[mk3] reflektory in.pro bez homologacji...

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

sebus_777
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 09:25
Lokalizacja: forum

[mk3] reflektory in.pro bez homologacji...

Post autor: sebus_777 » wt sie 31, 2010 16:02

witam wszystkich.. wczoraj nasi wspaniali niebiescy zabrali mi dowod przez to ze nie mam wbitej homologacji na szkle reflektoriow in.pro. mam do nich papier z tuv nimieckim w ktorym jest wbita homologacja ale to ich nie przekonalo, ma byc na kloszu i koniec... Widocznie byly wymieniane klosze bo nie ma na nich zadnej homologacji. na obudowie tez nie ma. i co teraz zrobic z ta homologacja?? mam znajomosci na szczescie u diagnosty to przeglad mi zrobi ale zawsze moge trafic znowu na jakiegos policjanta ktory biega w kolo samochodu i przyczepia sie do wszystkiego..... taki kraj :bigok:



PaulAdmin

golf mk3 reflektory in.pro bez homologacji...

Post autor: PaulAdmin » wt sie 31, 2010 17:04

A nie masz jakiegoś numeru seryjnego żeby porównać papier z lampami? Dziwne, że nie ma tej homologacji..



sebus_777
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 09:25
Lokalizacja: forum

Re: golf mk3 reflektory in.pro bez homologacji...

Post autor: sebus_777 » wt sie 31, 2010 17:12

no ale gdize ten nr szukac na obudowie nic nie ma i na kloszach tez. mysialy byc wymieniane klosze bo lampy uzywane kupilem



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

golf mk3 reflektory in.pro bez homologacji...

Post autor: skaktus » wt sie 31, 2010 21:44

Homologacja musi być albo na kloszu albo na lampie. Standardowo jest na kloszu , podobnie jak w Sonarach, Yunan, Hella na H4 itp. Lub na obudowie lampy z tyłu jak z FK, AWB itp. Jeśli nie miałeś nigdzie homo mogli się dowalić.

Widocznie ktoś rozwalił klosz i go wymienił, wówczas tracisz homologację, gdyż jest ona tylko dawana na całość, a wymiana klosza powoduje że ją utracasz.

Jestem w podobnej sytuacji, dlatego reflektory wymieniam na FK, mają homo na obudowie, więc klosze można wymieniać do woli, bo mimo wymiany, ciężko będzie udowodnić glinie że klosz nie jest oryginalny.

A jak miałeś jeszcze xenon to już w ogóle.



sebus_777
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 09:25
Lokalizacja: forum

Re: golf mk3 reflektory in.pro bez homologacji...

Post autor: sebus_777 » wt sie 31, 2010 22:00

zostaje tlyko chyba wygrawerowanie w jakiejsc firmie homologacji i tyle



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

golf mk3 reflektory in.pro bez homologacji...

Post autor: matisim » śr wrz 01, 2010 09:44

skoro mowa o homologacji. Lampy które mają soczewke maja homologacje taką jak jakiś xenon/ bixenon?
np te lampy mają soczewke i jeśli zamiast niej włożyć w/w ksenon lub Bi to będą sie czepiać?



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

golf mk3 reflektory in.pro bez homologacji...

Post autor: skaktus » śr wrz 01, 2010 09:58

JAk trafisz na gościa co wie co i jak to będą się czepiać.

Ogólne panuje bardzo błędne przekonanie, że jak ma sięsoczewkę to xenon jest dozwolony z bomby, a to nieprawda. Homologacja jest dawana na dane źródło światła, jeśli masz soczewkę na żarówkę H7, to możesz tylko używać żarówki. Montując xenon , tracisz homo, bo zmieniasz źródło światła. Tym bardziej że żaden palnik H7 czy to inny jak BiXenon H4 nie posiadają homologacji. To tak jak byś włożył żarówki z targu bez homologacji.

Montując xenon jeździsz na własną odpowiedzialność. Jedni śmigają latami, inni tracą dowód w kilka dni. Znane też są historie gdzie ludzie uczestniczyli w wypadkach i bekali, bo inni mówili że ich oślepiali.

Kolega stracił w Hondzie Civic (starszy model) dowód i dostał .... 500 zł mandatu za xenon, w reflektorze przystosowanym do żarówek H1 wraz z soczewką. Barwę miał 6000, w oczy się nie rzucał, ale różnicę widać.



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

golf mk3 reflektory in.pro bez homologacji...

Post autor: Rydzu » śr wrz 01, 2010 21:41

In.Pro ma homologację powtórzoną na naklejce na lampie od góry. Zazwyczaj w kolorze żółtym. Nie masz naklejki...agencja reklamowa i wydruk na żółtej folii ORACAL, poproś tylko żeby ktoś podesłał ci fotkę homologacji z takiej samej lampy jak masz.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

golf mk3 reflektory in.pro bez homologacji...

Post autor: skaktus » czw wrz 02, 2010 17:34

Panowie, z tą homologacją to nie głupi pomysł.

Mam na stanie reflektor, który miał plastikowy klosz, który poszedł. Homologacja na kloszu. Czy myślicie że jak wymienie klosz na nowy, szklany bez homo, załątwię sobie taką nalepkę i wkleję w lampę, będzie jakiś problem na sprawdzaniu, przeglądzie itp ?



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

golf mk3 reflektory in.pro bez homologacji...

Post autor: Rydzu » czw wrz 02, 2010 17:46

skaktus, mam w piwnicy jakieś obudowy z In.Pro, zobaczę czy nie mają przypadkiem naklejek i jak coś to zrobię zdjęcie.

Skoro szkło masz gładkie, a homologacja jest na lampie...to może przejdzie. Nie znam tak dokładnie przepisów homologacyjnych i wymogów co do umieszczania znaków homologacji.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

golf mk3 reflektory in.pro bez homologacji...

Post autor: skaktus » czw wrz 02, 2010 18:42

To jak w takim razie ma się sytuacja z refletorami FK ? Mają homologację tylko na obudowie (tłoczona)...klosz pusty jest.

W takim razie czekam na info dotyczące fotografii.

A najlepsze by było skanowanie nalepki ;)



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

golf mk3 reflektory in.pro bez homologacji...

Post autor: Rydzu » czw wrz 02, 2010 18:46

Mam lampy oryginalne Hella z B5 i żadna z nich nie ma homologacji na szkle(plastiku) bo jest tylko tłoczona na obudowie. Obudowy In.Pro jakie mam mają tylko naklejki. Dwie są w opłakanym stanie więc o skanowaniu można zapomnieć, wieczorem dostaniesz zdjęcie ale nie będzie większego problemu z ich dorobieniem.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

golf mk3 reflektory in.pro bez homologacji...

Post autor: skaktus » czw wrz 02, 2010 19:17

Spoko, dzięki, być może da to jakiś dobry skutek.



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

golf mk3 reflektory in.pro bez homologacji...

Post autor: Rydzu » czw wrz 02, 2010 20:28

Obrazek
Obrazek
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości