Felgi S-LINE w kolor czy w polerkę ? MK4

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Felgi S-LINE w kolor czy w polerkę ? MK4

Post autor: scuzzy » wt lut 08, 2011 06:26

Witam. Chciałem prosić o poradę.
Oto pacjent:
ObrazekObrazekObrazek

Doradźcie mi proszę, na jaki kolor pomalować te felgi? A może wypolerować całość na lustro? Zaznaczam, że felgi malowałbym sam, przy pomocy dostępnych metod garażowych. Podobno, jak się człowiek postara, to można osiągnąć zadowalający efekt. Myślałem, aby je pomalować na biało (wnętrze białe lub czarne), bądź na żółto (wnętrze żółte lub czarne) :helm: Słucham porad i propozycji :pub:

PS: Mile widziany jest też FAQ do samodzielnego przygotowania i malowania felg aluminiowych. Ogólny plan działania, stosowane farby itd :food:



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Felgi S-LINE w kolor czy w polerkę ? MK4

Post autor: Shmatan » wt lut 08, 2011 09:29

Na żółto nie maluj, bo to była, jest, i będzie wiocha.

Moim zdaniem klasyczna polerka z wnękami na czarno, lub polecieć po czymś nowym, i strzelić całe na czarno polerując wnęki



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Felgi S-LINE w kolor czy w polerkę ? MK4

Post autor: Kamel » wt lut 08, 2011 11:17

Shmatan pisze:polerka z wnękami na czarno
O to to :bigok:
Do tych felg chyba najlepsza opcja..


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Felgi S-LINE w kolor czy w polerkę ? MK4

Post autor: lolo_golf » wt lut 08, 2011 14:51

Shmatan pisze:lub polecieć po czymś nowym, i strzelić całe na czarno polerując wnęki

Taaa tylko wypoleruj te wnęki :helm:



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Re: Felgi S-LINE w kolor czy w polerkę ? MK4

Post autor: scuzzy » wt lut 08, 2011 19:03

Dzięki za sugestie Panowie :pub: Chyba jednak zostanę przy polerce zewnętrznej powierzchni felunku, a środki pomaluję na kolor... no właśnie, na jaki? :hmm: Czarny? Biały? Czy może żółty? :helm: Baa a co myślicie o różowym? :okej:



Awatar użytkownika
Wojtek90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 401
Rejestracja: wt maja 18, 2010 21:30
Lokalizacja: Bielawa

Felgi S-LINE w kolor czy w polerkę ? MK4

Post autor: Wojtek90 » wt lut 08, 2011 22:53

Pewnie nie ma co cudować śliczne kułaczka tylko dobra polerka i malina ;) to czekamy na fotki z polerki hehe ;)


Moje mk2 ---> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=453059" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Re: Felgi S-LINE w kolor czy w polerkę ? MK4

Post autor: scuzzy » wt lut 08, 2011 23:27

Na wiosnę pewnie pójdzie polerka w ruch, tylko na rantach są w niektórych miejscach spore ubytki, raczej są nie do zeszlifowania i zastanawiam się co z tym fantem poczynić, ale raczej naspawywanie odpada. Ma ktoś jakieś lekarstwo na to? Jak kupiłem te koła to naciągnięte były opony 205/40/17, profil za niski. Planuję kupić oponki 17/45/???..no właśnie, jaka szerokość będzie najodpowiedniejsza? 205 czy 215? Na zbyt szerokich gumach, felga się "zgubi" prawda?



Awatar użytkownika
Wojtek90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 401
Rejestracja: wt maja 18, 2010 21:30
Lokalizacja: Bielawa

Felgi S-LINE w kolor czy w polerkę ? MK4

Post autor: Wojtek90 » śr lut 09, 2011 00:42

Powiem Ci tak, po własny doświadczeniu :), na tył spoko sam mam 17"/205/45 i jest wypasik, z przodu to samo :(, ale na przód teraz będę dawał węższą oponkę myślę nad 195, bo lepiej będzie się prowadzić i będzie miała mniejszy opór toczenia , bo te trochę za szerokie :/ i autko jedzie trochę jak by nie miało mocy, a jak a wrzuciłem od kumpla chwilowo komplet 15'' i tam było 185/55 to mistrz, było czuć że coś jest pod pedałem :). A profilek 40 ładnie by się prezentował na tych Twoich S-line ;). Ja osobiście bym wrzucił 215/40 na tył, a przód 205/40 :), czy nawet 195/40 jeżeli da rade i będzie można zrobić naciąg ;), a napewno nie odczujesz aż tak tego jak u mnie np. , tu daje fotkę jakie mam w swoim goferku fele 17" ale za jakiś czas będę miał zamiar wrzucić wrd mesh 16", o ile dam rade znaleźć je, bo straszenie ciężko je dostać :(, a jak nie to bbs rs 16" :) a tu fotka ;) :

Obrazek


Moje mk2 ---> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=453059" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Re: Felgi S-LINE w kolor czy w polerkę ? MK4

Post autor: scuzzy » śr lut 09, 2011 00:57

Tylko, że u mnie są szersze nadkola i 17 na 40 będzie słabo wyglądać. Po za tym auto na tym profilu siedziało niżej a przez to tłukłem miską i podwoziem gdzie tylko popadło :banghead: Także profil na bank będzie 45. Wydaje mi się też, że węższych opon niż 205 nie mogę założyć, bo opona mi się schowa na tyle, że rant felgi będzie odstawał, a w tym wzorze felg jest to efekt raczej mało pożądany.

PS: ładne auto :hmm:



Awatar użytkownika
wojteo CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 16:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Felgi S-LINE w kolor czy w polerkę ? MK4

Post autor: wojteo CK » śr lut 09, 2011 01:17

Ja robiłem polerkę takich felg :) Ubytki na rantach też miałem :D i to spore a na jednej feldze miałem rysę na głębokości ok 1 mm i wszystko zeszlifowałem :) Jak chcesz to jutro Ci wstawię fotki moich felg.

Tutaj masz pokazane jak wyglądała moja felga przed polerką. Dodam że to jest ta najgorsza felga co ją polerowałem, pozostałe w lepszym stanie były. Widać na zdjęciu jak rozległe miałem rysy.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... &start=868" onclick="window.open(this.href);return false;


Mój Variant Yachting ;) viewtopic.php?f=88&t=375516" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Wojtek90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 401
Rejestracja: wt maja 18, 2010 21:30
Lokalizacja: Bielawa

Felgi S-LINE w kolor czy w polerkę ? MK4

Post autor: Wojtek90 » śr lut 09, 2011 17:19

Wiem coś o tym hehe ;), u mnie to samo, przód podłogi do roboty hehe ;) jak będę zakładał oponki na felunie to cyknę Ci fotki ;), ile u meni jest naciągu ;) itp :), w tyle jest 205/40. A co do Ciebie to 45 tez ładnie będzie wyglądać :) , ja by próbował to zeszlifować i usunąć ubytki, dziś byłem u ojca robiłem u siebie renowacje rantów, z tego jak tata obejrzał Twoje felgi to radzi Ci głębsze rysy napawać, natomiast drobniejsze rysy idzie wyprowadzić, jak byś potrzebował pomocy pisz na pw :) u mnie w tyle też tata robił w jednym miejscu napawanie, a resztę szlifowałem szlifierka oscylacyjną wyszedł taki efekt :) :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jest dobrze w prawdzie jeszcze zostanie pociągniecie drobnymi papierami i polerka rantu ale najpierw odświeżenie środka nowy lakierek :) Pozdro.


Moje mk2 ---> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=453059" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości