Lampy VW Golf 3 - Golf 4 look - clearglass HELLA

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Grabnięty
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 13:39
Lokalizacja: Kraków

Lampy VW Golf 3 - Golf 4 look - clearglass HELLA

Post autor: Grabnięty » sob paź 01, 2011 21:04

Witam, zakupiłem lampy przednie - VW Golf 3 - Golf 4 look - clearglass HELLA i chciałem dopytać przed montażem jak te światła ogólnie się sprawdzają, jak świecą? Wiem pytam po zakupie :D ale ogólne opinie były pozytywne, tutaj chciałbym zapytać o zdanie osoby(osób), która posiada, jeździ na nich.

Czy ta mała lampka po środku to kierunkowskaz?

Tak wyglądają: http://images45.fotosik.pl/269/df63cf938c5009a4.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Ogólnie będę musiał przerobić kostki pod te lampy, czy stara instalacja poradzi sobie aby w odpowiednim stopniu zasilić te światełka? :hmm:



Awatar użytkownika
andrzej007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 754
Rejestracja: ndz gru 14, 2008 14:40
Lokalizacja: Rzeszów

Lampy VW Golf 3 - Golf 4 look - clearglass HELLA

Post autor: andrzej007 » ndz paź 02, 2011 08:37

Mój tata posiada takie w Golfie, świecą bardzo dobrze, na środku osiada światło postojowe



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Lampy VW Golf 3 - Golf 4 look - clearglass HELLA

Post autor: skaktus » pn paź 03, 2011 16:37

Ogólnie są światła dobre, lepsze niż typowo montowane w golfie.

Mi osobiście kompletnie się nie podobają a jeszcze sprawę dobija fakt że mają one tendencję do syfenia się wewnątrz.

Czy rzeczywiście masz Helle dowiesz się dopiero jak odbierzesz lampy. Wielu sprzedaje no-name (wyglądają identycznie) jako Hella.



Awatar użytkownika
Grabnięty
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 13:39
Lokalizacja: Kraków

Lampy VW Golf 3 - Golf 4 look - clearglass HELLA

Post autor: Grabnięty » wt paź 04, 2011 14:02

Lampy już mam, z emblematów i wykonania widzę, że raczej oryginał HELLA, sklep tez pewny więc lipy by nie sprzedawali. http://www.mapet-tuning.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Dzięki skaktus, za opinie :)



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Lampy VW Golf 3 - Golf 4 look - clearglass HELLA

Post autor: skaktus » wt paź 04, 2011 15:52

No jak od Mapeta to nie ma co gadać. Myślałem że allegro itp.

Do lampek polecam przekaźniki i Tungsram +90% - dobre świecenie gwarantowane :P



Awatar użytkownika
Grabnięty
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 13:39
Lokalizacja: Kraków

Lampy VW Golf 3 - Golf 4 look - clearglass HELLA

Post autor: Grabnięty » wt paź 04, 2011 18:22

O tych żarówkach słyszałem pozytywne opinie :) a co do przekaźników jesteś w stanie mnie naprowadzić na coś konkretnego?? :bigok:



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Lampy VW Golf 3 - Golf 4 look - clearglass HELLA

Post autor: skaktus » śr paź 05, 2011 14:31

Wyszukiwarka forumowa i tam wpisz - montaż przekaźników świateł. To samo w google.



red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: Lampy VW Golf 3 - Golf 4 look - clearglass HELLA

Post autor: red_devil25 » czw paź 06, 2011 20:30

Zamontowalem orginalne lampy hella mk4 look wczoraj ,na zarowkach hella (przekazniki zrobilem do owczesnych starych lamp).Moja opinia jest taka ,ze jest to swiatlo wszedzie nie tylko przed samochodem ale duzo dalej jakby co powoduje ,ze jest szansa na reakcje w sytuacji na drodze szybciej .Szczerze mi sie one srednio podobaja jesli chodzi o wyglad.Swiecenie na dobrych zarowkach Tungsram jak poleca kolega skaktus (sam na nich jezdzilem ) i jest super.Swieca daleko i szeroko .Kolego Grabnięty tu masz o przekaznikach http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... iate%C5%82" onclick="window.open(this.href);return false;
Jak zrobilem przekazniki na poprzednich starych lampach zaswiecilo duzo lepiej .Wydalem moze wtedy 60zl na dobrej jakosci kable i przekazniki i bylem zaskoczony,ze az tak dobrze.Po zalozeniu hella mk4look jest extra .


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Awatar użytkownika
Grabnięty
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 13:39
Lokalizacja: Kraków

Lampy VW Golf 3 - Golf 4 look - clearglass HELLA

Post autor: Grabnięty » pt paź 07, 2011 08:46

red_devil25, czyli sugerujesz, że żarówki, które są zamontowane w lampach są słabe i świecą jak chcą? Czyli żeby osiągnąć zamierzony cel jakim jest poprawa oświetlenia drogi trzeba zastosować żarówki Tungsram i zrobić przekaźniki ? :)



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Lampy VW Golf 3 - Golf 4 look - clearglass HELLA

Post autor: skaktus » pt paź 07, 2011 09:37

Kolego Garbnięty - przeczytaj temat do którego dostałeś link. To naprawdę nie boli. Tam masz wszystko bardzo dobrze wyjaśnione -> ogólnie - aby świeciło dobrze muszą być przekaźniki i muszą być porządne żarówki.

Koniec.



Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Lampy VW Golf 3 - Golf 4 look - clearglass HELLA

Post autor: macabra_ » sob paź 08, 2011 09:09

Niekoniecznie MUSZĄ. Wszystko zależy w jakim stanie jest cała Twoja instalacja elektryczna. Jeśli w słabym to owszem różnica bez przekaźników może być niewielka albo żadna.

Ja w moim starym mk3 zamontowałem helle mk4looki bez przekaźników na zwykłych żarówkach philipsa i różnica pomiędzy serią a mk4lookami była kolosalna, oczywiście na korzyść mk4looków. Dla testu podłączyliśmy te same lampy w aucie kumpla z przekaźnikami i świeciły identycznie... Tak więc po pierwsze sprawna i wydajna instalacja w aucie ;)



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Lampy VW Golf 3 - Golf 4 look - clearglass HELLA

Post autor: skaktus » sob paź 08, 2011 17:00

Ciężko jest mieć sprawną w 100% instalację przy aucie w tym wieku. Wystarczy sprawdzić napięcia na żarówce przy odpalonym silniku. minimum to 13,2V, jeśli napięcie wynosi 13V to nie ma co się szarpać, jednak takie sytuacje są bardzo bardzo rzadkie. Oczywiście trzeba sprawdzać napięcie z obiema żarówkami a nie z wyciągniętymi.

A różnica pomiędzy zwykłymi żarówkami a np.Tungsramami +90% też jest kolosalna. Ostatnio mówiłem to kumplowi, który kupił takie do Corsy B, H4. Nie wierzył do puki nie założył.



Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Lampy VW Golf 3 - Golf 4 look - clearglass HELLA

Post autor: macabra_ » sob paź 08, 2011 17:25

To też prawda :) dlatego na początek najlepiej sprawdzić napięcie i będzie jasne czy warto robić :)



red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: Lampy VW Golf 3 - Golf 4 look - clearglass HELLA

Post autor: red_devil25 » sob paź 08, 2011 18:36

Potwierdzam ,ze zalozenie przekaznikow robi roznice.Przerabialem temat i nie moglem sie napatrzec ,ze to nadal moj Golf na starychlampach tak swieci:).Odnosnie tungsram megalight tak samo robia roznice.OStatnio w trasie spalila mi sie z prawej strony i musialem zalozyc zwykla bosch'a .Mialem chwilami wrazenie ,ze tamta swieci na pol gwizdka ,a byla nowka sztuka.Na innych forach samochodowych i innych duzo ludzi sobie chwali te zarowki ,nie widac wlasciwie wpisow negatywnych.Dopiero po tych wszystkich operacjach bylem zadowolony z oswietlenia .Ale jak to bywa w zyciu ....zawsze moze byc lepiej .Stąd zakup hella mk4 look .Rzeczywiscie swieca jak w mk4 szeroko i daleko .Jak czytalem na tym forum wlasnie i ludzie pisali ,ze robia roznice to dlugo myslalem ,czy wydac na nie kase.Teraz moge powiedziec ,ze bylo warto.


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości