f=86&t=540709" onclick="window.open(this.href);return false;
w12 na codzień

tovdi1
I'm Darek
Posty: 2188
Rejestracja: czw gru 24, 2009 10:58
Lokalizacja: WSC

MK2 Jakie znacie metody zaklepywania nadkoli???

Post autor: tovdi1 » wt mar 20, 2012 16:16

Dziku VR6 pisze: Czarson napisał(a):a może by tak wyciąć rant?


osłabi budę
kawałek błotnika??? nie wydaje mi się.... nie wycinasz progu, ani podłużnicy, a błotnik jest tylko przykręcany(no chyba że chodzi też o tył) :jezor:



Awatar użytkownika
Słowiu
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 1149
Rejestracja: pt mar 27, 2009 20:19
Lokalizacja: Augustów BAU
Kontakt:

MK2 Jakie znacie metody zaklepywania nadkoli???

Post autor: Słowiu » wt mar 20, 2012 17:26

Osłabi w sensie że będzie w tym miejscu bardziej podatny na rdze.Chyba o to koledze chodziło :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

MOJE BYŁE GTi

Awatar użytkownika
Czarson
Forum Master
Forum Master
Posty: 1948
Rejestracja: pt maja 16, 2008 21:12
Lokalizacja: Puławy/Oslo
Kontakt:

MK2 Jakie znacie metody zaklepywania nadkoli???

Post autor: Czarson » wt mar 20, 2012 17:27

mi np. chodzi w szczególności o tył :jezor: , ale też myslę że i z tyłu aż takiego osłabienia nie ma :P , bo sam się zastanawiam jakie rozwiązanie najlepeij wybrać :smoke:


co myślisz o moim golfie? viewtopic.php?f=87&t=436585 zapraszam do komentowania :)
Mój nowy Edition One GTI viewtopic.php?f=87&t=543801" onclick="window.open(this.href);return false;
Kupię listwy wąskie od pakietu GTI 3d do mk2

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości