Listwy zewnętrzne, ile rodzai?

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
kappi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: sob lis 13, 2010 15:10

Listwy zewnętrzne, ile rodzai?

Post autor: kappi » ndz paź 30, 2011 23:45

Witam :pub: czy ktos jest w stanie mi powiedziec ile rodzaji listew zewnętrznychw golfie mk2 ?? chodzi mi np o takie cos, w wersji C czy CL były "szerokie" te listwy na drzwiach a w GTI były "wąskie" .. widzialem tez te wąskie ale jakby zupełnie bardziej wystające i byc może kanciate ?? od jakiej wersji one pochodzą ?? i kolejna sprawa to taka, że w niektórych golfach zauważyłem, że na tylnich nadkolach nie mają całych sierpów tylko takie jakby kawałek od dołu do wysokości listwy bocznej.. i tego tez widzialem dwa rodzaje bo takie od wersji z szerokimi listwami i ten "kawałek" na nadkolu był tez szeroki ale również dostrzegłem, że są te "kawałki" wąskie .. czy to zależało od wersji auta czy jak to rozumiec ?? za sensowne odpowiedzi nagrodze plusikami :pub: pozdrawiam


Obrazek
Golf mk2 USA 1.8T 20V AUM--> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=420945" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

listwy zewnętrzne golf mk2

Post autor: zielu » pn paź 31, 2011 11:54

z tego co się orientuje to listew bocznych były trzy rodzaje...
szerokie
i dwa rodzaje wąskich...
jedne wąskie to takie jak np z GTi
a drugie te bardziej kanciate były przyklejane a nie na wpinki i były w montowane w starszych golfach (chyba do '88)

co do tych "pół-sierpów" to była szersza z wyprowadzeniem na szeroką listwę i były takie wąziutkie, montowane do wąskich klejonych listew lub gdy listew nie było, jeśli występował szeroki zderzak to byly też takie szerokie "pół-sierpy" montowane pod zderzakiem (wypełniały lukę między błotnikiem a zderzakiem)


Obrazek

Awatar użytkownika
muody
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 964
Rejestracja: czw lis 05, 2009 17:39
Lokalizacja: Łódź

listwy zewnętrzne golf mk2

Post autor: muody » pn paź 31, 2011 21:28

Te wystające były w MK2 do rocznika '87 czyli przedliftowych wersji (żagiel, inny pas tylny, itp.), GTI nie zmieniły się od początku produkcji, natomiast szerokie zaczęto montować już w roczniku '88 do końca produkcji (czyli generalny lifting MK2)
:pub:


OPEL - Ohne Power Ewig Letzter

Awatar użytkownika
kappi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: sob lis 13, 2010 15:10

listwy zewnętrzne golf mk2

Post autor: kappi » pn paź 31, 2011 22:18

muody, dziękówa również :pub: musze dorwac takie te "kanciate" przyklejane i te wąziutkie pół-sierpy.. może ktoś wie gdzie można coś takiego zdobyc ?


Obrazek
Golf mk2 USA 1.8T 20V AUM--> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=420945" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
muody
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 964
Rejestracja: czw lis 05, 2009 17:39
Lokalizacja: Łódź

listwy zewnętrzne golf mk2

Post autor: muody » pn paź 31, 2011 22:37

kappi, mnie się wydaje, że został Ci tylko schrott albo alezadrogo :chytry:


OPEL - Ohne Power Ewig Letzter

Awatar użytkownika
kappi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: sob lis 13, 2010 15:10

listwy zewnętrzne golf mk2

Post autor: kappi » wt lis 01, 2011 09:21

no zdaje sobie właśnie z tego sprawę, na dniach odwiedze kilka schrotów i może coś wychacze :los2: :los2:


Obrazek
Golf mk2 USA 1.8T 20V AUM--> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=420945" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

listwy zewnętrzne golf mk2

Post autor: SZOPENN » pt lis 04, 2011 09:39

kappi pisze:Witam :pub: czy ktos jest w stanie mi powiedziec ile rodzaji listew zewnętrznychw golfie mk2 ??

Z wąskich listew do 88 roku mniej więcej były dwa rodzaje

wąziutka wysokość 35 mm - takie listwy ma u siebie na golfie AUREL
wąska wysokość 55 mm - takie listwy można zobaczyć na golfie u użytkownika ARWAM
przy okazji były jeszcze listwy 55mm wyglądające jak te u ARWAMa tylko że z chromowym paskiem.

Wszystkie powyższe listwy mocujemy na taśme klejącą, a karoseria nie ma otworków na kołki montażowe (zobacz mój wątek bo to właśnie przerabiałem). Listwy te są przyczepiane pod przetłoczeniem drzwi. Więc... Jeśli masz szeroką listwe to niestety czeka cię zalepianie otworków i trochę lakierowanie...

Po 88 roku dla pełnych szyb zakładano listwy 65mm, mocowane na kołki. Karoseria ma już niestety otwory a sama listwa jest zaczepiona mniej więcej w połowie przetłoczenia.

Pakiety z sierpami wiadomo że mają przy okazji odpowiednie wystające listewki zachodzące na przedni błotnik. (tobie to chyba nie potrzebne)
kappi pisze:i kolejna sprawa to taka, że w niektórych golfach zauważyłem, że na tylnich nadkolach nie mają całych sierpów tylko takie jakby kawałek od dołu do wysokości listwy bocznej.. i tego tez widzialem dwa rodzaje bo takie od wersji z szerokimi listwami i ten "kawałek" na nadkolu był tez szeroki ale również dostrzegłem, że są te "kawałki" wąskie ..
Półsierp był dla wąskich i dla szerokich inny. Tak jak piszesz do roku 88 półsierp był wąziutki i wysoki. Jeśli masz bude nowego typu (z otworami na listwy) to również w okolicy 3 ciego otworu na kołek wzdłuż przetłoczenia nadkola znajduje się wgłębienie na dłuższy kołek półsierpa szerokiego. I teraz tak.

1. Wąski półsierp jest wyższy i będzie wymagał dowiercenia najwyższego otworka. Jeżeli zdobędziesz półsierp to sobie zaznaczysz i nawiercisz bądź... druga opcja... można ostatecznie górny kołek z półsierpa usunąć i przyklejać na górze kilkoma warstwami taśmy klejącej albo klejem do szyb.

2. Istnieją również podróby półsierpa wąskiego firmy TOPRAN. Pi razy oko nie są aż takie złe, choć rozlokowanie kołków jest nieco inne ale da się to upchać. Zostaje również mała szczelnia na wysokości przetłoczenia wzdłużnego karoserii. Z tymże... z Topranem to jest taka sprawa, że on jest jeszcze węższy niż ori wąski półsierp i jak go zamocujesz to widać to wgłębienie po kółku o którym pisałem. Gdybyś miał budę przed 88 to nie miałbyś tam tego wgłębienia i TOprana byś sobie mógł założyć - kosztuje ok 20 zł sztuka.

ALe w twoim wypadku jak chcesz wąski to tylko ori.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości