zegary, jak tak podświetlić wskazówki???

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
vwEmil
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: wt lip 24, 2007 02:43
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

zegary, jak tak podświetlić wskazówki???

Post autor: vwEmil » pn cze 28, 2010 12:22

przez przypadek znalazłem taki filmik na youtube ... re=related i przyznam że bardzo mi się podoba takie wykonanie tylko zastanawiam się skąd takie ładne wskazówki koleś wzioł i jak podświetlił wskazówki cieczy i paliwa....może ktoś zna na takie pytanie odpowiedź.



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Post autor: marcinek84 » pn cze 28, 2010 20:13

to są wskazówki od jak dobrze pamiętam golfa 4 audi czy skody, są podświetlane od spodu. Kolega RYDZU robi podświetlenie zegarów do mk III i tez nieraz zmienia wskazówki na takie. Tylko ze w mk III są silniczki do wskazówek a w mk II prędkościomierz ma wyważona wskazówkę i taka może się nie podnieść lub za lekko być. Trzeba poszukać tematu o zegarach i podświetleniu.
Ostatnio zmieniony pn cze 28, 2010 20:14 przez marcinek84, łącznie zmieniany 1 raz.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pn cze 28, 2010 22:14

vwEmil, wskazówki ze zdjęcia to prawdopodobnie SEAT, liczniki z tych aut nie są za drogie.

Wskazówka z MK2 jest faktycznie ważona, ale metalowa jest cięższa niż wskazówka z SEATa, musisz założyć i sprawdzić, bo ja w mk2 za dużo nie robiłem. Od spodu tarczy dajesz diody SMD i masz ładnie podświetlone wskazówki.



Awatar użytkownika
vwEmil
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: wt lip 24, 2007 02:43
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: vwEmil » wt cze 29, 2010 12:24

Rydzu, faktycznie masz racje...wskazówki są z seata. Wiem jak podświetlić wskazówki od prędkości i obrotka, natomiast nie mam bladego pojęcia jak zamontować małewskazówki i jak podświetlić tak by dobrze działały. Teraz jeszcze nasuwa mi się pytanie czy małe wskazówki nie są w jakiś sposób ważone?? i w jaki sposób można je doważyć bez rozkładanie zegarów po 50 razy. czekam na sugestię :bigok:
Ostatnio zmieniony wt cze 29, 2010 12:30 przez vwEmil, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Post autor: marcinek84 » wt cze 29, 2010 13:35

Te od wskaźników mysle ze trzeba by przykleic po uprzednim ucieciu starych. One sa z takiej cienkiej blaszki.
I podświetlic od konca którego nie widac.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

wolf747
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 152
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 12:09
Lokalizacja: Łomża, podlaskie

Post autor: wolf747 » wt cze 29, 2010 16:52

ja tak zrobiłem- wziąłem białe diody z podświetlania wyświetlacza z jakiejś starej nokii, dolutowałem do ich końców druciki miedziane odwinięte z trafa zasilacza(doprowadzenie prądu) wpiąłem szeregowo rezystor 1200ohm(żeby diody się nie popaliły bo są na 3V), a wskazówki z nowszego poloneza- efekt: piorunujący
zapomniałem dodać, że diody przykleiłem pod spodem tarczy, a świecą na podstawę wskazówki
Ostatnio zmieniony wt cze 29, 2010 16:54 przez wolf747, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
vwEmil
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: wt lip 24, 2007 02:43
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: vwEmil » śr cze 30, 2010 01:18

no dobra ale to trzeba tę wskazówkę w mk ii jakoś wyważać żeby prędkość dobrze pokazwyał czy nie ?



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Post autor: Johnatan » pt lip 02, 2010 23:11

Obrazek

Śkoda Octavia RS, Nie polecam tego typu przeróbke ponieważ ciągnie to za sobą dość dużą ingerencje w zegary, jesli sie na tym nie znasz, nie ruszaj bo wskazania zegarów bedą jak w Maluchu lub we Ferrari.. Tak jak koledzy tu mówią trzeba je wyważyć bo to jeszcze staryu tym zegarów :/


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
vwEmil
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: wt lip 24, 2007 02:43
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: vwEmil » sob lip 03, 2010 20:12

rozumiem że jest trudne...ale nie ma rzeczy nie możliwych :jezor: niech ktoś powie jak to wyważyć żeby było dobrze :food: ciężarki na żyłkę do łowienia ryb ?? :hmm:



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Post autor: Johnatan » sob lip 03, 2010 23:56

Moje zegary były wyważane metodą prób i błędów, pod wskazówke dałem cięzarek stalowy, ponieważ te plastiki są grube i dość ważą, gdy odpaliłem auto to miałem 1600obrotów na jałowym, szlifowałem aż mi zeszło do 500obr. wytedy podlepiłem dwa plasterki taśmy izolacyjnej i miałem lekko pod 1000obr. Z prędkościomierzem robiłem taksamo i równałem sie z kumplem i jakoś poszło, Prędkościomierz działał dobrze, a obrotomierz zwalniał przy 3000 i dopiero od 3900 przyśpieszał, nie było to tak drażniące, dla innych nie zauważalne, ale było czuć i słuchać że fura sie szybciej obraca a te obroty coś wolno... Podpowiem też żeby twoje wskazówki pasowały na ośke. Tak sie mówi a coś tam podłoże i bedzie ok. Bedzie ok ale wskazówka bedie krzywo i każde jej muśniecie paluszkiem już zmienia jej parametry bo sie odchyla i przeciwwaga jej sie zmienia..


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

zegary, jak tak podświetlić wskazówki???

Post autor: VWiater » wt mar 10, 2015 15:19

Ma znaczenie wskazówka w Mk II od prędkościomierza 935 jak jest wskazówka 950? I jak pomaluje wskazówki lakierem w Mk II to wskazania bardzo się zmienią czy niezauważalnie?


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

zegary, jak tak podświetlić wskazówki???

Post autor: Rydzu » wt mar 10, 2015 20:14

jaroslawwiatr, przede wszystkim dostosuj podpis do wymogów regulaminu. To nie jest słup ogłoszeniowy!.



Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

zegary, jak tak podświetlić wskazówki???

Post autor: VWiater » śr mar 11, 2015 01:43

Poprawiłem, teraz mieści się w 8 linijkach. To co z tą wskazówką?


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości