Kierownica - obszycie skórą - Łodź

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
J@rek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: wt maja 25, 2010 17:16
Lokalizacja: Łodź

Kierownica - obszycie skórą - Łodź

Post autor: J@rek » pt lip 02, 2010 22:35

Jak wiadomo, jakość wykończenia wnętrza jest denna - kierownica, uchwyty od zamykania drzwi, tapicerka - postanowiłem zacząć od kierownicy.
Denerwowały mnie lekkie przetarcia.
Popatrzyłem na aleściema i wyszło, że najtaniej będzie obszyć, zwłaszcza, że 130 uważałem za akceptowalną cenę.
Z rozmowy z gościem wynikało, że można dobrać kolor skóry. Operacja wysyłania,zastawu itd była do przełknięcia.
Ale... postanowiłem pojechać, zwłaszcza, że w 3 godziny deklarował się kaletnik wykonać obszycie na miejscu.
200km nie problem, umówiłem się i jazda.

Przy demontażu kierownicy upewniam się co do wyboru koloru, oczywiście można. Ja proszę o dobranie skóry kolorem najbardziej zbliżonym do koloru poduszki.

Tak, oczywiście.
I... skucha. Kolor skóry w/g kaletnika był czary, w/g mnie grafit i to zdecydowanie za jasny jak na mój gust. Ponieważ miał gotowe kierownice, wystarczyło przyłożyć poduszkę, by widzieć, że wygląda to okropnie - jakby poduszka była od innego samochodu. I na dokładkę wieniec kierownicy do niczego nie pasuje kolorystycznie.

Podziękowałem i powrót.

Kilka klików i znalazłem hurtownię skór.
Pojechałem. Pooglądałem i dobrałem max zbliżony kolor.
Z próbką do domu i szukam kogoś w okolicy.
3 adresy w rękę i kurs pogadać.

Ceny gorsze niż w necie.
Od 200 do 300.
Zaczynam od warsztatu, gdzie propozycja 220 na początek. Nie bardzo pasuje mi ogólnie warsztat. Proszę o pokazanie kierownicy, którą akurat dla kogoś zrobili. I całe szczęście, że mieli co pokazać - tragedia.

Następny adres. Kaletnik akurat robi dla kogoś kierownicę, ale mogę zobaczyć jak wygląda gotowa w jego samochodzie. Chwila rozmowy i decyzja - tu robię. Umówiłem się na konkretny dzień.
Skórę kaletnik pojechał kupić sam.
Posiedziałem sobie,poczekałem (6 godzin trwa taki zabieg) i kierownica gotowa za 200 zł jest zamontowana.

Nic szczególnego - ale...
Znalezienie dobrego fachowca za w miarę przyzwoite pieniądze okazało się w mojej okolicy niekoniecznie łatwe. I piszę dlatego, że mogę spokojnie człowieka polecić. Zrobione jest rewelacyjnie. Uważam, że w tapcarze by mi za 300 (nie wiem czy to nie było netto) nie zrobili lepiej.
Jako ciekawostkę dodam, że ów kaletnik robi tapicerki do samolotów - :) - a i dla jakiegoś Anglika robi tapicerki do restaurowanych samochodów.
Jak ktoś zainteresowany, chętnie podam namiary na człowieka.
Ostatnio zmieniony pt lip 02, 2010 22:40 przez J@rek, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/398687.html][img]http://images.spritmonitor.de/398687.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
RicS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 13:13
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: RicS » ndz lip 04, 2010 18:54

Byłbym wdzięczny jakbyś podał namiary bo ja też jestem z Łodzi. Do tej pory nie mogłem w Łodzi znaleźć porządnego fachowca. A kierownice też przydałoby się obszyć:)



Awatar użytkownika
J@rek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: wt maja 25, 2010 17:16
Lokalizacja: Łodź

Post autor: J@rek » pn lip 05, 2010 08:30

Telefon do kaletnika - 509419275
Adres: Pabianice, ul. Robotnicza 6 - na domofonie jest przycisk do warsztatu.
Powiedz, że masz tel od Jarka :), który obszywał parę dni temu czarną skórą kierownice.
I jeszcze jedno - ma akurat teraz skórę, która z dostępnych na rynku, najlepiej pasowała do czarnej tablicy i poduszki.

Co do ceny - pogodziłem się z kwotą mając na uwadze innych 'dzieła'.

I te 3 godziny na obszycie - nie bardzo się da, bo widziałem ile to trwa. Może bez podklejania?


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/398687.html][img]http://images.spritmonitor.de/398687.png[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości