W5W LED postojówki zamiast świateł mijania w dzień ?

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
layt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob lis 26, 2011 19:13
Lokalizacja: Leszno

W5W LED postojówki zamiast świateł mijania w dzień ?

Post autor: layt » śr sty 04, 2012 15:53

Witam.. czy istnieją jakieś mocne żarówki, diody W5W które można by było zastosować do jazdy dziennej zamiast świateł mijania (h7) chodzi mi o W5W LED w lampie które byłyby odpowiednio widoczne za dnia.. Obecnie posiadacze samochodów często montują dodatkowe oświetlenie w postaci listwy LED w zderzaku..



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

W5W LED postojówki zamiast świateł mijania w dzień ?

Post autor: Shmatan » śr sty 04, 2012 16:29

layt, nie istnieją - i nie zależnie od tego co wymyśliłeś, nie kombinuj z takimi przeróbkami.

Zrób sobie automatyczny włącznik mijania albo kup najtańsze dzienne



Awatar użytkownika
layt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob lis 26, 2011 19:13
Lokalizacja: Leszno

W5W LED postojówki zamiast świateł mijania w dzień ?

Post autor: layt » śr sty 04, 2012 16:56

Diody LED SMD też nie dają rady ?? przeróbek akurat w tej sytuacji nie ma żadnych..



Awatar użytkownika
Hankie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: śr paź 27, 2010 20:42
Lokalizacja: Stolica Kociewia
Auto: Mała czeska torpeda w kombi
Silnik: AZQ

W5W LED postojówki zamiast świateł mijania w dzień ?

Post autor: Hankie » śr sty 04, 2012 16:58

Listwy LED akurat rzucają się w oczy, w sumie dobrze ale i źle :jezor: , bo takie coś nie ma homologacji na jakiekolwiek samochodowe zewnętrzne oświetlenie... Jak wracałem z pracy zawsze mijałem się z pewnym kierowcą mondeo z listwami led, ale wewnątrz klosza. Miejscowa drogówka zatrzymała go za ozdóbkę 2 razy i odpuścił ;)

Wiesz może nawet jak wrzucisz jakąś drogą megadiodową żarówkę jako postój to będzie widoczne, przeróbek też nie ma. Brak tylko homologacji... Światła dzienne mają specjalny symbol na kloszach. Lampa sama w sobie jest dostosowana do żarnikowych żarówek albo takich jakie dopuszcza homologacja.


mkIII [1Z] - cały ori, z kaseciakiem :)

Awatar użytkownika
layt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob lis 26, 2011 19:13
Lokalizacja: Leszno

W5W LED postojówki zamiast świateł mijania w dzień ?

Post autor: layt » śr sty 04, 2012 17:12

Z tego co mi wiadomo to takie listwy posiadają homologację E4 RL i są dopuszczone do użytku..



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

W5W LED postojówki zamiast świateł mijania w dzień ?

Post autor: skaktus » śr sty 04, 2012 18:46

Zależy czy mówisz o listwach LED w formie naklejanego paska, listwach w formie diod zatopionych w czymś w rodzaju sylikonu czy o lampach do tego przeznaczonych.

Taka listwa LED żeby osiągnęła wydajność pod względem ilości światła jak np. lampy dzienne 5 diodowe musiała by mieć około pół metra długości, czyli w sumie byś musiał mieć metrową listwę na diodach 5050 w ilości około 60 sztuk. Te najtańsze listwy w sylikonie co są po 10 zł i mają po 24 - 48 diod - tych to chyba z 10 metrów by trzeba było...

Co innego światła dzienne a co innego listwy i inne takie wynalazki.

Przy okazji pamiętaj że dobra lampa dzienne daje z siebie około 500 - 600 lumenów a diodowa żarówka H7 wbrew temu co piszą ma ich koło 100, czasem mniej. Do tego dolicz że nie trafia w ognisko lustra i nie będzie tak skupiona jak żarówka a co za tym idzie mniej widoczna.



Awatar użytkownika
layt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob lis 26, 2011 19:13
Lokalizacja: Leszno

W5W LED postojówki zamiast świateł mijania w dzień ?

Post autor: layt » śr sty 04, 2012 19:22

Może źle sformułowałem pytanie.. chodzi mi o żarówkę lub diodę którą można założyć w miejsce zwykłej żarówki "postojówki" która to generowałaby silne światło wymagane do jazdy dziennej.. światło nie takie żeby oświetlić sobie drogę :) ale takie które to pozwoli zastąpić normalne światła to jazdy dziennej a przy tym być zauważonym przez innych uczestników ruchu.. np. coś takiego. http://allegro.pl/swiatla-dzienne-led-w ... 41271.html ciekawi mnie jak silne światło generują ?



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

W5W LED postojówki zamiast świateł mijania w dzień ?

Post autor: skaktus » śr sty 04, 2012 19:56

Po pierwsze to w miejscu postojowego wiele nie zmieścisz - ogranicza cie otwór na żarówkę. Po drugie zauważ że żarówka jest częściowo schowana. Po trzecie żarówka diodowa którą pokazałeś nie ma wcale 6W a co najwyżej 1 W - przy tak małej powierzchni oddanie ciepła jakie by generowało 6W jest niemożliwe - diody by się upiekły bardzo szybko-przykład - robiłem oświetlenie na 5 diodach mocy, gdzie w każdą szło 1W-radiator z Athlona xP wówczas 5 diod rozgrzewało go do około 50 stopni - teraz wyobraź sobie co będzie przy 6W i tak małej powierzchni-jak chcesz zrobię ci foto żarówki o której mówię. Po 4 światło musi być jakoś odbijane od lustra a postojowe zazwyczaj są tak umieszczone że je gdzieś tam coś się odbija, ale nie tyle ile w typowych lampach dziennych. Zamiast wydawać 130 zł na jakieś tandetne żarówki kup lampy dzienne - dobre modele są za 170 - 180 zł - pisałem już o konkretnych firmach na forum.



Awatar użytkownika
Lukas_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt cze 05, 2007 18:36
Lokalizacja: opolskie

W5W LED postojówki zamiast świateł mijania w dzień ?

Post autor: Lukas_1 » śr sty 04, 2012 20:31

Ciekawy temat podkręciłeś, ale z tego co pisze ustawodawca to chyba nierealny w działaniu, poczytałem trochę i chociaż nie jestem prawnikiem ale akurat to jest jasne "powinny wyłączać się automatycznie po włączeniu przednich świateł mijania, drogowych lub przeciwmgłowych, z wyjątkiem sytuacji, gdy światła te wykorzystywane są do wysyłania przerywanych sygnałów świetlnych w krótkich odstępach czasu" cyt. z Dz.U.http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok, ... rawie.html" onclick="window.open(this.href);return false;
zgodnie z Twoim pomysłem funkcje świateł dziennych miałby pełnić "postojówki", one w golfie chyba nie wyłączają się po włączeniu świateł mijania, no chyba że dodatkowa dziura w kloszach, gniazdo na w5w i ledy z osobnym włącznikiem.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

W5W LED postojówki zamiast świateł mijania w dzień ?

Post autor: skaktus » śr sty 04, 2012 21:52

Nie wszystkie muszą się wyłączać - a dokładniej np. audi - dzienne w dzień a z mijania są postojowymi, tylko że świecą o jakieś 70% słabiej. To samo z niektórymi dziennymi np. Philipsa na 8 ledach.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

W5W LED postojówki zamiast świateł mijania w dzień ?

Post autor: Shmatan » czw sty 05, 2012 00:32

skaktus pisze:przy tak małej powierzchni oddanie ciepła jakie by generowało 6W jest niemożliwe
No i właśnie to jest główny problem.

layt, a jakby tak ciemno się robiło to byś te postojówki wyjmował żeby w nocy nie razić ;]? Jazda na mijania nie jest zła, dzienne tez można kupić i nie kombinować



Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

W5W LED postojówki zamiast świateł mijania w dzień ?

Post autor: czarekcw » czw sty 05, 2012 00:39

Ja tak kiedyś myślałem (ale drogi interes) zamawiasz to:
http://allegro.pl/halogeny-volkswagen-g ... 83265.html" onclick="window.open(this.href);return false;

wywalasz lampy i wkładasz coś takiego:
http://allegro.pl/swiatla-dzienne-jazdy ... 01296.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Wg mnie lepiej wkomponuje się w auto niż te paskowe LEDy.


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Lukas_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt cze 05, 2007 18:36
Lokalizacja: opolskie

W5W LED postojówki zamiast świateł mijania w dzień ?

Post autor: Lukas_1 » czw sty 05, 2012 00:40

skaktus, nie twierdze że nie masz racji i szczerze mówiąc nie wiem jak sprawę rozwiązali poszczególni producenci nie mniej jednak przepis jasno mówi jak ma wyglądać konstrukcja i działanie, niekoniecznie producent jak twierdzisz np. Philips musi się stosować do przepisu bo np. wyprodukował urządzenie przed 2009 rokiem kiedy wszedł w życie przepis i teraz sobie dystrybuuje i to nie ten koncern będzie kontrolowany na drodze, tylko ten kto sobie "przyczepi" ich wynalazek do auta. Ty twierdzisz, ze nie muszą się wyłączać, autor przepisów, że muszą, ja chyba zakładając coś takiego pokierowałbym się zapisem ustawowym bo to na nim się opiera później Policjant, który może mi wystawić kwita i zatrzymać dowód.



Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

W5W LED postojówki zamiast świateł mijania w dzień ?

Post autor: czarekcw » czw sty 05, 2012 00:46

Lukas_1, też poczekam na Twoje info bo wiele aut nie ma wyłączanych świateł dziennych jak są światła mijania załączone (tu mówię o ori z salonu lampach dziennych w autach typu A6 z pewnego okresu produkcji).


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości