[all VW] Usuwanie naklejek

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
mskgby
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pt kwie 09, 2010 14:57

[all VW] Usuwanie naklejek

Post autor: mskgby » ndz kwie 25, 2010 21:52

Witam mam u siebie na mk3 biały pasek dookoła samochodu na wysokości +- lusterek.
Chciałbym go usunąć tylko nie wiem jak. Pasek ten przykleił poprzedni właściciel. Ciężko określić co to jest - wygląda na naklejkę, taką twardszą, coś na kształt lakieru, jednak nie jest to namalowane. Próbowałem to usunąć benzyną ekstrakcyjną, jednak nic nie pomaga. Trochę się złuszczyło pod wpływem myjki ciśnieniowej, jednak niewiele. Mały kawałeczek przetarłem zwykłą benzyną, ale również nic.

Pomóżcie i powiedzcie jak się tego dziadostwa pozbyć, jest to lekko złuszczone i brzydko wygląda.. :otepienie: Nie chcę zniszczyć lakieru, całego do malowania też nie bardzo. Istnieją jakieś specjalne środki (pasty, płyny) do usuwania takiego czegoś? Czy trzeba to po prostu zdrapać?

z góry dzięki!!



Awatar użytkownika
Młody90
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: wt lip 14, 2009 23:05
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: Młody90 » ndz kwie 25, 2010 21:58

micpli, jedz do jakiegos lakiernika , maja sprzet do usuwania tego .



Awatar użytkownika
mskgby
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pt kwie 09, 2010 14:57

Post autor: mskgby » ndz kwie 25, 2010 21:59

Ile mnie skasują?



Awatar użytkownika
Młody90
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: wt lip 14, 2009 23:05
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: Młody90 » ndz kwie 25, 2010 22:05

micpli pisze:Ile mnie skasują?
bodajze z 10zl badz za free



Awatar użytkownika
mskgby
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pt kwie 09, 2010 14:57

Post autor: mskgby » ndz kwie 25, 2010 22:24

Lakiernik w ostateczności, chce się sam z tym uporać, czym mi to tam usuną?



Awatar użytkownika
Młody90
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: wt lip 14, 2009 23:05
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: Młody90 » pn kwie 26, 2010 07:07

maja jakas maszyne do tego , recznie nie zrobisz bez podrapania lakieru.



Awatar użytkownika
KaczorekPSW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 09:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KaczorekPSW » pn kwie 26, 2010 08:18

suszarka i lecisz... odklejasz a pozostałości kleju również suszarka (tylko dość długo nagrzewaj) i zdrapujesz czymś.. ale tak żeby nie porysować lakieru .. najlepiej do skrobania szyb gumowo wą stroną jeśli masz takie coś... później benzyna i najlepiej pastą tempo ja u siebie tak zrobiłem nie ma śladu.

[ Dodano: 26 Kwi 2010 08:19 ]
Młody90 pisze:badz za free
Jeszcze nie widziałem żeby gdzieś wykonali jakas usługę za darmo..



Awatar użytkownika
Młody90
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: wt lip 14, 2009 23:05
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: Młody90 » pn kwie 26, 2010 08:23

KaczorekPSW pisze:suszarka i lecisz... odklejasz a pozostałości kleju również suszarka (tylko dość długo nagrzewaj) i zdrapujesz czymś.. ale tak żeby nie porysować lakieru .. najlepiej do skrobania szyb gumowo wą stroną jeśli masz takie coś... później benzyna i najlepiej pastą tempo ja u siebie tak zrobiłem nie ma śladu.
po co robic tyle sobie zachodu? , jak kolega nie ma"skrobaczki" gumowej , pasty, benzyny, to wiecej wyda i sie narobi niz jest to warte. a na warsztacie to jest chwila.

KaczorekPSW pisze:Jeszcze nie widziałem żeby gdzieś wykonali jakas usługę za darmo..
to malo widziales



Awatar użytkownika
KaczorekPSW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 09:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KaczorekPSW » pn kwie 26, 2010 09:12

No ok .. ale dyskusja dotyczy czego innego zupelnie :].. jak widzisz napsiał że:
micpli pisze:Lakiernik w ostateczności, chce się sam z tym uporać
A po 2 pasta kosztuje 5zł.. skrobaczka nie musi wsyatrczy cos gumowe co zetrze klej (moze uda mus ie nawet tak zdjąć ze nie będzie śladu kleju) ale skrobaczka się robi to najlepiej.. benzyna nie jest tak bardzo potrzebna ale się przyda... bez pasty tez by sie przeżyło.. woda może by wystarczyła przetrzeć ładnie... niech micpli, robi jak uważa.... pytał się o poradę jak to zrobić samemu to mu powiedziałem.. a czy to zrobi czy pojedzie do lakiernika to juz jego sprawa..
Ostatnio zmieniony pn kwie 26, 2010 09:15 przez KaczorekPSW, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Młody90
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: wt lip 14, 2009 23:05
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: Młody90 » pn kwie 26, 2010 10:25

sam wiem jaki kolega ma problem bo ja sam zdrapywalem naklejki MADISON i bylo ciezko , z woda, benzyna czy suszarka!!, zdrapalem razem z lakierrem tylko datego ze i tak szedl do malowania, wystarczy ze zadrgnie mu reka i porobi rysy a po co



Awatar użytkownika
mskgby
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pt kwie 09, 2010 14:57

Post autor: mskgby » pn kwie 26, 2010 10:40

KaczorekPSW pisze:suszarka i lecisz... odklejasz a pozostałości kleju również suszarka (tylko dość długo nagrzewaj) i zdrapujesz czymś.. ale tak żeby nie porysować lakieru .. najlepiej do skrobania szyb gumowo wą stroną jeśli masz takie coś... później benzyna i najlepiej pastą tempo ja u siebie tak zrobiłem nie ma śladu.
Jeszcze tak spróbuję, a ta pasta to jaka konkretnie?



Awatar użytkownika
KaczorekPSW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 09:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KaczorekPSW » pn kwie 26, 2010 10:45

Jak dobrze podgrzeje i będzie odrywał je powoli to nie odejdzie z żadnym lakierem.. a może nawet nie będzie śladu kleju i nie będzie musiał nic więcej już robić pytał się jaki sposób to mu powiedziałem mój sposób i nie tylko mój gdyż wiele osób tak robi i jest to skuteczne.
Młody90 pisze:sam zdrapywalem naklejki MADISON i bylo ciezko , z woda, benzyna czy suszarka!!, zdrapalem razem z lakierrem
To dlaczego lakiernik ci nie zrobił tego za free.. ?:>..

micpli, jedź do lakiernika i się dowiedz pierw zanim sam zaczniesz robić jeśli się boisz..



Awatar użytkownika
Młody90
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: wt lip 14, 2009 23:05
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: Młody90 » pn kwie 26, 2010 10:46

micpli pisze:Jeszcze tak spróbuję, a ta pasta to jaka konkretnie?
tu masz pasty tempo , praktycznie wszystko to samo http://allegro.pl/listing/search.php?ca ... ring=tempo

do polerki lakieru



Awatar użytkownika
KaczorekPSW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 09:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KaczorekPSW » pn kwie 26, 2010 10:47

micpli pisze:Jeszcze tak spróbuję, a ta pasta to jaka konkretnie?
Tak tempo ... ale sprobuj narazie bez niej bo mzoe sie okazac ze nie bedzie potrzebna...

Zrób sobie na jakimś małym kawałku dobrze podgrzej naklejke ... po jakimś czasie cały czas podgrzewająć odrywaj ją.. jeśli zostanie klej.. to klej również podgrzej i ciągle podgrzewająć go zeskobuj czymś tylko tak żey lakieru nie podrapać.. jak już wspomnialem czymś gumowym.. albo czymś co nie zadrapie lakiery.. mozesz tez spróbować ściereczką.. ale nią będzie duzo cięzej. i na początku próbuj t robić delikatnie a później sam już powinieneś zalapać o co biega. Jesli będzie róznica w lakeirze jakaś.. tzn. tam gdzie byla naklejka będzie widać ze coś tam było wtedy umyj wodą później pastą tempo i po jakimś czasie znowu umyj i nie powinno być śladu.. u mnie na początku się przebijał napis teraz nie ma śladu.
Ostatnio zmieniony pn kwie 26, 2010 10:53 przez KaczorekPSW, łącznie zmieniany 2 razy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości