zmiana koloru

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

anQ44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 07, 2009 00:41
Lokalizacja: tm
Kontakt:

zmiana koloru

Post autor: anQ44 » wt lut 09, 2010 00:09

witam !! mam golfa 3 kolor szary ciemny i zawsze mialam marzenie zeby sobie go pomalować pocieniować w sumie bo chcialabym zeby pod tyłu szedł kolor czerwony albo fioletowy przechodził w coraz ciemniejszy i do czarnego na samym przodzie :P

http://c.wrzuta.pl/wi4670/0ede914900170 ... f%20tuning

cos takiego ale nie takie kolory tylko albo czerwono czarny albo fioletowo do czarnego albo granatowego :P i pytanie moje jets takie czy ktos wie w ogole czy to robia i czy jest to tak mega drogie jak mi sie wydaje ???

z góry dziekuje za porady pozdrawiam

i jesli wybralam zły dział to sorx innego nie znlazłam do mojego pytania



Awatar użytkownika
Kamtar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 20:22
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Kamtar » wt lut 09, 2010 01:02

odnośnie tematu to zależy jeżeli by malował to zwykłym ziarnem (czyli metalikiem), to koszt lakieru podobny jak przy zwykłym aucie ale niestety malowanie (usługa) raczej dla jakiegoś ambitnego lakiernika bo sądzę że za takie coś to sobie dobrze krzyknie bo będzie musiał się pobawić i zmieniać lakier i cieniować, no chyba że to ten lakier to jakaś pochodna kameleona (choć raczej to zwykła zmiana koloru przez cieniowanie) to będzie dużo drożej bo sam lakier jakies 1,5tyś zł do 3tyś
Ostatnio zmieniony wt lut 09, 2010 01:03 przez Kamtar, łącznie zmieniany 1 raz.



anQ44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 07, 2009 00:41
Lokalizacja: tm
Kontakt:

Post autor: anQ44 » wt lut 09, 2010 01:11

uuu to moje marzenie prysnie syzbko chyba ... hehe

[ Dodano: 09 Lut 2010 00:14 ]
a z restza zeby zmienic chyba kolor to trzeba zrobic szpachle na całe powierzchni i auto musi byc mega pewne ze nie bylo bite ani nic ?? czy sie myel czy to przy szplachli juz nie ma znaczenia bo i tak sie zdziera poprzednia warstwe



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: duzy_przemo » wt lut 09, 2010 14:02

anQ44, przygotowanie pod lakierowanie wygląda dokładnie tak samo jak w przypadku konwencjonalnego lakierowania. Nie ma znaczenia czy auto było już robione, no chyba że jest tam mega zwała i trzeba będzie starą powłokę do blachy zedrzeć.
Jeśli jest ok to wystarczy tylko zmatowanie starej powierzchni. Przeważnie pod takie kolory kładzie się na całości podkład tak by lakier wszędzie równo się rozłożył.

Musisz się przygotować na dość spory koszt lakierowania całego auta (felce, komora silnika) . Jeśli chodzi o zmianę koloru na całym aucie to koszt może przewyższyć cenę samego auta - coś między 5000-10000 PLN



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości