[MK4] światła dzienne zamiast zaślepek

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

pabazu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt sie 14, 2009 22:39
Lokalizacja: Małopolska

[MK4] światła dzienne zamiast zaślepek

Post autor: pabazu » śr lis 03, 2010 21:07

Witam, nie widzę aby ktoś podjął się takiej przeróbki, a tak mi jakoś się wymyśliło.

Oryginalne lampy (Valeo), oczywiście te które nie maja świateł przeciwmgłowych (soczewek- tak na marginesie to kiepskie ) mają takie ładne błyszczące zaślepki.
Pomyślałem żeby tam wstawić żarówki halogenowe, znaczy ich diodowe odpowiedniki. 80 diod LED kolor biały 12-17V, ok3,5W.
Obrazek
Obrazek

W lampach Valeo można tę zaślepkę wykręcić. Teraz tylko troszkę umiejętności z piłka do metalu i pilnikiem żeby wyciąć tą kopułkę i halogenik pasuje nam idealnie do uchwytu.
Obrazek
Pasuje na wcisk ale oczywiście trochę silikonu nie zaszkodzi. No trzeba jeszcze zrobić do tego instalację żeby się włączało zgodnie z nową dyrektywą ( i wyłączało też).

Końcowy efekt powinien wyglądać mniej więcej tak:
Obrazek
Co wy na to?
Oczywiście pojawią cię zaraz głosy że "homologacja"... ale zawsze można policjantowi jak już się przyczepi cisnąć kit że to wersja skandynawska albo nowe lampy które się same załączają. Nie rozklejam przecież lamp wszystko jest jak orginał.
Może niektórzy powiedzą że sępię kasę i kombinuję ale ja bym powiedział że lubię sobie coś zrobić sam i mieć coś niepowtarzalnego (na te ledowe wsążki to nie mogę patrzeć).

A jeszcze jedno świeci na prawdę zajebiście .

Oceńcie pomysł (tylko proszę nie zdeptajcie za bardzo;) ), to dokończę robotę i zrobię zdjęcia jak podepnę instalację żeby świeciło.

Pozdro



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

[MK4] światła dzienne zamiast zaślepek

Post autor: bongo » śr lis 03, 2010 22:21

Szczerze?Prędzej Ci dowód zabiorą za te diody,niż za jazdę na przeciwmgielnych :bajer:
Zresztą te soczewki świetnie udają dzienne,ja tak śmigam już kilka miesięcy i żaden gliniarz się nie kapnął...A nawet jakby,to zawsze można wytłumaczyć się że zle się załączyło światła,lub walić głupa,że myślałem że to właśnie dzienne jest oryginalne :satan:



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[MK4] światła dzienne zamiast zaślepek

Post autor: skaktus » czw lis 04, 2010 00:14

Lepiej w soczewkę wmontować żarówkę diodową lub samemu diody walić.

Po 2 kolego na głupa nie ma co - do dziennych ma być homologacja RL wybita na kloszu, jesli takowej nie masz to masz obowiązek przystosować auto do ruchu drogowego,dlatego też auta z USA podlegają przerabianiu.

Po 3 taka żarówka diodowa nie daje odpowiednio dużo światła, co z tego że ma te 80 led czy inaczej, takie żarówki świecą słabiej niż 1 dioda mocy np Cree XP-G R5 na 1,4 A

Po 4 - żarówki przystosowane są do zasilania z transformatorów na 12 V, w trakcie jazdy w aucie masz ok 14,4 V, niby niewiele, ale od tego właśnie padają listwy LED itp, więc z czasem może to być u ciebie.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[MK4] światła dzienne zamiast zaślepek

Post autor: Shmatan » czw lis 04, 2010 20:08

A moim zdaniem wszelkiej maści lampy dzienne do niepotrzebny bajer ;) rozumiem mod z nudów, ale pozostałbym jednak na jeździe na światłach.

jedno trzeba Ci przyznać - wygląda to, i pewnie świeci, zdecydowanie lepiej niż paski ledowe.



perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

[MK4] światła dzienne zamiast zaślepek

Post autor: perki » czw lis 04, 2010 21:31

pokaz jak to swieci :bigok:



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: [MK4] światła dzienne zamiast zaślepek

Post autor: skaktus » pt lis 05, 2010 00:08

Shmatan pisze:A moim zdaniem wszelkiej maści lampy dzienne do niepotrzebny bajer ;) rozumiem mod z nudów, ale pozostałbym jednak na jeździe na światłach.

jedno trzeba Ci przyznać - wygląda to, i pewnie świeci, zdecydowanie lepiej niż paski ledowe.
Od 2011 już są obowiązkowe. Moim zdaniem dobry bajer. Światła dzienne świeca bardzo rozproszonym światłem, do tego mocnym i o dobrej barwie, a co za tym idzie, wcześniej je zobaczysz niż soczewkę w słoneczny dzień. Niejednokrotnie pewnie mijasz auto w dzień (słoneczny) i go nie widać, szczególnie świateł.



Awatar użytkownika
wariat12233
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: sob cze 20, 2009 18:55
Lokalizacja: Piekary Śląskie

[MK4] światła dzienne zamiast zaślepek

Post autor: wariat12233 » pt lis 05, 2010 16:52

Mi tam się podoba.... Wyglada to o niebo lepiej niż homologowane światła dzienne w zderzaku. Szkoda tylko że miśki się będą czepiać


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[MK4] światła dzienne zamiast zaślepek

Post autor: skaktus » pt lis 05, 2010 18:27

A mi się nie podoba. Lepiej zamontować światła dzienne, okrągłe w kratkę w zderzaku, wcześniej kupić takie z halogenami, wymontować je i po sprawie. Diody mocy dadzą więcej światła, homologacja będzie.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[MK4] światła dzienne zamiast zaślepek

Post autor: Shmatan » pt lis 05, 2010 22:55

skaktus pisze:Lepiej zamontować światła dzienne, okrągłe w kratkę w zderzaku, wcześniej kupić takie z halogenami, wymontować je i po sprawie. Diody mocy dadzą więcej światła, homologacja będzie.
Kratki z halogenami - 300zł, diody 150zł

zużycie paliwa w związku z jazdą na światłach mijania - liczmy 50gr na godzine, czyli przy średniej 50km/h i przebiegu 10kkm rocznie (w dzień, plus drugie 10kkm przy złej pogodzie i w nocy czego nie licze) 100zł + powiedzmy komplet żarówek za 25zł. 125zł rocznie i to licząc chyba ze sporą górką (nie wiem jak światła wpływają na zużycie paliwa)

Dzienne - fajny bajer, ale niestety ekonomicznie bezsensowny ;)



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: [MK4] światła dzienne zamiast zaślepek

Post autor: skaktus » sob lis 06, 2010 21:05

Shmatan pisze:
skaktus pisze:Lepiej zamontować światła dzienne, okrągłe w kratkę w zderzaku, wcześniej kupić takie z halogenami, wymontować je i po sprawie. Diody mocy dadzą więcej światła, homologacja będzie.
Kratki z halogenami - 300zł, diody 150zł

zużycie paliwa w związku z jazdą na światłach mijania - liczmy 50gr na godzine, czyli przy średniej 50km/h i przebiegu 10kkm rocznie (w dzień, plus drugie 10kkm przy złej pogodzie i w nocy czego nie licze) 100zł + powiedzmy komplet żarówek za 25zł. 125zł rocznie i to licząc chyba ze sporą górką (nie wiem jak światła wpływają na zużycie paliwa)

Dzienne - fajny bajer, ale niestety ekonomicznie bezsensowny ;)
Mówisz oczywiście o żarówkach z marketu marki "bzium srum chrum". Wystarczy że sporo się śmiga na żarówkach dobrej jakości jak np. X-Treme Philpsa, przy H7 które dość szybko się palą i czasem wymienia się je 2 razy rocznie a nawet i 3, to licząc 3 razy rocznie, mamy 3 x 80 zł = 240 zł + gratisowo niższe wypalanie odbłyśnika.

Moim zdaniem dzienne to dobra rzecz, lepiej cie widać, żarówki nie są wypalana a mało kto wie, że im dłużej używamy żarówkę tym słabiej ona świeci.



Awatar użytkownika
kris-krzysztof
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: śr lut 24, 2010 20:16
Lokalizacja: Borki
Kontakt:

Re: [MK4] światła dzienne zamiast zaślepek

Post autor: kris-krzysztof » sob lis 06, 2010 23:21

Shmatan pisze:
skaktus pisze:Lepiej zamontować światła dzienne, okrągłe w kratkę w zderzaku, wcześniej kupić takie z halogenami, wymontować je i po sprawie. Diody mocy dadzą więcej światła, homologacja będzie.
Kratki z halogenami - 300zł, diody 150zł

zużycie paliwa w związku z jazdą na światłach mijania - liczmy 50gr na godzine, czyli przy średniej 50km/h i przebiegu 10kkm rocznie (w dzień, plus drugie 10kkm przy złej pogodzie i w nocy czego nie licze) 100zł + powiedzmy komplet żarówek za 25zł. 125zł rocznie i to licząc chyba ze sporą górką (nie wiem jak światła wpływają na zużycie paliwa)

Dzienne - fajny bajer, ale niestety ekonomicznie bezsensowny ;)

25zł to mało inni wydaja wiecej. 60-70 zł
Niektórzy maja Xenon cena takiego Palnika 150zł (powinno sie 2 wymianiac na raz)
Wiec już jest oszczednośc.


Obrazek

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[MK4] światła dzienne zamiast zaślepek

Post autor: skaktus » ndz lis 07, 2010 14:11

Są też palniki i po 300 zł sztuka, to chyba D1S z wbudowanymi starterami.



Awatar użytkownika
kris-krzysztof
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: śr lut 24, 2010 20:16
Lokalizacja: Borki
Kontakt:

Re: [MK4] światła dzienne zamiast zaślepek

Post autor: kris-krzysztof » ndz lis 07, 2010 17:58

skaktus pisze:Są też palniki i po 300 zł sztuka, to chyba D1S z wbudowanymi starterami.
w VW (Salon) koło 800zł


Obrazek

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[MK4] światła dzienne zamiast zaślepek

Post autor: skaktus » ndz lis 07, 2010 20:56

Niektórzy kupują i takie palniki, jedyna zaleta to pewność że to oryginał.

Kolega zakupił D2S Philipsa z allegro, 200 zł sztuka, przyszło, niby oryginał, po kilku dniach palniki wręcz wypadły z oprawek. Xenon niby się mniej grzeje, jedna nagrzał się na tyle że szklana rurka z bańką z gazem po prostu jest teraz krzywo zamontowana a reflektor świeci jak światła wsteczne...

Obecnie zamontowałem dzienne Philipsa zamiast HP 507. Ogólna prawidłowość jest taka, że żarówki przepracowały aktualnie po 2 miesiącach jakieś 2 - 3 godziny zamiast ok 80 gdyby dziennych nie było.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości