[all VW] Pranie wnetrza

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
kristof91
Aloha Style
Aloha Style
Posty: 692
Rejestracja: pn lip 20, 2009 16:04
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/ Monachium

[all VW] Pranie wnetrza

Post autor: kristof91 » wt kwie 27, 2010 23:54

Mam nieźle uwalone fotele i boczki w moim mkII. I tu mam do was pytanie. Wiem ze mozna dac autko do firmy ktora pierze ale watpie zeby im sie to udało tak jakbym tego chciał. Słyszałem ze fotele można rozebrać: tj. zdjąc z fotela ten materiał i wyprać w pralce, z tym ze mam wersje cl w ktorej fotele miały z tylu taka jakby skore i tu pytanie czy jak wrzuce to do automatu na pranie tkanin delikatnych to cos sie z tym może stać? A 2 sprawa to jak wyprać boczki? Żeby byly czyste a sie nie zniszczyły od wody? Poradzcie jak to najlepiej zrobić, wanish i piana odpada probowałem już nic nie zeszlo:(



MarcinWLKP

Post autor: MarcinWLKP » śr kwie 28, 2010 00:17

kristof91 pisze:Wiem ze mozna dac autko do firmy ktora pierze
I tak by było najlepiej, zapłacisz niewiele, a samemu jeśli nie masz sprzętu to stracisz więcej nerwów przy szorowaniu niż to warte.
kristof91 pisze:zdjąc z fotela ten materiał i wyprać w pralce
w nieskiej temperaturze owszem xD
kristof91 pisze:Poradzcie jak to najlepiej zrobić, wanish i piana odpada probowałem już nic nie zeszlo:(
Karcher ze specjalnym proszkiem da radę, żadne vanishe i wezyry do dywanów nie pomogą, sam sprawdzałem

Jak masz od kogo pożyczyć odkurzacz piorący to możesz bawić się samemu, ale jak w grę wchodzi gąbka i szczotka to daruj sobie. Pozatym odkurzacz wciągnie bród z gabek na fotelach a szczota go nie ruszy.



dzecky1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt kwie 27, 2010 22:10
Lokalizacja: Z daleka
Kontakt:

Post autor: dzecky1 » śr kwie 28, 2010 10:49

dokładnie tak jak pisze kolega marcin. nie masz sprzetu to lepiej powierz robote "praczom".



Awatar użytkownika
kristof91
Aloha Style
Aloha Style
Posty: 692
Rejestracja: pn lip 20, 2009 16:04
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/ Monachium

Post autor: kristof91 » śr kwie 28, 2010 11:46

A jakby fotele rozebrac i w automacie tapicerki wyprac a gabki odkurzyc?



Awatar użytkownika
piru
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 18:57
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: piru » śr kwie 28, 2010 11:58

kristof91 pisze:A jakby fotele rozebrac i w automacie tapicerki wyprac a gabki odkurzyc?
kolego materiał na tych fotelach ma już swoje lata i nikt Ci tu nie zagwarantuje że jak go wypierzesz w automacie nawet na programie dla delikatnych tkanin, wysuszysz i będziesz ponownie zakładał na gąbki nie rozejdzie się :grrr: :grrr: :grrr:

skoro koniecznie chcesz to robić sam czyli pewnie brak $$$$ to lepiej już pożycz od kogoś lub też jak masz możliwość z wypożyczalni odkurzacz piorący i do dzieła :hmm: :hmm: :hmm:


moja bestia :grin:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=318356

http://www.vwvento-fans.com/index.php?option=com_content&task=view&id=173&Itemid=1

Awatar użytkownika
radek108
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:19
Lokalizacja: toruń

Post autor: radek108 » śr kwie 28, 2010 18:38

ja swoje wyprałem vanishem robisz pianę szorujesz szczotką ja miałem naprawdę dużą i nawet to wyszło


golf chociaż mały prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=479036 byle mk3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=169&t=541756&p=6503804#p6503804 zwykly dupowoz na wekendy
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=562191&p=6648397#p6648397 aktualne mk3

sasquatch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt cze 30, 2009 21:25
Lokalizacja: Roczyny
Kontakt:

Post autor: sasquatch » ndz maja 02, 2010 14:03

ja w swoim ściągałem z kanapy i foteli i w pralce z wanishem i proszkiem na 60 stopni pralem :) woda szla czarna ale teraz mam jak nowe czysciutkie :)



DjGrzybu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 10:48
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: DjGrzybu » ndz maja 02, 2010 16:27

Ja od niedawna pracuje w "Klinice czystych aut" i tam zajmujemy sie tez praniem wnętrz tj podsufitek, boczków, podłóg, foteli i musze powiedzieć że efekty końcowe są czasedm powalające:D



Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » ndz maja 02, 2010 17:46

DjGrzybu pisze:Ja od niedawna pracuje w "Klinice czystych aut" i tam zajmujemy sie tez praniem wnętrz tj podsufitek, boczków, podłóg, foteli i musze powiedzieć że efekty końcowe są czasedm powalające:D
popieram kolego po profesjonalnym praniu tapicerki<specjalną maszyna> efekty są oszałamiające:) nie do porównania z jakimiś waniszami itp...:)



DjGrzybu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 10:48
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: DjGrzybu » pn maja 03, 2010 08:17

Powiem tak że przy praniu wnętrza nie trzeba sie bardzo namęczyc ale to żmudna praca żeby uzyskać perfekcyjne rezultaty. Nie wiem jak jest w innych warsztatach czy punktach tego typu ale nazwa "Klinika" mówi sama za siebie :bajer:



Awatar użytkownika
bimer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: czw lut 21, 2008 22:25
Lokalizacja: Dębica

Post autor: bimer » sob maja 15, 2010 01:13

Najlepsza opcja to rozebrać fotele i wyprać w wannie:) Ja swoje moczyłem dłuższy czas w wodzie z proszkiem do prania :grin:
Później troszkę poszorowałem gąbka troszkę szorowania rekami i efekt końcowy jest powalający :bigok: Woda wyglądała tak :grin: :grin: :grin:
Obrazek

Tak wyglądają po praniu :)
Obrazek



Awatar użytkownika
m1chal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 19, 2006 14:49
Lokalizacja: Gdynia
Auto: Golf 1 Cabrio

Post autor: m1chal » sob maja 15, 2010 02:34

radek108 pisze:ja swoje wyprałem vanishem robisz pianę szorujesz szczotką ja miałem naprawdę dużą i nawet to wyszło
ale fotele masz dalej brudne... brud sie rozszedł troche z tkaniny...ale i tak jest mega syf pewnie dalej w fotelu. tylko ty tego tak nie widzisz ...

wiem bo piore auta od 3 lat ;) ostatnio wlasnie kupilem swoja maszyne własną i jade po taniści ;)

a do prania nie wystarczy np tylko proszek do prania... ze sie pryska i zczotkuje i sciaga...trzeba miec jeszcze najlepiej jeden specyfik ktory ten cały brud porzadnie rozpuści, wyszczotkować porządnie i wtedy proszkiem go spryskać i ściagnać cała wode z brudem
Ostatnio zmieniony sob maja 15, 2010 02:34 przez m1chal, łącznie zmieniany 1 raz.


Mk2 1V by m1chal - sprzedany
viewtopic.php?f=87&t=59790&start=0

Loo82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: sob gru 09, 2006 19:22
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pranie wnetrza.

Post autor: Loo82 » wt lut 15, 2011 11:06

ja zdjalem szmaty z siedzen i do pralki wrzucilem. efekt - jak nowe. trzeba tylko pamietac zeby wyjac plastikowe wzmocnienia ze szwow i suszyc tak aby sie nie wygniotly zabardzo.


Poloneza? Owszem ale tylko wypić lub zatańczyć

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Pranie wnetrza.

Post autor: skaktus » wt lut 15, 2011 11:54

A ja dałem do prania auto. Gość wyprał całe wnętrze tj fotele, tylną kanapę, boczki, podsufitkę, wycieraczki, klamki, słoneczniki, zagłówki itp. Wszystko za niecałe 50 zł, do tego w 6 godzin po oddaniu auto miałem do odbioru - pachnące, suchutkie...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości